Skocz do zawartości

518d vs. 520d - jakie różnice?


Axel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przejrzałem wszystkie tematy w tym dziale odnośnie w/w tematu ale nic podobnego nie znalazłem ale za to znalazłem film na YT właśnie modelu 520d

i rzekomych różnic między tymi dwoma silnikami. Niestety, jak poczytałem komentarze wróciłem do punktu wyjścia czyli że ponownie nic nie wiem.

Postanowiłem zapytać Was jak to jest z tą róznicą między tymi dwoma jednostkami.. Do czego zmierzam.. Zastanawiam się nad zakupem modelu 518d i zrobieniu w późniejszym czasie nowej mapy na moc 200+

Czy te dwa motory różnią się tylko mocą czy mają inne trubiny, inne skrzynie biegów itd. Dlaczego o to pytam..? Ze względów finansowych nie chce kupować 520d skoro faktycznie(chyba) róznica jest tylko w mocy, to lepiej mi kupić 518d i zrobić w niej program..

Z Góry Dziękuję za wszelkie odpowiedzi :roll:

Axel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem modelu 518d i zrobieniu w późniejszym czasie nowej mapy na moc 200+

Motory nie są takie same. Nie uważam też aby wszechobecne wgrywanie "gotowców" na 210 KM było rozsądne. Jednak uczciwe strojenie na 190-200KM, z kilkoma hamowaniami + logi, nie powinno zrobić krzywdy silnikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Spokojnie na nowym 518d idzie zrobić 210-220KM jak z 20D.

Trzeba tylko też limitery na skrzyni obejść, bo jest mocniej zdławiona, niż w 20D.


Generlanie 518D było, jest i będzie okazją do zakupu stosunkowo niedrogiego samochodu w klasie E o dobrych parametrach przyspieszenia właśnie wykonując chip tuning.


Odbradzam, tylko gotowe od bimmerów czy innych pseudo znawców z FB. Trzeba pojechać do tunera który ma hamownię obciążeniową i tam zrobi nam dobrego moda.


W serwisie nic nie zauważą, póki nie będzie awarii związanej z układem napędowym, wtedy warto pojechać i wgrać serię przed naprawą gwarancyjną i zrobić kilkadziesiąt km, żeby logi się zapisały świeże do kompa.

2018- BMW 5 G30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.