Skocz do zawartości

Poluzowanie łańcucha e90 320d n47


Egzot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Jestem zmuszony zdjąć głowicę ale nie wiem jak w prosty sposób poluzować łańcuch aby wyjąć wałki a następnie ściągnąć głowicę. Aktualnie ustawiłem go w punkcie "0" a dalej nie mam pojęcia jak go poluzować abym nie musiał później silnika wyjmować aby go dobrze ustawić. Na youtube znalazłem tylko filmy z wymiany a nie samego luzowania.


Samochód e90 320d n47 2008 rok


Z góry dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górny łańcuch ma napinacz wkręcany w blok z tyłu od strony pazażera.

Zobacz tu jak wyglda rozrząd, chodzi o element nr 3: https://burchmotorworks.co.uk/wp-content/uploads/2020/01/BMW_N47_17b.jpg

Po wykręceniu napinacza mozesz odkręcić zębatkę od wałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górny łańcuch ma napinacz wkręcany w blok z tyłu od strony pazażera.

Zobacz tu jak wyglda rozrząd, chodzi o element nr 3: https://burchmotorworks.co.uk/wp-content/uploads/2020/01/BMW_N47_17b.jpg

Po wykręceniu napinacza mozesz odkręcić zębatkę od wałka.

 

Dziękuję bardzo za informację a czy jak popuszczę napinacz i odkręcę zębatkę to później jak będę chciał go znowu napiąć po założeniu głowicy to nic się nie przestawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Aha. No tak. To nie daje pewnosci ze dol jest w 100% na zero. Musisz zabokowac dol tak jak producent to przewidzial, bez tego jest to ryzykowne. Blokujesz dol, odkrecasz napinacz, odkrecasz gorne mocowanie tego slizgu co widzisz, wyciagasz slizg, odkrecasz trzy srobki z walka, zdejmujesz kolko, uwazaj aby lancuch nie wpadl do srodka, zdejmujesz glowice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.