Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.


Agnar92

Rekomendowane odpowiedzi

A ktoś ma rozeznanie o "bonifikatach" z racji opóźnienia? Czytałem umowę/zamówienie i nie ma nic o tym..

Czy jedyną bonifikatą jest 'masz pan auto, bierz i się ciesz że zrobiliśmy albo nie bierz i my się cieszymy bo sprzedamy drożej'?

 

Jeśli nie miałeś, i to podpisałeś to raczej nie masz podstaw żeby się domagać od sprzedawcy. Zawsze można próbować.

Ja w swojej umowie mam zapis o % za każdy dzień przekroczenia umownej daty, z zaznaczeniem max wartości %.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos restrykcji, po rezygnacji z problematycznych komponentow nawet przesuneli mi z 2 tygodnia stycznia na pierwszy. Wiec wyglada na to ze szukaja takich konfiguracji bez restrykcji do produkcji.


Wiec jak komuś bardzo nie zależy na tempomacie aktywnym i adaptacyjncyh ledach to można przyspieszyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos restrykcji, po rezygnacji z problematycznych komponentow nawet przesuneli mi z 2 tygodnia stycznia na pierwszy. Wiec wyglada na to ze szukaja takich konfiguracji bez restrykcji do produkcji.


Wiec jak komuś bardzo nie zależy na tempomacie aktywnym i adaptacyjncyh ledach to można przyspieszyć :D

 

Nie wiem ile jest w tym prawdy (może nie ma w ogóle), ale jak rozmawiałem z kilkoma sprzedawcami z różnych serwisów to dwóch mi powiedziało, że jak wybiorę lakier z palety individual to będzie to korzystne dla mnie, bo 'individuale' mają osobną linię produkcyjną (czy coś w ten deseń) i nie powinienem mieć opóźnień/problemów z produkcją.


Wyszło to niejako przypadkiem, bo na początku bardzo chciałem lakier "Frozen Black (U91), który z dodatkami shadow line wyglądałby (tak zakładam) bardzo ładnie, natomiast po zasięgnięciu opinii kilku osób, w tym takich które miały samochody w lakierze matowym zrezygnowałem ze względów praktycznych i wybrałem "Cosmos Black" (303), który w mojej subiektywnej ocenie jest jednym z najładniejszych czarnych lakierów.


https://visualizer.bmw-individual.com/Ipps/bmwoac?market=80006-PL&pdf=1&qrcode=1&header=1&page=imc&lang=pl&dc=14-1#top


Nie wiem, czy też Tobie sprzedawcy o tym mówili, czy to tylko taki bajer na laski z tym individual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos restrykcji, po rezygnacji z problematycznych komponentow nawet przesuneli mi z 2 tygodnia stycznia na pierwszy. Wiec wyglada na to ze szukaja takich konfiguracji bez restrykcji do produkcji.


Wiec jak komuś bardzo nie zależy na tempomacie aktywnym i adaptacyjncyh ledach to można przyspieszyć :D

 

Nie wiem ile jest w tym prawdy (może nie ma w ogóle), ale jak rozmawiałem z kilkoma sprzedawcami z różnych serwisów to dwóch mi powiedziało, że jak wybiorę lakier z palety individual to będzie to korzystne dla mnie, bo 'individuale' mają osobną linię produkcyjną (czy coś w ten deseń) i nie powinienem mieć opóźnień/problemów z produkcją.


Wyszło to niejako przypadkiem, bo na początku bardzo chciałem lakier "Frozen Black (U91), który z dodatkami shadow line wyglądałby (tak zakładam) bardzo ładnie, natomiast po zasięgnięciu opinii kilku osób, w tym takich które miały samochody w lakierze matowym zrezygnowałem ze względów praktycznych i wybrałem "Cosmos Black" (303), który w mojej subiektywnej ocenie jest jednym z najładniejszych czarnych lakierów.


https://visualizer.bmw-individual.com/Ipps/bmwoac?market=80006-PL&pdf=1&qrcode=1&header=1&page=imc&lang=pl&dc=14-1#top


Nie wiem, czy też Tobie sprzedawcy o tym mówili, czy to tylko taki bajer na laski z tym individual.

 

Może i coś w tym jest, ale moj sprzedawca nie namawial mnie na nic wrecz przeciwnie. Namawial mnie na proste konfiguracje wiec sam nie wiem jak to teraz jest. Cala ta sprawa z restrykcjami i termianmi produkcji jest dziwna i nierozumiala dla osob nie wtajemniczonych w procesy produckyjne. Trudno sie w tym wszystkim polapac jak to jest przydzielane. Jedni maja za 2,5 miesiaca inni czekaja pol roku albo i wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 tys za ładny czerwony kolor by auto się szybciej wyprodukowało to lekka przesada. :mad2: :mrgreen:

 

Nie zamawiałem w kolorze individual, żeby się szybciej wyprodukował, tylko dlatego, że mi się nie podobał żaden z podstawowych, a do cosmos black mam bardzo duży sentyment, bo moja była E39 540i, którą jeździłem przez ostatnie siedem lat taki miała (+ to co napisałem, że w mojej ocenie to najładniejszy czarny jaki widziałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z Was ostatnio zamawiał F40? Dostaliście jakieś informację jak wygląda/planowa produkcja na przyszły rok?

Po jakim czasie od zamówienia dostaliście od sprzedawcy informację o jakimś statusie/wstępnej dacie produkcji?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówione 29.09 - rozmawiałem ze sprzedawcą w zeszły wtorek - dalej brak jakiejkolwiek informacji jaki jest status zamówienia, kazał cierpliwie czekać :wink:


BTW - znajomy zamawiał dzień po mnie X3 i też nie ma potwierdzenia, że w ogóle zaplanowano produkcję.

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem w połowie września i do odbioru w przyszłym tygodniu - po drodze musiałem usunąć aktywny tempomat. ale dealer chyba miał wolny slot stąd trochę szczęścia miałem.

Jaka wersja i jakie wyposażenie ?

Gdzie zamawiane ?


Ciekawi mnie np czy wybór silnika ma wpływ na terminy.

Moje zamówienie z 30.11 i teoretycznie ma być w produkcji w lutym - ciekawe czy będzie to realne…

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówione 29.09 - rozmawiałem ze sprzedawcą w zeszły wtorek - dalej brak jakiejkolwiek informacji jaki jest status zamówienia, kazał cierpliwie czekać :wink:


BTW - znajomy zamawiał dzień po mnie X3 i też nie ma potwierdzenia, że w ogóle zaplanowano produkcję.

 

Trochę to dziwne, bo ja zamawiałem miesiąc po Tobie i mam już wyznaczoną datę produkcji...


Zapytaj go o status (kod) zamówienia w systemie BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówione 29.09 - rozmawiałem ze sprzedawcą w zeszły wtorek - dalej brak jakiejkolwiek informacji jaki jest status zamówienia, kazał cierpliwie czekać :wink:


BTW - znajomy zamawiał dzień po mnie X3 i też nie ma potwierdzenia, że w ogóle zaplanowano produkcję.

 

Trochę to dziwne, bo ja zamawiałem miesiąc po Tobie i mam już wyznaczoną datę produkcji...


Zapytaj go o status (kod) zamówienia w systemie BMW.

 

Na kiedy masz wyznaczoną datę? Jaki dealer? Jaka wersja, wyposażenie - coś Ci wiadomo o restrykcjach?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem w połowie września i do odbioru w przyszłym tygodniu - po drodze musiałem usunąć aktywny tempomat. ale dealer chyba miał wolny slot stąd trochę szczęścia miałem.

Jaka wersja i jakie wyposażenie ?

Gdzie zamawiane ?


Ciekawi mnie np czy wybór silnika ma wpływ na terminy.

Moje zamówienie z 30.11 i teoretycznie ma być w produkcji w lutym - ciekawe czy będzie to realne…

 

118i + Mpak + kilka dodatków. Ubolewam nad tym tempomatem bo to jest genialna rzecz w korkach ale co zrobić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale w bmw 1 jest tempomat aktywny "starszego" typy czyli od 30km/h dopiero dziala. Wiec w korkach raczej by to nie dzialalo :(

Jeżeli się myle proszę mnie poprawic :D


Wiec nie ma bardzo czego żałować jezeli on działał od 30 km/h do powiedzmy 200 km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale w bmw 1 jest tempomat aktywny "starszego" typy czyli od 30km/h dopiero dziala. Wiec w korkach raczej by to nie dzialalo :(

Jeżeli się myle proszę mnie poprawic :D


Wiec nie ma bardzo czego żałować jezeli on działał od 30 km/h do powiedzmy 200 km/h :)

 

Dostępna jest poniższa opcja:

544 Regulator prędkości z funkcją hamowania
Regulator prędkości z funkcją hamowania zapamiętuje żądaną prędkość w zakresie od 30 do 250 km/h i utrzymuje ją na stałym poziomie również podczas zjazdu ze wzniesień – w razie potrzeby automatycznie wyhamowując samochód. Funkcje obsługuje się na kierownicy wielofunkcyjnej.

Czyli zwykły tempomat który potrafi wyhamować samochód, lecz nie nie ruszy samoczynnie ze względu na pojazd z przodu (tzw. aktywny)

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Datę produkcji mam wyznaczoną na trzeci tydzień stycznia - M135i, z wyposażenia nie mam niczego na restrykcjach (albo nie wiem, że mam).


Dealer to BMW Bońkowscy w Szczecinie (przedstawili najlepszą ofertę).

 

Wygląda na to, że eMki mają wyższy priorytet, stąd pewnie krótszy czas oczekiwania :wink:

Swoją drogą wydaje się całkiem logicznym posunięciem ze strony producenta, że priorytetyzuje produkcję tych samochodów, z których ma większą marżę - w razie czego lepiej stracić klienta, który zostawi 120k niż takiego, który chce zostawić 200 lub więcej.


Moje zamówienie w m-pakiecie raczej bez tematów, które mają wpływ na wydłużenie produkcji, bo aktywnego tempomatu nie brałem (o ile dobrze kojarzę to chyba nic z listy objętej restrykcjami) :D

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że eMki mają wyższy priorytet, stąd pewnie krótszy czas oczekiwania :wink:

Ciekawe czy istnieje coś takiego jak wewnętrzna lista ustalania produkcji względem wyboru silnika - bo M135i to nie dziwie się, że ma wyższy priorytet.


Ale z tego co widzę, to M135i ma dostępny w konfiguratorze "Zestaw HiFi Harman Kardon Surround Sound" oraz "Wyświetlacz Head-Up". Za to nie ma aktywnego tempomatu (trochę w relacji do poprzednich postów).

Może ktoś się orientuje czy będzie można go dołożyć w przyszłości ? Bo chyba radar jest montowany z przodu - pewnie tylko wymiana przycisków na kierownicy i jakieś odblokowanie opcji w systemie? Ktoś przerabiał temat, interesował się albo dopytywał gdzieś w serwisie?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.