Skocz do zawartości

Czy warto przerobic na gaz??


polop1257

Rekomendowane odpowiedzi

W moim jak kupiłem był zainstalowany gaz więc mam możliwość jazdy na nim a jednak tego nie robie po przeliczeniu miesięcznia różnica mnie wyniesie 100zł wiec, jaki to sęs na tym g.... jeździec szkoda silnika i nerwów

SENS jest taki, że grzeje mnie to, że stoisz swoim samochodem na parkingiu cały miesiąc... ja samochód użytkuję i miesięcznie oszczędzam ok 500 zł... - rocznie oszczędzam więc 6000zł, które mogę przeznaczyć na nowy zawias i zrobienie wielu rzeczy które mogą z racji wieku dolegać mojemu samochodowi... taki jest SENS jeżdżenia jak to nazwałeś na tym g...

Szejkowie się znaleźli tankujący za 50 zł dwa razy w miesiącu :duh: :mad2:

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W moim jak kupiłem był zainstalowany gaz więc mam możliwość jazdy na nim a jednak tego nie robie po przeliczeniu miesięcznia różnica mnie wyniesie 100zł wiec, jaki to sęs na tym g.... jeździec szkoda silnika i nerwów

SENS jest taki, że grzeje mnie to, że stoisz swoim samochodem na parkingiu cały miesiąc... ja samochód użytkuję i miesięcznie oszczędzam ok 500 zł... - rocznie oszczędzam więc 6000zł, które mogę przeznaczyć na nowy zawias i zrobienie wielu rzeczy które mogą z racji wieku dolegać mojemu samochodowi... taki jest SENS jeżdżenia jak to nazwałeś na tym g...

Szejkowie się znaleźli tankujący za 50 zł dwa razy w miesiącu :duh: :mad2:

rownierz popieram caly wlasnie sens w tym jest ujety w 100% :cool2:

 

edit:

ktos kto tak bardzo narzeka na lpg a go nie ma to polecam pojezdzic troche autem ktore ma dobra instalacje lpg i pozadnie wyregulowana!!! zapraszam szczegolnie na przejazdzki na stacje. (jak narazie znow roznica ceny wzrosla i na 1l roznica miedzy bena a lpg to 1.5zl a w niektorych przypadkach i wiecej bo gaz mozna znalezc w krk nawet po 1.87 ) :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

samochodem robie miesięcznie ponad 2000 km wiedz jest to normalna jazda nie za mało i nie za dużo.

Moje zdanie na temat gazu się nie zmieni ze względu że to wcale nie jest tak oszczędne paliwo i jest niszczące dla silnika

dlaczego nie jest oszczędne

bo

1) doliczcie do eksploatacji dodatkowe przeglądy na instalacje gazową

2) większe zużycie oleju co za tym idzie większy koszt

3) przewody wysokiego napięcia do BMW są dość drogie

4) skrócony przebieg miedzy przeglądami

5) większe zużycie gazu niż benzyny

itp.

ponadto

1) spadek mocy i nie piszcie ze na sekwęcji macie taka sama moc bo to bzdura marketingowa

2) wystrzaly

3) problemy albo z przepływką albo z sondą

4) psujące się przed wcześnie pompy paliwa

5) mniejszy bagażnik obojętnie czy masz butle w miejscu koła zapasowego czy gdzieś indziej

itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ales pierdoly wymyslil

 

1) doliczcie do eksploatacji dodatkowe przeglądy na instalacje gazową

30 ZL ZA PRZEGLAD TO TAK DUZO (RAZEM Z REGULACJA)

 

2) większe zużycie oleju co za tym idzie większy koszt

BZDURA, AUTO ZUZYWA TYLE SAMO OLEJU,PO PROSTU BENZYNA PRZEDOSTAJE SIE DO OLEJU I GO UZUPELNIA, ROZRZADZAJAC GO OCZYWISCIE, TYLKO WYDAJE CI SIE ZE AUTO NA BENZYNIE SPALA MNIEJ OLEJU

3) przewody wysokiego napięcia do BMW są dość drogie

NA BENZYNIE ICH NIE UZYWASZ?

4) skrócony przebieg miedzy przeglądami

NIBY Z JAKIEGO POWODU?

5) większe zużycie gazu niż benzyny

PRZY NIZSZEJ CENIE JEST TO DO ZAAKCEPTOWANIA

itp.

ponadto

1) spadek mocy i nie piszcie ze na sekwęcji macie taka sama moc bo to bzdura marketingowa ZAWSZE JEZDZISZ KRECAC MOTOR DO 7000? JESLI NIE TO TEZ WYKOZYSTUJESZ 40-50% MOCY, WIEC PO CO CI PELNA MOC?

2) wystrzaly

BZDURA, JAK MASZ ZLE ZALOZONA INSTALACJE ALBO NIESPRANE AUTO

3) problemy albo z przepływką albo z sondą AKURAT SONDA I PRZEPLYWKA PSUJE SIE WE WSZYSTKICH AUTACH, NIE TYLKO BMW I NIE TYLKO NA GAZIE, MOZE TO BYC PROBLEM PO WYSTRZALE, ALE PATRZ PUNKT WYZEJ

4) psujące się przed wcześnie pompy paliwa NO TAK, JESLI JEZDZISZ BEZ BENZYNY W BAKU BO TAK OSZCZEDZASZ TO NORMALNE ZE PRACUJACA NA SUCHO POMPA SZYBKO WYSIADZIE

5) mniejszy bagażnik obojętnie czy masz butle w miejscu koła zapasowego czy gdzieś indziej TU SIE Z TOBA ZGODZE, COS ZA COS, ALE BMW I TAK BAGAZNIKI SA WIELKIE, WIEC TE PARE LITROW MNIEJ ....

 

--------------------------

dop pracy mam 25km, dziennie robie 50 tylko na dojazdy do pracy, x 20dni roboczych to wychodzi okolo 1000km miesiecznie. policz sobie jakie mam oszczednosci. jezdze na lpg.i to nie dlatego ze nie stac mnie na jazde na benzynie, po prostu szanuje swoje pieniadze bo mi z nieba nie spadaja i tak jak wczesniej ktos madrze napisal zaoszczedzone pieniadze przeznaczam na naprawe zawieszenia, kupno opon , wyjazd z rodzinka na weekend.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochodem robie miesięcznie ponad 2000 km wiedz jest to normalna jazda nie za mało i nie za dużo.

Moje zdanie na temat gazu się nie zmieni ze względu że to wcale nie jest tak oszczędne paliwo i jest niszczące dla silnika

dlaczego nie jest oszczędne

bo

1) doliczcie do eksploatacji dodatkowe przeglądy na instalacje gazową

2) większe zużycie oleju co za tym idzie większy koszt

3) przewody wysokiego napięcia do BMW są dość drogie

4) skrócony przebieg miedzy przeglądami

5) większe zużycie gazu niż benzyny

itp.

ponadto

1) spadek mocy i nie piszcie ze na sekwęcji macie taka sama moc bo to bzdura marketingowa

2) wystrzaly

3) problemy albo z przepływką albo z sondą

4) psujące się przed wcześnie pompy paliwa

5) mniejszy bagażnik obojętnie czy masz butle w miejscu koła zapasowego czy gdzieś indziej

itp.

ad 1 - 90 zł/rok - do akceptacji

ad 2 - po uszczelnieniu silnika nie stwierdzam zużycia oleju

ad 3 - są... no i co z tego i tak się je wymienia

ad 4 - :shock:

ad 5 - benzyny średnio 10,5/100, gazu 11-12/100 - rachunek raczej prosty

ponadto

ad1 - nie wiem nie mierzyłem, na autostradzie daje rade, a jak chcę pogłupieć zawsze mogę wyłączyć gaz - zwężki na dolocie nie ma więc...

ad 2 - :shock: ...przy sekwencji!?

ad 3 - :roll: nie wiem o czym piszesz, po 80tys. na gazie nie odnotowałem

ad 4 - a nieby czemu? zawsze mam przynajmniej pół baku i jest ok

ad 5 - no tu akurat trafiłeś, ale akurat nie przeszkadza, zresztą jak potrzebuję bagażnika nie zabieram zapasu, tylko zestaw uszczelniający w spray'u... być może na szczęście nie musiałem testować jego skuteczności :mrgreen:

 

... i bez urazy, nie traktuj tego osobiście - silnik 1.6 przy swojej pensji też bym utrzymywał bez gazu, ale chciałem coś więcej...

Kończę tą dyskusję, bo w sumie i tak jest jałowa jak szpitalny opatrunek

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze podsumowane, mi się niechciało,już tamtej wypowiedzi komentować.

 

:cool2: :mrgreen:

 

... a wracajac do pytania o sens zakladania gazu - uruchamiamy kalkulator, szukamy DOBREGO zakladu montujacego ( czyli takiego, ktory bedzie zajmowal sie tez obsluga instalacji) i zyczymy milej ekspolatacji i jeszcze milszego wydawania zaoszczedzonych pieniedzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie warto szkoda kasy

 

nie bardzo wiem, o czym mowisz

jezeli po podsumowaniu + i - wyjdzie, ze warto zamontowac gaz ( biorac pod uwage ilosc przejezdzanych km, jakosc instalacji i profesjonalizm montujacego) uwazam, ze to jest calkiem rozsadny wydatek

 

chyba ze po prostu zakladasz bez podawania jakichkolwiek argumentow, ze gaz jest beeeeeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak miałem auto compacta 1.8ti zagazowanego miałem z tym troche problemow ale to nie wazne mało palił to fakt za 20zł swobodnie robiłem 100km a gdy kupiłem moje drugie bmw bez gazu i radosc z jazdy na benzynie krecenia go na maksa nie mozna tego okreslic słowami postanowiłem nigdy wiecej GAZU!!!Chociarzby jak chcesz tanio jezdzic gaz jest bardzo dobrym rozwiązaniem!!
BIAŁA MOŻE WIECEJ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jest mozliwe polaczenie ( oczywiscie nie w tej samej chwili) ekonomii i mozliwosci "krecenia na maksa".

Masz przeciez 2 rodzaje zasilania auta. Obecne instalacja gazowe nie redukuja az tak bardzo mozliwosci auta na benzynie (wiem, wiem, zaraz pojawia sie glosy, ze spadek mocy jest itd, postow na ten temat bylo juz milion...) Jasne ze jest, ale o wiele bardziej szkodzi w osiagach zle utrzymany silnik "ktory nie czul gazu" niz odpowiednio obslugiwana instalacja gazowa.

Jezeli akurat masz ochote poszalec, wlaczasz benz i ogien

Natomiast jezeli chcesz odwiedzic pare fajnych miejsc robiac podczas urlopu 5000 km masz do dyspozycji tansze zrodlo zasilania.

 

Jasne ze kazdemu z nas przydalyby sie 2 auta

- jedno ekonomiczne na wypady ze znajomymi i rodzina

- jedno tylko dla siebie do "krecenia", :twisted2:

 

ale znajac polskie realia troche czasu uplynie, zanim doczekam sie takiego dobrobytu, wiec poki co zadowalam sie jednym autem, ktore lubie i jakos sobie radze z polaczeniem radosci z jazdy i ekonomii :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją zagazowałem i zrobiłem 40 tys / 7 mies. Nic się nie działo złego, każdy "fachowiec" mówił , że gaz w BMW to porażka, ja tak nie myślę. Od czasu do czasu jeżdżę na benzynie, ale zawsze odpalajm zimny silnik na benzynie i przełączam na gaz dopiero , gdy temp silnika jest na środku skali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Angli ludziom zyje sie dobrze u nas - nie za fajnie.

A też niby mamy prezydenta i stado ministrów.

Anglia to nie Polska a polonez to nie BMW :8)

 

 

kolego, moze znasz kogos kto kiedys byl w Anglii, ale najwidoczniej Cie wprowadzil w blad...... w Anglii nie ma prezydenta

mod prosil cie zebys durnot nie pisal to nie PISZ!!!!!!!!!

i nie wprowadzaj ludzi w maliny......ew sie doucz......

a jak tam tak fajnie jest to sie wyprowadz!!!!!

 

a odnosnie gazu: jest to indywidualna sprawa kazdego kierowcy, jesli mu sie kalkuluje to niech wsadza, jesli nie to niech jezdzi na Pb, po co dyskryminowac takie osoby??

POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ, NIBY NIC A TAK WIELE!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, jak zwykle temat pełen kontrowersji...

 

1. Myślę, że nie powinni się wypowiadać Ci, którzy na LPG nigdy nie jeździli, a jedynie słyszeli, że znajomy znajomego...

 

2. Instalacje II generacji nalezy odrzucić na dzień dobry, razem z nimi odchodzą wszystkie problemy instalacji LPG.

 

3. Instalację należy zamontować w warsztacie, który robił już podobne rzeczy w BMW i nie wywoła u nich sensacji silnik R6 tak, że zbiegnie się cały personel na ogledziny.

 

4. Dopieszczenie ustawień... to jest możliwe TYLKO w najlepszych warsztatach.

 

5. Opłacalność? Zapraszam: www.kudys.wv.pl/lpg

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie wszystkie moje poprzednie samochody były na gaz. Ostatnia E30 chlipała mi 12-13l, nie było większych problemów poza zużyciem oleju. Ale to był silnik starej generacji. Do M50 już się nie odważyłem zakładać gazu, nie dla tego że to nie wypada. Po prostu instalacja instalacji nierówna, nawet jak jest zakładana przez tą samą osobę. Jedni więc jeżdżą bez problemów na gazie a drudzy to co na nim zaoszczędzili musieli wsadzić w części(sondy, przewody itp). Nie założyłem więc bo nie chciałbym załapać się do grona tych drugich. Obecna beemka wychodzi mi ok 33 zł/100km (benzyna) a poprzednia na gazie wychodziła by mi teraz ok 28zł/100km. Co to jest 5 zł? To jest obrzydliwie mała cena spokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wychodzi 38 na benzynie i 23 na gazie.

 

jest jeszcze jeden aspekt sprawy:

jak juz zamierzasz gdzies sie wybrac i masz zamontowany gaz to z lzejszym sercem zalewasz bak gazu i jedziesz, a nie zastanawiasz sie czy lepiej jechac na benzynie czy kupic bilet np. na pociag - i tym sposobem montaz instalacji szybciej sie zwraca, bo nie podrozujesz innymi srodkami lokomocji niz swoje ukochane auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewenie,że tak.Zatankowanie mojego do pełna gazu kosztuje 89zł a benzyny 296zł tylko,że benzyny wejdzie 80litrów a gazu 50litrów. Porównując zatankowanie gazu i benzyny po tyle samo litrów to 50litrów benzyny kosztuje 185zł. Różnice sumy wychodzą bardzo duże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie instalacja zwróciłaby się po 73.000 km. Nawet przy założeniu, że zrobię 1500km/m-c, to instalacja zwróci się po 4 latach... po tym czasie to ta instalacja będzie więcej warta niż całe auto. Bez sensu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.