Skocz do zawartości

5AU - Asystent zmiany pasa, Assist Plus


melisario

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swojej G31 LCI pełne 5AU. Według instrukcji i filmów które widziałem, powinienem mieć również funkcję Asystenta zmiany pasa ruchu na autostradach:



Nie mam nawet opcji włączenia/wyłączenia tego w ustawieniach co jest dziwne bo większość funkcji niedostępnych w Polsce jest tam widoczna, pojawia się tylko informacja że niedostępne w tym kraju. Przytrzymanie kierunkowskazu podczas jazdy w Assisted Driving powoduje tylko rozłączenie systemu...

To samo z trybem Assist Plus:



Nie mam takiej opcji podczas jazdy w korku.


Korzystał ktoś z tego może? Macie w ustawieniach możliwość włączenia/wyłączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego zdaję sobie sprawę, jest kilka funkcji nie dostępnych w Polsce i widać to w ustawieniach systemu w samochodzie.

Np. Ostrzeganie o dojeżdżaniu do skrzyżowania z drogą uprzywilejowaną, automatyczne dostosowywanie prędkości do znaków. Ale te wszystkie opcję są widoczne w menu i po prostu nie da się ich włączyć, wyskakuje komunikat "Funkcja niedostępna w tym kraju".


Natomiast tego ustawienia zmiany pasa w ogóle u mnie nie ma i to mnie zastanawia...

Co ciekawe znalazłem takie coś na allegro:

https://allegro.pl/oferta/bmw-g11-g12-g30-modul-zmiany-pasa-driving-assist-7391294636


Stąd moje wątpliwości, może u mnie tego po prostu brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to działa a auto mam z polskiej dystrybucji i MY2020 produkcja 2019 z ID7. Żeby zadziałało trzeba trzymać kierunkowskaz az auto zacznie zmieniać pas. Trwa to całe wieki no i wiadomo pas musi być pusty. Użyłem raz tak jak wspomagania parkowania i sterowania radiem gestami ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi już o sam sens tego i jego tłumaczenie.

Z tego co widzę i czytam, domyślam się że brakuje u mnie tego modułu i nikt nawet mnie nie poinformował że go nie będzie.

Zapewne ma to związek z restrykcjami i po "ciuchu" mi to wymontowano, i to nie jest ok...


Czyli chyba czeka mnie nie miła rozmowa z salonem.


EDIT:

Wizyta umówiona, Pan telefonicznie już stwierdził że to napewno błąd kodowania, zobaczymy jutro...

Do osób które odbierały samochód jakoś w tym roku i mają pełne 5AU, macie taką opcję w ustawieniach:

Ustawienia>Asystenty Kierowcy>Jazda>Asystenty kierowania>Automatyczna zmiana pasa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po wizycie w ASO, nikt nie jest w stanie wyjaśnić braku tych funkcji.

Na placu stała również nowa G21 gotowa do odbioru, również z 5AU i również tej funkcji brakuje.

Poszło zapytanie do BMW Polska o wyjaśnienie.


Teraz pytanie, co zrobić jeśli się okaże że w związku z restrykcjami, został potajemnie usunięty ten moduł, jakieś pomysły czy coś można wywalczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
A więc po wizycie w ASO, nikt nie jest w stanie wyjaśnić braku tych funkcji.

Na placu stała również nowa G21 gotowa do odbioru, również z 5AU i również tej funkcji brakuje.

Poszło zapytanie do BMW Polska o wyjaśnienie.


Teraz pytanie, co zrobić jeśli się okaże że w związku z restrykcjami, został potajemnie usunięty ten moduł, jakieś pomysły czy coś można wywalczyć?

 

Dostales jakas odpowiedz z BMW Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Odbierałem w lisopadzie 2021 i mam w ustawieniach funkcję automatycznej zmiany pasa ruchu i tworzenie korytarza życia.,

Czy ktoś wie w jaki sposób aktywować automatyczne przejęcie prędkości , zatrzymanie na czerwonym świetle i na znaku STOP??

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Rozszerzone ADV jest zablokowane w naszym kraju, mozna oczywiscie odblokowac. Jezeli ktos by byl zainteresowany moge pomoc na dolnym slasku albo w nieczmech w NRW.


www.appscar.pl


ADP – Automatyczne dostosowywanie prędkości do ograniczeń

Funkcja jest rozwinięciem powyższego ADV, która ułatwia prowadzenie pojazdu poprzez automatyczne dostosowywanie prędkości samochodu w oparciu o znaki drogowe. Kierowca może dostosować system indywidualnie pod siebie i ustawić czy prędkości odczytanie z znaków mają być dostosowane dokładnie do tych wskazanych przez znaki czy mają być większe lub mniejsze. Tolerancja +/- 15km/h w stosunku do znaku.

ARS – Automatyczne reagowanie na sygnalizację świetlną

Funkcja jest składową i rozwinięciem powyższego ADV, która ułatwia prowadzenie pojazdu poprzez automatyczne zwalnianie i zatrzymanie pojazdu w przypadku wykrycia czerwonego światła wtedy, gdy jest to możliwe. System też umożliwia ruszenie po wykryciu zmiany światła na zielone.

AWZ – Automatyczne wykrywanie znaków STOP / USTĄP PIERWSZEŃSTWA

Funkcja jest rozwinięciem powyższego ADV, która ułatwia prowadzenie pojazdu poprzez automatyczne informowanie kierowcy dźwiękiem oraz sygnalizacją na zegarach / Head-Up w przypadku zbliżania się do skrzyżowania ze znakiem STOP lub Ustąp Pierwszeństwa, jeżeli kierowca nie zwalnia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.