Skocz do zawartości

Zakup M240xi G42


markos79

Rekomendowane odpowiedzi

Na niemieckiej stronie BMW jest już zaktualizowany konfigurator BMW M240 z nowym środkiem: tabletowe ekrany i brak "lewarka" od zmiany biegów. Czyli analogicznie jak w serii 3 LCI


srodek.jpg

 

nie wiem co o tym mysleć... chyba jednak bym wolał gdyby te kilka fizycznych przyciskow zostalo. Wiadomo od kiedy ma to wejść ?


BTW.

Widze ze w tym samym konfiguratorze pojawila sie dodatkowa wersja M240i z RWD. Ciekawe czy tylko na DE czy w PL tez wprowadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 327
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem. Nie wiem też co z zamówieniami, które czekają na produkcję, od kiedy będą przerabiane na facelifiting.


Mi te duże ekrany tak średnio pasują i faktycznie brak niektórych fizycznych przycisków może być uciążliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko za bimmerpost


G42 2er coupe

In production until 07/29 with LCI in 04/25

08/22: Worldwide 218i, M240i; US 230ix, M240i. New instrument panel for all models. Options becoming standard: shift paddles, PDC, shadowline trim. M Sport package Pro will become a new option on M240i.

Production only at SLP Mexico


wyglada na to, że od sierpnia 22 ... Obawiam się, że moja już może wyjechać z nowym ekranem, z jednej strony fatalnie to wygląda + odjęcie przycisków fizycznych na minus, z drugiej strony pewnie dluzej bedzie świeższy i przy odsprzedaży też plus..


W stadardzie dochodzi shadowline trim co dla mnie też na minus w polaczeniu z fioletowym.


nowy pakiet M sport PRO:

-swiatla shadowline

-pasy z przeszyciem M

-wieksze tarcze ham.

-grill shadowline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czad! Bardzo się cieszę, że nasze grono się powiększy. A już traciłeś nadzieję...


Z ciekawostek: od 3 tygodni mój samochód jest w Niemczech i czeka na transport do Polski do Kleszczowa. Potem z Kleszczowa do salonu będzie jechał z tydzień lub nawet dwa. Takie są obecnie problemy z transportem.

Czyli pokonanie ostatnich kilkuset kilometrów potrwa dłużej niż transport wodny z Meksyku.


Liczyłem, że odbiór będę miał już w ten piątek, no ale muszę jeszcze poczekać.

Edytowane przez markos79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest pierwsza rzecz na która muszę czekać -, zawsze było tak ze kupujesz cokolwiek i jest od razu, zniecierpliwienie wywołuje przeciez kolejka w sklepie do kasy, itp,itd- a tu taka próba wytrzymałości psychicznej...

juz zacząłem przeglądać oferty m3, m4 ale ceny skutecznie mnie odstręczały, na razie mentalnie nie jestem gotowy aby zapłacić za samochód kwote zaczynającą się od cyfry 3...

tak więcc zajmuje głowę remontem domu, pracą i licze ze czas do dobioru auta minie szybko....

ps dobrze ze "'stary" srodek bedziemy mieli- jakos mi nie podobają sie te nowe trójki z tym tabletowatym środkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal czekam na transport samochodu do Kleszczowa. Dealer powiedział mi, że czas transportu dla serii 1 i 2 w kwietniu wynosił 2 tygodnie, a teraz wydłużył się do 4 tygodni. Podobno wysyłają maile do centrali, skąd te opóźnienia i z czego wynikają, ale nie otrzymują odpowiedzi.


Wygląda na to, że moje BMW dłużej stoi w Niemczech niż płynęło z Meksyku :) A przecież transport z Kleszczowa do salonu też trochę zajmie.


Wygląda na to, że ta ostatnia prosta strasznie się wydłużyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm to w sumie dziwne. moje już trochę w Kleszczowie spędziło czasu i powinno jutro dojechać do salonu. więc pewnie odbiór czwartek lub piątek. z transportem Kleszczów - dealer są duże problemy, bo firma transportowa jest na skraju bankructwa, a kierowców nie ma, stąd takie opóźnienia w samej Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki! oczywiście jeszcze mnie czeka cała procedura rejestracji itd., więc odbiór pewnie pod koniec tygodnia.


tak sobie myślę, że na tych bicolor felgach to jednak średnio wygląda i chyba przydałyby mu się czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do czarnych felg w kilku samochodach, ale zawsze rezygnowałem, bo wizualnie powiększały one oponę i o ile podobały mi się w umytym aucie, to nie pasowały mi, gdy opona się pobrudziła.

Wyjątek stanowiły tylko naprawdę spore felgi przy oponie o niskim profilu. Myślę, że na 20-tkach z akcesoriów M Performance, samochód będzie wyglądał zacnie :)


Ale najpierw pojeźdź trochę, może za kilka dni uznasz, że jednak felga jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to jest brooklyn gray + vernasca oyster wnętrze jest jasno-ciemne dzięki temu. nie ma tez rozszerzonego shadowline, bo wtedy wypada cerium gray, a nie bardzp widzę przewagę shadowa nad cerium (które jednak jest wyróżnikiem m)


trochę już mam dość ciemnych wnętrz w autach, a jak miałem kiedyś x3 z właśnie chyba skórą oyster, to miło wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm to w sumie dziwne. moje już trochę w Kleszczowie spędziło czasu i powinno jutro dojechać do salonu. więc pewnie odbiór czwartek lub piątek. z transportem Kleszczów - dealer są duże problemy, bo firma transportowa jest na skraju bankructwa, a kierowców nie ma, stąd takie opóźnienia w samej Polsce.

 

Jak to Inchcape stwierdził, terminy to loteria. Nasze samochody płynęły chyba tym samym statkiem. Ty już samochód odebrałeś, a mój dopiero jest na cle w Kleszczowie i odbiór pewnie po 20 czerwca, bo transport z Kleszczowa, bo przygotowanie do wydania...

Masakra...

Jedyne pocieszenie, to że auto jest już w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm to w sumie dziwne. moje już trochę w Kleszczowie spędziło czasu i powinno jutro dojechać do salonu. więc pewnie odbiór czwartek lub piątek. z transportem Kleszczów - dealer są duże problemy, bo firma transportowa jest na skraju bankructwa, a kierowców nie ma, stąd takie opóźnienia w samej Polsce.

 

Jak to Inchcape stwierdził, terminy to loteria. Nasze samochody płynęły chyba tym samym statkiem. Ty już samochód odebrałeś, a mój dopiero jest na cle w Kleszczowie i odbiór pewnie po 20 czerwca, bo transport z Kleszczowa, bo przygotowanie do wydania...

Masakra...

Jedyne pocieszenie, to że auto jest już w Polsce.

 

ja odbiorę raczej nie wcześniej niż w czwartek. jutro puszczam przelew i tez jutro ma być zarejestrowany dopiero. a jeszcze jakaś powłoka na lakier (albo folia, ciągle się waham). btw. wydawało mi się, że Twoj pierwszy płynął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. wydawało mi się, że Twoj pierwszy płynął.

 

Ja zamówiłem wcześniej, wcześniej miałem produkcję, ale wydaje mi się, że nasze BMW popłynęły tym samym statkiem. Tylko Twoje zostało wcześniej "nadane" do Kleszczowa, a moje czekało i stąd ta różnica.


Co do zabezpieczenia lakieru to przez jakiś czas zastanawiałem się nad full folią, a teraz myślę, aby całość pokryć elastomerem, a tylko progi i wnęki od klamek pokryć folią + ewentualnie maska. Ale decyzję pewnie podejmę już w studiu detailingowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.