Skocz do zawartości

Zarowki Xenonowe


BZQ

Rekomendowane odpowiedzi

Ok jaśniej.

 

Żarówki D2S i D2R to nie są żarówki HID gdyż ich trzonek ma okreslony rozmiar P32d-2.

Inaczej mówiąc P32d-2 to rodzaj gwintu.

Natomiast żarówki HID to żarówki wyładowcze służące tylko do przerabianych lamp dlatego ich gwint określany jest jako H1, H4, H7 tak jak żarówki halogenowej.

 

Tutaj można sobie to zobaczyć http://www.e-czesci.pl/p32d2.gif

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czyli HID nie pasuje do oryginalnych lamp bmw..albo do oryginalnych wtyczek (tzn kabel z koncowka do ktorego wkreca zarowki)

 

dobrze rozumiem?

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli HID nie pasuje do oryginalnych lamp bmw..albo do oryginalnych wtyczek (tzn kabel z koncowka do ktorego wkreca zarowki)

 

dobrze rozumiem?

 

Tak to powinno z reguły wyglądać , jednak producenci żarówek HID są bardziej prężni niż światowe marki takie jak GM, Osram, Philips i mają w swojej ofercie chyba wszystke rodzaje trzonków.

 

Jednak dzisiaj kupując żarówkę nie należy już sugerować się nazwą HID, gdyż producenci umieszczają ten napis już na żarówkach powyżej 5000K:

 

HID 6000K http://www.coolbulbs.com/images/hid/mecca_6000k.jpg

 

HID 8300K http://www.coolbulbs.com/images/hid/mecca_8300k.jpg

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jakie zarowki polecasz zeby bylo niebiesko,dobrze swiecilo,i pasowalo,a i zagralo z przetwornica hella oczywiscie..

 

Żeby było niebiesko i dobrze świeciło to raczej warunek niewykonalny.

Xteci polecam ale tylko zakup na miejscu z możliwością sprawdzenia ich na aucie. Ale mówie 6000K to już max temperatura. Jak już tak bardzo chcesz mieć bardziej niebiesko niż biało to może philips 5000K

 

Philips 5000K Xenon Discharge D2S

 

 

http://www.lighting.philips.com/pl_pl/consumer/carlighting/1_car_lighting/references_for_car/1_xenon_ref.php?main=pl_pl_consumer_lighting&parent=89083467512&id=pl_pl_car_lighting&lang=pl

 

i zobacz film http://www.lighting.philips.com/pl_pl/consumer/carlighting/data/10_xenon.mpg

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos moj sprzet nie moze dobrze odtworzyc tego filmu..wiec najlepszy wyjsciem to philips 5000K.

 

a czy te Xeteci sa dobrej jakosci? tzn philips to dobra firma a ta to wogole od niedawna slysze o niej

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o xtecach wiem niewiele , ale czytałem na różnych forach że to raczej dobre żarówki. Spekulacje natomiast są , że wschodnia europa sprowadza je w klasie tzw. II. Mam nadzieje że się mylę.

 

Moi znajomi używają te żarówki i jest wszystko ok , ale dwóch ma problem właśnie z przetwornicami Hella i zapalają się za 6 - 10 razem.

 

Inna sprawa ,że ja tak do końca nie jestem przekonany czy żarówki xtec mają homologację akurat na europę ale nie chcę polemizować być może mają.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECE - regulacja Europejskiego Komitetu Elektrotechnicznego

SAE - regulacja Amerykańskiego Komitetu Elektrotechnicznego

 

Wszystkie żarówki zewnętrzne uzywane w pojazdach muszą być zgodne z regulaminem 37 (R37) ECE w Europie.

Zapodam na forum do końca tygodnia skan regulacji R37 dotyczącej żarówek xenonowych.

 

Pamiętajmy o tym , że na żarówce nie będzie napisu R37 tylko E1 lub E2 itd.

Dodatkowo zobacze i sprawdzę czy xtex ma homologację europejską i kiedy była robiona i dla jakich produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz mowie...

 

to bardzo proste..

na poczatku odkrecasz kierunkowskaz tzn na blotniku od gory masz taka dziore a moze nawet zaslepke..wiec wkladasz w ta dzire dlugi srubokret gwiazdkowy,musisz znalesc srube zeby ja poluzowac i wyciagnac kierunek..

pozniej jak to zrobisz pod lampa masz taka listwe musisz ja przesunac w str grilla lub staraj sie ja otworzyc,wyjac..dalej to bardzo proste..zdejmujesz zatrzaski na szybce od lampy najbardziej skomplikowane jest wyjecie tych dolnych zatrzaskow wiec uwazaj zeby ci nie spadly..musisz lekko podwazac je srubokretem plaskim i pozniej na gorze po prawej lub jesli to lewa lampa po lewej str masz mala srobke gwiazdkowa i ja odkrecasz i zdejmujesz ten wklad..pozniej masz jak na dloni soczewke przed soba..ja jej nie odkrecalem bo nie mam takich cienkich torxow ale i tak sobie poradzilem..poprostu szmatke na palec i powoli starasz sie wyczyscic z zewnatrz i wewnatrz soczwewke..pozniej jak ja wyczyscisz zapal swiatla a zobaczysz ze dokladnie nie wyczysciles wiec popraw to..oczywiscie wyczysc tez wklad i szybke..efekt murowany!!!

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku odkrecasz kierunkowskaz tzn na blotniku od gory masz taka dziore a moze nawet zaslepke..wiec wkladasz w ta dzire dlugi srubokret gwiazdkowy,musisz znalesc srube zeby ja poluzowac i wyciagnac kierunek..

pozniej jak to zrobisz pod lampa masz taka listwe musisz ja przesunac w str grilla lub staraj sie ja otworzyc,wyjac..dalej to bardzo proste..zdejmujesz zatrzaski na szybce od lampy najbardziej skomplikowane jest wyjecie tych dolnych zatrzaskow wiec uwazaj zeby ci nie spadly..musisz lekko podwazac je srubokretem plaskim i pozniej na gorze po prawej lub jesli to lewa lampa po lewej str masz mala srobke gwiazdkowa i ja odkrecasz i zdejmujesz ten wklad..pozniej masz jak na dloni soczewke przed soba..ja jej nie odkrecalem bo nie mam takich cienkich torxow ale i tak sobie poradzilem..poprostu szmatke na palec i powoli starasz sie wyczyscic z zewnatrz i wewnatrz soczwewke..pozniej jak ja wyczyscisz zapal swiatla a zobaczysz ze dokladnie nie wyczysciles wiec popraw to..oczywiscie wyczysc tez wklad i szybke..efekt murowany!!!

 

P O L E C A M

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów!

Panie i Panowie zapraszam wszystkich na moją aukcję: http://www.allegro.pl/item148684550_profesjonalny_zestaw_hid_xenon_od_dystrybutora_.html, sam używam takiego zestawu w mojej 735i i jestem z niego bardzo zadowolony. Wszystko w opisie jest zgodne ze stanem faktycznym. Jestesmy dystrybutorem JLM na rynku Polskim. Produkt posiada wszelkie certyfikaty E24 i ISO. Nie ma problemu z jakimiś nie zapalającymi się żarówkami. Zestaw zawiera kartę gwarancyjną i instrukcję montażu w języku polskim.

Na pytania odpowiemy po kontakcie przez e-mail: avselectronic@poczta.fm, lub telefonicznie 0515 746330.

Pozdrawiam

DZIKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w POLONEZIE mam założone 3lata 100/90W FLUSSER GOLD ,świecą super,nic mi się nie wypala i nie przepala. Jak w BMW jest to nie wiem, np OMEGA B nie jest przystosowana to mocniejszych żarówek,gościowi popaliły się przewody,LANOS tez nie bardzo-też ma cienkie przewody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak to jest z tą mocą w koncu?

Można wsadzić w miejsce 55W 100W? Nie przepali sie?

 

mialem takie 100w w e34 swiecily pieknie ale..pare dni..kable byly za cienkie..wiec proponuje zmienic kable bo moga sie stopic..

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie ...czyli te HID sa lepsze od np. tych oryginalnych philipsow co mam?

 

co myslicie o tym...

 

http://cgi.ebay.de/XENON-HID-Satz-Set-Nachruest-Komplett-KIT-H1-H4-H7-H3_W0QQitemZ140059507119QQihZ004QQcategoryZ44294QQrdZ1QQcmdZViewItem

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.