Skocz do zawartości

80527A - AdBlue - Active Tank (SET signal)


luk_byd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W moim G31 pojawił się ten sam problem. Zmieniłem zbiornik Adblue na inny (używany), 3 dni był spokój i kontrolka check engine znów się pojawiła. Czy ktoś finalnie rozwiązał ten problem? Mógłbym w sumie tak jeździć licząc, że na wiosnę jak się zrobi ciepło, problem zniknie, ale jest to w sumie trochę stresujące. Przede mną dłuższa trasa na narty do Austrii i zastanawiam się, czy z tego powodu coś się nie wykrzaczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Fillip


Posłuchaj kolegi guzior2, ja tez miałem problem, zbiornik przestał wskazywać poprawną ilość ad blue aż tu nagle któregoś dnia zdecydował, że zacznie działać, na moje nieszczęście byłem w trasie bez adblue...


Także była wycieczka innym samochodem na stację po adblue i dopiero samochód ruszył, sprawy się pozbyłem i wykodowałem, teraz mam pewność, że nic się nie wydarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie sytuacja podobna tylko w G01. Dokładnie ten sam błąd (80527A), brak wskazań ilości adblue i zasięgu i nic więcej. Po skasowaniu dwa uruchomienia silnika i błąd wraca. Kombinowałem już i sprawdziłem wszystkie wiązki itp. Jak nowe. Pogrzebałem trochę z istą i ciekawe jest że pokazuje ilość w procentach a nie pokazuje w mm i litrach Teraz to zastanawiam się czy przypadkiem tego błędu nie powoduje inny dlatego że ten pojawił mi się razem z informacją o słabych bateriach w czujnikach kół. Czy może jakiś bag w systemie? albo to zbieg okoliczności. Ista pokazuje mi że jest dostępny nowy soft do sterownika (akurat nie scr) a chyba głównego i zastanawiam się czy to pomoże.

IMG_4260.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 17.03.2024 o 19:12, kalomidi napisał(a):

nowy soft do sterownika (akurat nie scr) a chyba głównego i zastanawiam się czy to pomoże

Co to znaczy 'główny' sterownik?


Tak czy siak - nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.