Skocz do zawartości

Cieknąca panorama, odpływy drożne, woda leje się do auta


NickVolt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z panoramą w E61. Odpływy są drożne, bo wyczyściłem wszystkie 2 miesiące temu i sprawdzałem je niedawno. Problem polega na tym, że woda wydaje się stać w rynienkach szyberdachu. Robiłem ostatnio test polewania wody i wszystko niby ładnie spływało, ale zauważyłem, że lewy tylny odpływ lekko kapie (mam ściągniętą podsufitkę całkowicie). Już podejrzewałem problem z założeniem węża, ale postanowiłem ustawić auto pochylone, by sprawdzić wydajność odpływów. Gdy ruszyłem do przodu, z tyłu z prawej strony woda dosłownie wylała się jak z talerza, gdy go potrącimy - jak by rynna nie stykała się z dachem. Czy między dachem a stelażem szyberdachu nie powinno być jakiejś uszczelki, która całkowicie blokuje przepływ wody do środka? W teorii rynienki powinny być zrobione tak, że jak się woda w nich przeleje, to sięgnie uszczelki szkła w dachu i wyleje się na dach. Tymczasem tutaj wlała się do środka w tym jednym miejscu - z lewej strony sucho.

Czy demontaż stelaża panoramy sprowadza się do odkręcania widocznych śrub czy trzeba najpierw odkręcić szkła i wyjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeszcze raz weź się za odpływy bo tam nie powinna stać woda nigdy.


Z odpływów ma spływać natychmiast.

CZasem na końcu odpływu jest blokada ze śmieci.

Niby spływa ale powoli.


No chyba , że masz panoramę z demontażu i nie jest prosta.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływ niby drożny. Na końcu ściągnąłem tą zaślepkę i nie widać w wężu żadnego syfu. Od strony szybera dmuchałem kompresorem i nic nie wyleciało z drugiej strony.

W temacie bardziej martwi mnie to, czy tam nie powinno być uszczelki, która powoduje, że woda nie przelewa się tak chamsko z rynienki do auta. To chyba jednak jest coś nie tak, bo inaczej każde auto byłoby zalane, gdy np zaparkujesz pod górkę w mocną ulewę lub jedziesz w mocnej ulewie, bo wtedy tylko tylne odpływy dostają wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co do demontażu panoramy - warto najpierw odkręcić szkła - stelaż dzięki temu staje się lżejszy przy wyjmowaniu z auta.

Kiedy wszystkie 4 odpływy szyberdachu są w pełni drożne, nie ma możliwości aby woda przelewała się do środka. W tym przypadku istnieje prawdopodobieństwo zanieczyszczenia od strony wewnętrznej - czyli od strony prowadnic. Być może na odpływie leży liść lub coś innego, co może blokować spływ wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.