Skocz do zawartości

X3 a badanie techniczne, czy możliwe na każdej stacji?


przemor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czeka mnie pierwsze badanie techniczne, jako że wcześniej nie miałem auta z 4x4 więc jechałem do pierwszej lepsze stacji diagnostycznej.

Jak kupowałem auto to właściciel mnie ostrzegał, że ponoć kiedyś diagnosta rozwalił mu skrzynię biegów bo testował na rolkach hamulce i wktórymś momencie czy jak zjeżdzał z rolek czy coś to wybiło jedynkę i jak się później okazało pękła jakaś sprężyna dociskająca coś tam i nie wchodził pierwszy bieg. Jak to załatwili już nie wnikałem,

Pytanie moje jest, czy takie uszkodzenie przez diagnostę jest możliwe ? Czy jadcć na przegląd powiniem upewnić się że stacja ma sprzęt do obsługi 4x4 czy to jakieś bajki mi opowiadał sprzedawca i każda stacja może badać 4x4? Jakie są Wasze doświadczenia, czy X3 można jechać do każedej stacji? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam X3 ale F25 w automacie Xdrive.Jak robię przegląd i diagnosta sprawdza hamulce,to nie sprawdza kół parami,czyli najpierw na raz przednie,później tylne.Sprawdza każde osobno.Lewy przód później prawy przód.Podjeżdża i lewy tył,prawy tył.Tu oczywiście nie chodzi o skrzynie biegów,bo jej to nie ma się co stać.Chodzi o skrzynie rozdzielczą Xdrive



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się skrzyni rozdzielczej może stać podczas takiego testu?

Nie jest to jakiś urban legend?

No i co takie czary mary z testowaniem najpierw prawej później lewej strony miałoby zmienić.


Nawet jeśli założyć, że podczas napędzania rolkami (do testu hamulców) jednej osi następowałoby przeniesienie napędu poprzez transferbox na drugą oś, to co najwyżej samochód byłby wyciągany z rolek. Tam nie takie siły działają jak podczas jazdy aby miało to uszkodzić transfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.