Skocz do zawartości

Ogrzewanie postojowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Od ponad miesiąca jest problem z ogrzewaniem postojowym. Pomyslałem może akumulator więc przy zakładaniu kamerki poprosiłem o naładowanie akumulatora. Tempaeratury były jescze na plusie i ogrzewanie nie startowało.

1 wiało zimnym nadmuchem

2 komunikach o nimożnościuburuxhomienia ze względu na niski stan akumulatora

I numer 3 biorąc pod uwagę dyskusje na forum hit komunikatów.

Komunikat miał treść Zbyt niski stan paliwa w baku !


Jest już mroźno i nie udaje mi się użyć ogrzewania postojowego. Autem jezdze co dzień do ok 100km max.

Albo to jest normalne albo akumulator padnięty

Opublikowano
Brak możliwości włączenia webasto powodują jedynie dwie rzeczy - obniżone napięcie akumulatora lub niski stan paliwa. To, że doładowali Tobie w ASO aku, nie oznacza , że jest on w pełni sprawny. W jednym X5 miałem kiedyś taką sytuację i aku zostało wymienione na nowe w ramach gwarancji. Moja żona jeździ swoim autem na krótkich odcinkach, a webasto każdorazowo startuje bezproblemowo. Wg mnie trzeba iść w kierunku diagnostyki aku.
http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Opublikowano
  • Autor
Brak możliwości włączenia webasto powodują jedynie dwie rzeczy - obniżone napięcie akumulatora lub niski stan paliwa. To, że doładowali Tobie w ASO aku, nie oznacza , że jest on w pełni sprawny. W jednym X5 miałem kiedyś taką sytuację i aku zostało wymienione na nowe w ramach gwarancji. Moja żona jeździ swoim autem na krótkich odcinkach, a webasto każdorazowo startuje bezproblemowo. Wg mnie trzeba iść w kierunku diagnostyki aku.

 

Zastanawiałem się czy to tak działa czy aku skopany. Teraz mam dylemat czy go ładować czy od razu na reklamację. Jak naładuje to i będzie ok to jest ok. A jak naładuje i będzie ok a jednak aku skopany ? ( jeśli nie będzie niskich temperatur to dowiem się o tym w przyszlym roku zimą. Diagnostyka diagnostyką ale jak nei zobacze to wszystko powiedzą ( już mnie tu trochę w opony wrobili więc nie mam zaufania )

Opublikowano
Pamiętaj, żeby ładować przez złącze pod maską - ładowanie bezpośrednie aku z pominięciem modułu zarządzania energią powoduje natychmiastowe zniszczenie aku - sam tak nieświadomie ubiłem jedną sztukę :mad2:
http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Nie ładuje, czekam co będzie z aku. Ładowarka jest ale aku musi działać
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
Co dziwne teraz wszytko prawie ok. Zdażyło sie tylko raz na 30 razy że leciało zimne powietrze. Jak bak nie jest na minimum to działa. Dziwne, co ma paliwo w baku do ogrzewania z akumulatora.
Opublikowano
  • Autor
Webasto używa paliwa z baku…

 

No pisali na forum że nie zużywa paliwa. To jak z tym jest ?

Opublikowano
Albo schematy:https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/64_2434-zasilanie-paliwowepompaprzewody/i60486/kL/sA
  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor
Minęło trochę czasu. Dziś przy stanie paliwa do przejechania 15km ogrzewanie postojowe działało. Wnoszę że jest coś z akumulatorem. Ok 3 tyg temu 2 dni był ładowany akumulator i niestety proces ładowania nie ruszył
Opublikowano
3 tyg temu miałem podobnie - uszkodzony moduł sterownika webasto, ASO wymieniło na gwarancji.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.