Skocz do zawartości

Skrzynia biegów


Zabolbdg95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z automatyczną skrzynią biegów w moim BMW E65. Na zimnym silniku kiedy olej w skrzyni jest jeszcze nie rozgrzany pojawia się problem z ruszeniem gdy wrzucam na D i chce ruszyć automatycznie przerzuca na P i tak jest dopóki olej się dobrze nie rozgrzeje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gdy wrzucę D wskakuje na P. Chociaż ostatnio robię tak ze gdy wrzucę na D i odrazu ruszę to auto jedzie mogę jechać cały czas i nic się nie nie dzieje chyba że się zatrzymam na światłach to wyskakuje błąd skrzyni auto pozostaje na D ale gdy dodaje gazu to nie chce ruszyć chyba że mocno gazu dodam to ruszy ale uczucie takie jak by ręczny trzymał i powoli puszczał naprawdę to dziwne. Jest jeszcze objaw gdy jadę z równą prędkością np 60km/h to obroty delikatne falują. Oleju jeszcze nie sprawdzałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisza chloapki zacznj od sprawdzenia poziomu oleju jesli masz kanal albo podnosnik jest tam sruba sprawdz na zimnym silniku :wink: wspominasz o falowaniu obrotow przy predkosci 60 to zapewne konwerter dlugo tak jezdzisz? byc moze opilki sie dostaly do ukladu

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem olej filtr remontowałem również mechatronika żeby więcej oleju zeszło. I teraz jest problem auto odpala normalnie ale cały czas miga N nie da się wrzucić na P. Mogę wrzucać D i R ale gdy dodaje gazu obroty rosną tylko do 2tys i nic auto wogole nie rusza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.