Skocz do zawartości

Przesunięcie fotela bez prądu


Skimir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Tak w sumie z ciekawości zapytam.

Czy jest możliwość przesunięcia fotela kierowcy gdy nie ma prądu lub uszkodzona jest elektryka (silnik, moduł, sterowanie)?

Może da się kręcić jakaś dostępna zębatką, może jest wejście na pokrętło tak jak przy szyberdachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w X5, ale jak masz moduły pod fotelami, to są tam 3 kolorowe wtyczki od lewej. Podając tam 12V można przesuwać fotel, pochylać i podnosić (kierunek zmieniasz zamieniając kable miejscami). Kable wpinasz obok grubszych we wtyczce. Ja używałem do tego zasilacza do dysków komputerowych 3.5 cala. Jak nie masz modułów, to pewnie można podać zasilanie na zaciski silniczków. Nie wiem, czy jest opcja kręcenia nimi jak tym od szyberdachu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodziło mi o jakiś sposób przesunięcia fotela bez zasilaczy, podawania prądu itp.


Naszło mnie takie pytanie jak ostatnio coś mi pod fotel wpadło i go (po wyjściu) z samochodu przesunąłem maksymalnie do przodu i do góry. Zauważyłem, że raczej nie miałbym szans wejść za kierownicę a tym bardziej jechać, gdyby coś w tym momencie padło i nie dało się normalnie ustawić fotela we wcześniejszym położeniu. Jakby to było poza domem to jest problem…


Stąd pytanie o możliwość awaryjnego przestawienia fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz automat to i tak nie pojedziesz bez masakrowania skrzyni. X5 to laweta jc, a najlepiej to dbać tak, żeby nie trzeba było się martwić :cool2:
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.