Skocz do zawartości

BMW G20 w leasingu i szkoda całkowita


michal007s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie , czy miał ktoś podobną sytuację. Nabyłem nowe BMW G20 na leasing wkład własny 15 tyś + co miesiąc 3 tyś na 4 lata, rok użytkowałem ...pewnego dnia spadło mi drzewo na auto i ubezpieczyciel stwierdził szkodę całkowitą. Miałem do auta wykupiony pakiet serwisowy dodatkowo. BMW twierdzi , że w takim wypadku przepadło czy można coś wywalczyć z tym?

Edytowane przez michal007s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie , czy miał ktoś podobną sytuację. Nabyłem nowe BMW G20 na leasing wkład własny 15 tyś + co miesiąc 3 tyś na 4 lata, rok użytkowałem ...pewnego dnia spadło mi drzewo na auto i ubezpieczyciel stwierdził szkodę całkowitą. Miałem do auta wykupiony pakiet serwisowy dodatkowo. BMW twierdzi , że w takim wypadku przepadło czy można coś wywalczyć z tym?

 

No ok, spadło drzewo, szkoda całkowita. Tylko co ma do tego pakiet serwisowy ?

W leasingu przy szkodzie całkowitej nie ratuje Cię nawet ubezp AC, W takiej sytuacji tylko ubezpieczenie GAP które wyrówna wartość pojazdu do kwoty zakupu z faktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz GAP i pakiet serwisowy miałeś na fakturze zakupu samochodu to nie powinien to być problem, jeżeli dokupiony później to moim zdaniem powinni zwrócić proporcjonalnie niewykorzystany okres pakietu. Zapytaj w innym dealerstwie o hipotetyczną sytuację na podstawie swojej i ciekawe co odpowiedzą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorowi chyba chodziło o możliwość odzyskania kasy za wykupiony pakiet serwisowy w przypadku jego niewykorzystania bo auto skasowane ...

 

Bardzo bym się zdziwił jakby coś odzyskał z wykupionego pakietu. To jakby chciał zwrot kasy za zużyte opony, że zjechane tylko w 5% więc można zrobić 60 tys km jeszcze na nich.

Według mnie nie ma szans na jakikolwiek zwrot. Wykupione, zapłacone Pa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorowi chyba chodziło o możliwość odzyskania kasy za wykupiony pakiet serwisowy w przypadku jego niewykorzystania bo auto skasowane ...

 

Bardzo bym się zdziwił jakby coś odzyskał z wykupionego pakietu. To jakby chciał zwrot kasy za zużyte opony, że zjechane tylko w 5% więc można zrobić 60 tys km jeszcze na nich.

Według mnie nie ma szans na jakikolwiek zwrot. Wykupione, zapłacone Pa...

 

Nie wiem jak jest w przypadku umów serwisowych w BMW. W innych markach umowę można zerwać i odzyskać pieniadze za niewykorzystany okres proporcjonanie do przebiegu. Pobierana jest opłata manipulacyjna np 10-20% wartości pakietu.


BTW.


Przy szkodzie całkowitej przysługuje zwrot skłądki AC za niewykorzystany okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.