Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.


Agnar92

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Moje zamowienie na 120i w Mpakiecie z 01.09 nadal oczekuje na produkcje. Planowo mial byc poczatek 2022 bo tak chcialem, ale do chwili obecnej nie mam potwierdzenia, ze jest juz w planie produkcyjnym. Zadnych informacji zeby z czegos zrezygnowac nie dostawalem (auto nie jest dopasione)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówienie z 30.11 ma przydzielony status 47 - ktoś wie co to może być? Jakiś odpowiednik 37?

Zakładam, że jeszcze daleka droga - sprzedawca mówi, że powinien wjechać na linię luty/marzec.


-- edit

Przy zabawie konfiguratorem na stronie (zmiana np z 120i na 120d) pojawia się ciekawa ukryta opcja:

"Tymczasowa rezygnacja z części funkcjonaści Bluetooth, przygotowanie pod RSU"

Czy ktoś wie co może się pod nią kryć?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

047 to status mówiący mniej więcej tyle, że samochód czeka na przydzielenie miejsca w kolejce.

Teoretycznie powinien się zmienić na 111.


Te restrykcje w Bluetoothie to prawdopodobnie wycięcie Apple CarPlay i Android Auto - podobno samochody przyjeżdżają z inną elektroniką, pod którą jeszcze nie ma oprogramowania z obsługą w/w.

Ma to być kiedyś naprawione poprzez aktualizację (RSU - Remote Software Update?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

047 to status mówiący mniej więcej tyle, że samochód czeka na przydzielenie miejsca w kolejce.

Teoretycznie powinien się zmienić na 111.

Dzięki! Ciekawe kiedy to nastąpi :roll:

 

Te restrykcje w Bluetoothie to prawdopodobnie wycięcie Apple CarPlay i Android Auto - podobno samochody przyjeżdżają z inną elektroniką, pod którą jeszcze nie ma oprogramowania z obsługą w/w.

Ma to być kiedyś naprawione poprzez aktualizację (RSU - Remote Software Update?).

Tak, udało mi się coś poszukać na zagranicznych fotach - opcja kodowo oznaczana jako 6P1.

Ciekawe jak będzie to w praktyce wyglądać oraz kiedy pojawią się stosowne aktualizacje ...


Wpis w sekcji modelu 3

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=375565&p=2816124&hilit=6P1#p2816124

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wskoczyło na status 111. Marzec 13. Wiec potencjalnie inne z jednostkami 2 litry benzyna beda trafiac w podobny termin. Przypuszczam tylko, ze jakos kolejkuja te zadania i np. ustalaja ze teraz np. leci wersja z 2litrowymi jednostkami, nastepnie 118i itd i zagluja tymi priorytetami. Nie wiem moge byc w bledzie, moze kompletnie jednostka nie ma znaczenia. Proces produkcyjny znam tylko z materialow jakie znalazlem na youtube :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wskoczyło na status 111. Marzec 13. Wiec potencjalnie inne z jednostkami 2 litry benzyna beda trafiac w podobny termin. Przypuszczam tylko, ze jakos kolejkuja te zadania i np. ustalaja ze teraz np. leci wersja z 2litrowymi jednostkami, nastepnie 118i itd i zagluja tymi priorytetami. Nie wiem moge byc w bledzie, moze kompletnie jednostka nie ma znaczenia. Proces produkcyjny znam tylko z materialow jakie znalazlem na youtube :roll:

 

W sumie to nie wiadomo jak to jest. Mi dali na 1 tydzien styczni ale ale przesuneli na 2 tydzien i tak juz zostalo. Mam 118i, wiec nie wiem czy to ma znaczenie jaki silnik poza M-kami.

Dodam ze zamowienie z sierpnia z restrykcjami, po drodze rezygnacja z kolory i tempomatu adaptacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki jest schemat ustalania tych produkcji - próbowałem w Centrali się dowiedzieć, i twierdzą, że nie udzielają takich informacji gdyż to Monachium ustala ...


Ja bym zakładał, że muszą mieć jakiś klucz:

- albo silniki (PB/ON)

- albo kolory (te indywidualne podobnież idą na innej linii)

- albo zbliżone wyposażenie

 

Moje wskoczyło na status 111. Marzec 13.

Miałeś również wcześniej status 47?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki jest schemat ustalania tych produkcji - próbowałem w Centrali się dowiedzieć, i twierdzą, że nie udzielają takich informacji gdyż to Monachium ustala ...


Ja bym zakładał, że muszą mieć jakiś klucz:

- albo silniki (PB/ON)

- albo kolory (te indywidualne podobnież idą na innej linii)

- albo zbliżone wyposażenie

 

Moje wskoczyło na status 111. Marzec 13.

Miałeś również wcześniej status 47?

 

Moze to jest jakiś klucz. Mialem wcześniej ustalone na 1 tydzień lutego. Dostałem info o braku opcji aktywnego tempomatu i podpisałem aneks, ze zgadzam się na jego usunięcie + dołożyłem kolejna opcje i może to spowodowało jakieś zmiany. Elektronicznie zamykany/otwierany bagażnik.


Niestety nie wiem jaki był wcześniej status, nie pytałem.


Eh.. Niech już poskładają. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to nie z deszczu pod rynne z tym otwieranym bagaznikiem. Jak sobie poczytasz forum to jest to jedna z pierwszych rzeczy, ktora wylatuje aktualnie

 

Hm, też mam w swoim zamówieniu - jak rozmawiałem ze sprzedawcą w poniedziałek to nic mi nie wspominał o restrykcji na to.

Ogólnie od początku, przy budowaniu konfiguracji, nie było mowy, żeby coś było/jest/będzie na restrykcjach (poza HUD, i audi HK).

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to nie z deszczu pod rynne z tym otwieranym bagaznikiem. Jak sobie poczytasz forum to jest to jedna z pierwszych rzeczy, ktora wylatuje aktualnie

 

Czas pokaze. Dzieki piekne za info. Bede monitorowal. Patrze mimo wszystko z optymizmem na ten rok, chyba dluzej niz 12msc nie bede czekac :lol:

Edytowane przez dar3k-krk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to nie z deszczu pod rynne z tym otwieranym bagaznikiem. Jak sobie poczytasz forum to jest to jedna z pierwszych rzeczy, ktora wylatuje aktualnie

 

Hm, też mam w swoim zamówieniu - jak rozmawiałem ze sprzedawcą w poniedziałek to nic mi nie wspominał o restrykcji na to.

Ogólnie od początku, przy budowaniu konfiguracji, nie było mowy, żeby coś było/jest/będzie na restrykcjach (poza HUD, i audi HK).

 

Aktywnego tempomatu nie ma aktualnie chyba nikt. Nie wiem kiedy zamawiales, moze jeszcze im jakies resztki zostaly i bedziesz miec jesli oczywiscie zamowiles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hm, też mam w swoim zamówieniu - jak rozmawiałem ze sprzedawcą w poniedziałek to nic mi nie wspominał o restrykcji na to.

Ogólnie od początku, przy budowaniu konfiguracji, nie było mowy, żeby coś było/jest/będzie na restrykcjach (poza HUD, i audi HK).

 

U mnie tez nie było o tym mowy a zamawiałem na początku września.

Trzeba czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam elektryczną klapę i jeszcze dopytywałem sprzedawcę czy tam restrykcji jakiejś nie ma na pewno, bo człowiek czeka i czeka. Ale zapewniał że nic nie ma.

Silnik 118i, zamówienie z..czerwca. Produkcja NIBY połowa lutego :D Oby doszło do świąt (oby nie grudniowych) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam elektryczną klapę i jeszcze dopytywałem sprzedawcę czy tam restrykcji jakiejś nie ma na pewno, bo człowiek czeka i czeka. Ale zapewniał że nic nie ma.

Silnik 118i, zamówienie z..czerwca. Produkcja NIBY połowa lutego :D Oby doszło do świąt (oby nie grudniowych) :D

 

Od czerwca i jeszcze czekasz?! Powialo pesymizmem… :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czerwca i jeszcze czekasz?! Powialo pesymizmem… :/

 

No co zrobić. Nikt tego nie przyśpieszy jak handlowiec tylko oczami może świecić. Termin produkcji przesuwali chyba z 5 razy, ciągle bez powodu. A że auto kupione w business edition to i rabat jak na obecne warunki był dobry. Aczkolwiek liczę że jednak obecny termin produkcji jest ostatecznym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaoferowali coś za opóźnienie ?

Jeszcze nie pytałem. W umowie też nie widzę kar za przekroczenie terminu dostarczenia, więc nie wiem czy coś zaoferują za przekroczenie (termin był na wrzesień o ile pamiętam :D ).

Ale z tego co piszą na wątku G20, to obecnie wszystko dzieje się na zasadzie "ciesz się Pan że masz auto, bo jak nie odbierzesz to kolejka do gotowego spora".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaoferowali coś za opóźnienie ?

Jeszcze nie pytałem. W umowie też nie widzę kar za przekroczenie terminu dostarczenia, więc nie wiem czy coś zaoferują za przekroczenie (termin był na wrzesień o ile pamiętam :D ).

Ale z tego co piszą na wątku G20, to obecnie wszystko dzieje się na zasadzie "ciesz się Pan że masz auto, bo jak nie odbierzesz to kolejka do gotowego spora".

 

U mnie w umowie jest zapis, że w przypadku nie dotrzymania terminu dostawy przez dealera należy mi się 0,03% wartości zamówienia za każdy dzień zwłoki, ale nie więcej niż 4% wartości pojazdu :wink:

Ahh doczytałem się małego druczku - "rabat zostanie udzielony, w przypadku gdy wydanie pojazdu nie nastąpi w terminie wiążącym z przyczyn, za które sprzedawca ponosi odpowiedzialność".

Natomiast punkt wyżej: "Długość terminu dostawy określona w zamówieniu jest uwarunkowana cyklem produkcyjnym (..) Sprzedawca dołoży wszelkich starań, aby dostarczyć pojazd kupującemu w terminie określonym w zamówieniu - jednak termin dostawy określony w zamówieniu (...) nie jest wiążący". :roll:

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.