Skocz do zawartości

BMW E87 2011 116d Naprawa/wymiana silnika


Choocz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam BMW E87 2011 116d N47D20C, przebieg 200k.

Przekręciło panewkę, do wymiany słupek silnika - blok z głowicą. :cry:


Ogólnie trochę dziwne bo odpala i jeździ - może ktoś się wypowiedzieć odnośnie tego?


Kupować używkę? "Nówkę" po regeneracji? Swapować silnik? Jak to w ogóle wygląda cenowo i co byście zrobili na moim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oj pojedzie, pojedzie na okreconej, ba, pojedzie na wszystkich okreconych, nie jedno takie mialem na podnosniku, nie za dlugo ale jednak, ciezko odpala ale jak odpali, chodzi normalnie. Wiem, nie do wiary...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Teraz wszystko jasne. Odpalal ale chodzil tragicznie. To tak, na filmiku slychac panewke/panewki korbowe, po rozebraniu moglo sie okazac iz panewki glowne ulegly uszkodzeniu a to czesto prowadzi do zniszczenia bloku silnika, teoria wymiany glowicy nie ma dla mnie sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hmmm.Na podstawie filmiku oczekujesz odpowiedzi?Brawo

Żadnego opisu awarii,żadnego foto uszkodzeń,i chcesz taniej naprawić tylko nikt nie wie oprucz Twojego mechanika ,jaki jest zakres naprawy...

Troszkę dziwną masz formę konstrukcji pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.Na podstawie filmiku oczekujesz odpowiedzi?Brawo

Żadnego opisu awarii,żadnego foto uszkodzeń,i chcesz taniej naprawić tylko nikt nie wie oprucz Twojego mechanika ,jaki jest zakres naprawy...

Troszkę dziwną masz formę konstrukcji pytania...

 

nwbV1c4

https://ibb.co/nwbV1c4 - nie działa..


Czasami lepiej się nie udzielać.. jakoś kolega wyżej był w stanie mi pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kkx5 pomaga tym którzy chcą źeby im pomóc,a ty nie chcesz pomocy...Ja w jego poście nie widze konkretnej porady w Twoim kierunku,ale skoro jego wypowiedź Ci pomogła to spoczko...Skoro nie masz ochoty ustalić przyczyny ,dlaczego doszło do takiego incydentu jak uszkodzenie panewki,to muszę to uszanować...

Zapamiętaj tylko źe uszkodzenie panewek to jest tylko EFEKT ,a przyczyna zawsze leźy gdzie indziej,wiec spytaj swojego mechanika,co było powodem tej awarii, źebyś po naprawie i poniesieniu powaźnych kosztów ,za rok nie szukał następnego słupka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kkx5 pomaga tym którzy chcą źeby im pomóc,a ty nie chcesz pomocy...Ja w jego poście nie widze konkretnej porady w Twoim kierunku,ale skoro jego wypowiedź Ci pomogła to spoczko...Skoro nie masz ochoty ustalić przyczyny ,dlaczego doszło do takiego incydentu jak uszkodzenie panewki,to muszę to uszanować...

Zapamiętaj tylko źe uszkodzenie panewek to jest tylko EFEKT ,a przyczyna zawsze leźy gdzie indziej,wiec spytaj swojego mechanika,co było powodem tej awarii, źebyś po naprawie i poniesieniu powaźnych kosztów ,za rok nie szukał następnego słupka...

 

W przeciwieństwie do Ciebie postanowiłem nie zaśmiecać tego postu i dalszą rozmowę z kkx5 dokończyłem ma priv. Skąd w Tobie tyle jadu? Nie masz innych zajęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szkoda źe tak mnie odebrałeś...- nic na to nie poradzę.

Chciałem Ci tylko pomóc , bo źeby naprawić dół tego silnika trzeba mieć odpowiednie kontakty i widzieć uszkodzenia,a jeśli wał nadaje się do polerki to koszt takiej imprezy jest znikomy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Twoje zapytanie jest trochę enigmatyczne.

Mogę pomóc tak;przywiozłem taką 116d z 2009 r.

Silnik był zblokowany-okazało się,że zębatka na wałku wyluzowała się na fasolkach i kolizja na jednym cylindrze.Zrobiłem głowicę-kompletnie,wymieniłem 1 tłok,nowy rozrząd,uszczelnienie skrzyni(simering).Uszczelki,olej5w30,płyn.Za całość ok 4500pln.Zrobiłem na tym(właściwie to żona)z 20tyś km i lata bez zarzutu.Po 5tkm.zmieniłem olej.

Auto było z 1 ręki z przelotem 300tkm.Do tego modelu pasuje każdy słupek z N47-tylko kto sprzedaje taki w dobrym stanie?

Zakup BMW zarejstrowanego w RP to brak wyobrazni,lenistwo lub bezgraniczna naiwność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.