Skocz do zawartości

E39 530D CZUJNIK powietrza dolotowego


Bambus5315

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem mianowicie na desce pokazywało mi -40 stopni wymieniłem czujnik i pokazuję temp. Idealnie lecz klima nie załącza się . Po sprawdzeniu błędów pokazuje na czujnik temp. Powietrza dolotowego - 40 i czy przez to klima sie może nie załączyć.

Szukałem tego czujnika lecz nie mogę go zlokalizować bmw z 2000 roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten błąd odczytałeś pewnie jakimś skanerem. Skasowałeś go ? W 530D nie ma czujnika powietrza dolotowego. On występuje w kolektorze ssącym silnika benzynowego. Klima nie załączy się poniżej +4C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jest jeszcze tzw. evaporator sensor

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DL81-EUR-04-2002-E39-BMW-530d&diagId=64_1029#64118385563

umieszczony na parowniku.

https://workshop-manuals.com/bmw/5_series_e39/525d_m57_sal/2_repair_instructions/64__heating_and_air_conditioning/11__heater_with_operation/26_ra__replacing_evaporator_temperature_sensor_(a_c_control)/

Jakiś numer błędu jest ? Tak, żeby jednoznacznie określić o co chodzi. Jakiś screen z INPY ze wskazaniami ? Geneza powstania tej usterki jest znana (?) czy dopiero kupiłeś auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Eh dzisiaj spotkala mnie druga sytuacja kierunkowskazy działają ale na desce tego nie pokazywało dojechałem do domu zamknąłem samochód i ide po kompa lecz tu po przekreceniu kluczyka swieci sie tylko akumulator żadnej innej kontrolki rozrusznik kreci chciałem podłączyć sie pod kompa ale nie da sie bo nie ma zaplonu ktoś miał coś podobnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałeś rację, jest taki czujnik montowany w końcówce produkcji od 09/2003 :wink:


Nie działa webasto więc odłącz (bezpiecznik w bagażniku prawa strona chyba drugi od góry), a jak chcesz je usprawnić to teraz jest najlepsza pora roku, bo dostęp niewdzięczny.


Nie działa nawiew, że pokazuje 0% ?


Jeśli chodzi o prąd to bym zaczął od sprawdzenia kostki stacyjki. Znajdziesz jakąś instrukcję demontażu na YT. Jak się nie boisz to rozbierz delikatnie i zobacz co się dzieje ze stykami. Możesz też kupić jakąś używaną na sprawdzenie, około 10-20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kostkę elektryczną, stacyjki nie ruszasz ! Właśnie prąd nie dochodzi, bo styki się upalają. Oczywiście nie gwarantuję, że to jest ta usterka, ale jak świruje elektryka to często tam trzeba szukać, no i webasto przy walniętej elektronice zwiera linię sygnałową i też czary się dzieją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.