Skocz do zawartości

Wymiana akumulatora pomoc w doborze co polecacie?


Black_Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie posiadam F07 LCI z 2013 roku i przymierzam się do wymiany akumulatora, bo ten co w niej jest od nowości to najprawdopodobniej przyszedł czas na niego. Obecnie jest w niej oryginał AGM 105ah 950A z tego co widziałem Varty. Wiem, że po wymianie mam go zakodować do samochodu kwestia tylko który wybrać bo rozważałem 2 opcje:

- Bosch AGM 105ah 950A

- Varte AGM 105ah 950A.

Rozmawiałem ze znajomym co zajmuję się elektronikom, kodowaniem, podnoszeniem mocy i odradzał mi oba zamienniki, które rozważałem sugerując żebym sobie poszukał używanego z G30. Niestety po wstępnym rozeznaniu w internecie używek jedyne co znalazłem to oryginał z 2019 za 950 zł a nowe zamienniki z Boscha czy Varty są po 750 zł. Pojawia się więc dylemat nowy czy używany 2 letni oryginał, prosiłbym was o opinie i sugestie jakieś :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A znajomy odradzał obydwie opcje, bo?


Pierwsze słyszę, żeby sugerować zakup używanego akumulatora w zamian nowego.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział mi, że są lepsze od zamienników Varty czy Boscha, stabilniejsze czy coś. Jakby to były zwykle czy też żelowe to bym się nie zastanawiał tylko kupił nowy zamiennik ale to są AGM i nie wiem. Mój oryginał w aucie jest od początku, poprzedni właściciel nie wymieniał od 2013 roku wiec chyba coś to znaczy tak mi się wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...poprzedni właściciel nie wymieniał od 2013 roku wiec chyba coś to znaczy tak mi się wydaje.

M.in. do tego się odnosiłem.

Skoro oryginalnie masz Varta i wytrzymał 8 lat to w czym problem?

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto postoi 2 dni bez jazdy i mam komunikat: „ Podwyższone wyładowanie akumulatora podczas postoju” i teraz są 2 opcje albo coś mi rozładowuje baterie, albo przyszedł już czas na wymianę baterii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też właśnie obstawiam, że bateria z racji wieku jest do wymiany. Na pewno są u nas na forum osoby które już wymieniały akumulator AGM na zamiennik Varty lub Boscha i chciałbym wiedzieć jak im się to spisuje. Jaką mają opinie na temat zamienników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.