Skocz do zawartości

Zarowki Xenonowe


BZQ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rzeczywiście temat zdryfował daleko od tematu tego forum. Przyczyniłem się do tego i za to wszystkich Was przepraszam.

 

Nie będę więcej rozwijał tego tematu. Jeżeli ktoś chciałby zapoznać się z przedmiotem tego całego zamieszania, to proszę poświęcić czas i na spokojnie przeczytać temat http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=26997.

 

Chciałbym tylko podkreślić jedną rzecz - żarniki zostały nam odesłane, zostały sprawdzone i działały bez zarzutu.

 

Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie. I szczere przeprosiny dla Marcina za komplikacje. Nadal jednak uważam, że to układ zasilania wymaga naprawy, nie żarniki.

Edytowane przez toptuner_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MACARTHUR

 

czemu taki drogi ? na allegro jest rowniez HID z przesylka z USA. Ja go kupilem i podlaczenie zajelo mi 30 minut ;) Super zestawik

 

http://moto.allegro.pl/item133589811_xenony_ksenony_h1_h3_h7_h11_9004_9005_9006_9007.html

 

p.s.

 

spyrskiwaczy nie mam , mialem ostatnio kontrole drogowa ale wogole sie nie czepiali swiatel . sprawdzili OC i dokumenty auta. Pan P nawet nie zapytal sie o jasno blekitna barwe lamp. pewnie doszedl do wniosku ze te auta tak maja ;)

 

jeszcze jedna uwaga; NIE KUPUJ 12000K !!! one ladnie swieca ale nie oswietlaja drogi !! , max moim zdaniem to 6000K - swietny kompromis pomiedzy swiatlem i jakoscia swiatla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście temat zdryfował daleko ....

 

Chciałbym tylko podkreślić jedną rzecz - żarniki zostały nam odesłane, zostały sprawdzone i działały bez zarzutu. Mam na to świadków, którzy będą zeznawać przed sądem.

 

Nie można nikogo bezpodstawnie pomawiać.

 

Co to za Firma ktora za 250 zl , antyreklame i niezadowolonego klinta jest w stanie zeznawac w sadzie ? O_o TO chyba jakas firemka albo prawie jak firma. Dlatego lepiej zawsze kupowac u duzego sprzedawcy a nie w sklepowych wioskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam te wasze odpwiedzi to widze że ktoś tu szuka frajera. Jakiemuś gościowi znudziły się żaróweczki a sklep ich nie przyją. Teraz się gość po prostu mści za te marne 250 zyli. I wy go bronicie ? Kolego nie masz tacji. Ja robiłem auto w tej firmie jak jeszcze wielu z was robiło w pieluchy. Życze każdemu, żeby tak prowadził biznes.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MACARTHUR

 

czemu taki drogi ? na allegro jest rowniez HID z przesylka z USA. Ja go kupilem i podlaczenie zajelo mi 30 minut ;) Super zestawik

 

http://moto.allegro.pl/item133589811_xenony_ksenony_h1_h3_h7_h11_9004_9005_9006_9007.html

 

p.s.

 

spyrskiwaczy nie mam , mialem ostatnio kontrole drogowa ale wogole sie nie czepiali swiatel . sprawdzili OC i dokumenty auta. Pan P nawet nie zapytal sie o jasno blekitna barwe lamp. pewnie doszedl do wniosku ze te auta tak maja ;)

 

jeszcze jedna uwaga; NIE KUPUJ 12000K !!! one ladnie swieca ale nie oswietlaja drogi !! , max moim zdaniem to 6000K - swietny kompromis pomiedzy swiatlem i jakoscia swiatla

 

A możesz zrobić jakieś foto jak to świeci u Ciebie na aucie ?? Z zewnątrz i wewnątrz . Myślałem raczej nad 8000 ,10000 . Pozdrawiam !!

Aha gdzie i jak umieściłeś przetwornice ??

Jak by Ci sie chaiała to przetwornice też pstryknij jak one tam siedzą?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 3 tygodni BMW E39 530d. Proszę o poradę w sprawie wymiany żarówek ksenonowych. W tej chwili dają światło prawie jak w zwykłych lampach. Poprzedni właściciel twierdzi, że takie miał fabrycznie. Ale ja chciałbym wymienić na lekko błękitnawe, ale żeby jednocześnie nie było problemów ze smerfami. :norty: Znajomy ma w E39 Xtec w kolorze 6000k. Światło jest dokładnie takie, jakiego szukam. Tylko czy ktoś się orientuje gdzie je najlepiej kupić ? Kumpel kupił przez internet z Toptuner i jest zadowolony. Ale to było z rok temu i może coś się pozmieniało. Gdzieś jeszcze można je kupić ? A może zaproponujecie jakieś inne o podobnej barwie ? Bardzo będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ksenony Xtec oferują np. na stronie http://www.tuningbaja.pl/sklep/. Czy ktoś może coś powiedzieć o tym sklepie ? :?:

 

I jeszcze jedno pytanie - rozumiem że jak mam w lampie D2S to każdy D2S będzie pasować ? Nie ma różnych rodzajów D2S o różnych mocach itd. ? Pytam bo na tej stronie piszą że trzonek jest typu P32d-2. To jakiś inny model, czy po prostu każda żarówka D2S ma taki trzonek ? :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo.Kozon - miło przeczytać słowa poparcia. Ale jeżeli ktoś w imię naszego dobra ma być na tym forum obrażany, to dziękuję za takie wsparcie.

 

OperatorBMW - Aby mieć 6000K nie trzeba wymieniać całej instalacji HID. Wystarczy wymiana żarówek. Prawdopodobnie w swoim E39 masz reflektory z soczewkami (tzw. projektory) na żarówki D2S o mocy 35W. Są jeszcze inne moce, np. 50W, ale instalacje fabryczne charakteryzują się mocą standardową, tzn. 35W. Czyli musisz szukać D2S 35W.

 

Przy wymianie żarówek profilaktycznie oczyść kontakty w gniazdach. Zaśniedziałe styki często powodują nieprawidłową pracę żarników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to miło, że Evo.Kozon w sekundę po zarejestrowaniu z takim zaangażowaniem broni pokrzywdzonego sprzedawcę. No i ten stary, ale jakże nośny pomysł . To nie o meritum tu idzie. To warszawka rozrabia. Jak włączę TV to tez słyszę wymawiane jednym tchem UBecy , Sbecy, POwcy. Już to przerabialiśmy. Kiedyś, kiedyś takim schwarz charakterem był prywaciarz. Zgrabnym synonimem do tego zwrotu był szmaciarz, śmieciarz, gałganiarz itp. Jakże miłe dla ucha słówka. Teraz jak coś jest nie tak to można zwalić na warszawkę, a jestem dumny z tego, ze jestem z Warszawy tak samo jak jestem dumny, ze mieszkam w kraju w którym są wspaniali ludzie z Krakowa Poznania, Małkini Inowrocławia czy Kłodzka. Bardzo proszę NAS nie obrażać i nie psuć atmosfery na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry gościu realista. Nie ja tu zaczełem kogoś wyzywać od wiejśkich sklepików. Ja mam firme na wsi i wygrywam przetargi z takimi wielkomiejskimi koncernami co to nie są "wiejskie sklepiki". I kto tu niby NAS obraża? Ja do ciebie nic nie mam. To nie ja tu zacząłem dzielić na wieśniaków i innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że trochę się tutaj narobiło. Pozwolicie , że odpowiem na kilka ciekawszych postów.

 

 

Poza tym ludzie mający doświadczenie w serwisowaniu ksenonów twierdzą, że jeżeli żarnik jest wadliwy, to wychodzi to zwykle pierwszego dnia po zamontowaniu. Także jeżeli żarnik przeżyje miesiąć, to przeżyje następne 2000 - 3000h pracy.

 

Otóż takie twierdzenie może paść tylko u niedoświadczonych serwisantów ksenonów. Bowiem duże znaczenie dla żarnika ma temperatura otoczenia. Im niższa temperatura otoczenia tym żarniki które zakupiłem w toptuner_pl mają utrudniony rozruch. Im jest chłodniej tym opóźnienie w zapaleniu żarnika się wydłuża. Także taki objaw nie jest do wychwycenia pierwszego dnia.

 

Z całego postu wnioskuję, że sprzedawane żarniki po prostu wymagają specyficznego zasilania najlepiej z tej samej firmy zwrotnic. Jeżeli byłby to częsty przypadek to sprzedawca powinien informować o tym klientów.

 

Dokładnie tak jest. Firma toptuner_pl przeprowadziła testy jedynie na przetwornicach DENSO i stwierdziła że żarniki są sprawne. Nic bardziej mylnego. Posiadam przetwornice HELLA i z tymi przetwornicami te żarniki nie współpracują. Zadałem sobie na tyle trudu, że postanowiłem sprawdzić czy rzeczywiście działają z przetwornicami DENSO. Udałem się po raz kolejny do kolejnego serwisu ksenonów w Warszawie i okazało się że działają. Przy okazji przeprowadzono próby z trzema przetwornicami firmy HELLA. Z żadną nie działały.

Wydaje mi się że jest to dość częsty przypadek i tak jak napisałeś Misyo sprzedawca powinien informować o tym klientów.

 

Wiele lat wkuwałem paragrafy, a potem jeszcze długo z tego żyłem dlatego nie odniosę się do zapisów zawartych w przepisach prawa bo to niema w tym wypadku żadnego sensu.

Co z tego, ze jesteś w prawie, ze masz rację jeśli sprzedawca twierdzi inaczej. Pozostaje droga sądowa, ale czy będziesz się sądzić za 250 zł?? Potrzebny jest zdrowy rozsądek, a ten nakazuje żeby zastosować starą prawniczą zasadę która głosi, ze nie dające się wyjaśnić wątpliwości należy interpretować na korzyść klienta. To leży w interesie sprzedawcy bo właśnie wtedy rośnie jego wiarygodność w oczach potencjalnych klientów których właśnie na tym forum nie brakuje. Sam się do nich zaliczam, ale po tym co przeczytałem raczej poszukam gdzie indziej. To był klasyczny strzał we własne kolano toptuner.

 

Dzięki Realista za wsparcie i zrozumienie, ale jak widać toptuner_pl nie potrafi stanąć na wysokości zadania i pójść klientowi na rękę. Zapewne już do tej pory stracił wiele klientów (w tym i Ciebie) i jeszcze więcej straci.

 

 

Chciałbym tylko podkreślić jedną rzecz - żarniki zostały nam odesłane, zostały sprawdzone i działały bez zarzutu.

 

Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie. I szczere przeprosiny dla Marcina za komplikacje. Nadal jednak uważam, że to układ zasilania wymaga naprawy, nie żarniki.

Ale tylko na przetwornicach DENSO

 

Jak to miło, że Evo.Kozon w sekundę po zarejestrowaniu z takim zaangażowaniem broni pokrzywdzonego sprzedawcę. No i ten stary, ale jakże nośny pomysł . To nie o meritum tu idzie. To warszawka rozrabia. Jak włączę TV to tez słyszę wymawiane jednym tchem UBecy , Sbecy, POwcy. Już to przerabialiśmy. Kiedyś, kiedyś takim schwarz charakterem był prywaciarz. Zgrabnym synonimem do tego zwrotu był szmaciarz, śmieciarz, gałganiarz itp. Jakże miłe dla ucha słówka. Teraz jak coś jest nie tak to można zwalić na warszawkę, a jestem dumny z tego, ze jestem z Warszawy tak samo jak jestem dumny, ze mieszkam w kraju w którym są wspaniali ludzie z Krakowa Poznania, Małkini Inowrocławia czy Kłodzka. Bardzo proszę NAS nie obrażać i nie psuć atmosfery na forum.

 

Obrona konieczna, brakowało wsparcia toptuner’owi_pl

 

Ile to by człowiek zaoszczędził czasu i nerwów gdyby inny człowiek potrafił się przyznać do błędu. Poza tym ja bym był szczęśliwym posiadaczem sprawnych żarników a toptuner_pl do dzisiaj zbierałby od Was zamówienia.

PZDR :)


GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :dance:


http://img171.imageshack.us/img171/9086/2fn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem żarówki w Toptuner. Potwierdzili że mają Xteci 6000K od ręki a ja muszę je mieć do czwartku. :roll2: Jak dojdą to się pochwalę. :P

 

Czekamy na Twoją wypowiedź. Może chociaż Tobie się trafiły sprawne żarniki.

PZDR :)


GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :dance:


http://img171.imageshack.us/img171/9086/2fn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ciekawa informacja dla wszystkich zainteresowanych tematem:

 

toptuner_pl nie ma już w swojej ofercie żarników Xtec 6000K

 

Czyżby za dużo reklamacji spływało :?: :?: :?:

PZDR :)


GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :dance:


http://img171.imageshack.us/img171/9086/2fn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki Xtec 6000K po prostu skończyły się. Kolejna dostawa modelu D2S 6000K będzie dopiero na przełomie grudnia i stycznia. Za to na dniach odbieramy dostawę Xtec 6000K i 8000K w modelu D2C. Mamy też na stanie D2S 4300K.

 

Osobom mającym obawy przed zakupami on-line sugeruję w miarę możliwości zamawianie takich towarów z odbiorem osobistym. Montaż i sprawdzenie u sprzedawcy zapobiegnie tego typu nieporozumieniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zamówiłem żarówki w Toptuner. Potwierdzili że mają Xteci 6000K od ręki a ja muszę je mieć do czwartku. :roll2: Jak dojdą to się pochwalę. :P

 

Czekamy na Twoją wypowiedź. Może chociaż Tobie się trafiły sprawne żarniki.

 

U mnie jest wszystko w porządku. Żarniki mam od paru tygodni i może raz czy dwa nie zapaliły się za pierwszym razem. Ale na poprzednich też tak było. To podobno normalne, że czasami nie zaskoczą. :liar:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Zapraszam za 7 dni (licząc od teraz) do zakupu zestawów ksenonowych, które będą w naszej ofercie. Osobiście uważam, iż najbardziej optymalne na wszystkie warunki drogowe są o barwie 4300. Ale użytkuję od dłuższego czasu 6000 i są ok. Więcej info za parę dni. Nadmieniam że zestawy będą kosztowały od 640 zł/komplet z 24 miesięczną gwarancją i serwisem...

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.