Skocz do zawartości

Klimatyzacja BMW E39


lopatek21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj byłem na nabiciu klimy , weszło około 300g czynnika, od grzybiłem sam własnym ozonatorem. Po czym kilma chodzi fajnie wszystko cacy jednak po zakończonej trasie auto zamykam i wracam po około godzinie dwóch do auta i w środku na przedniej szybie tworzy się para... Filtry kabinowe nowe , czy to kwestia wymiany osuszacza klimatyzacji czy jest jeszcze jakiś filtr klimatyzacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Osuszacz służy do wyłapywania wilgoci z czynnika, a nie z powietrza. Para się tworzy, bo odparowuje woda, która się normalnie wykrapla na parowniku podczas pracy klimy. Może odpływy są niedrożne ? Nie jeździsz przypadkiem na zamkniętym obiegu ? To też zwiększa ilość wilgoci w kabinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hej. Przykleję się, żeby nowego tematu nie zakładać. Jakie są typowe niesprawności klimy. Czynnik jest, wszystko gra jak elektryk mówi, ale klima nie startuje. Gdzie można jeszcze szukać usterki? Z góry dzięki za info.

Do sprawdzenia elektrosprzegło sprężarki (również czy dostaje zasilanie), presostat.

Oczywiście tak jak Fuser pisze podpiąć się inpą!

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hej. Po walkach i bojach klima naprawiona. Wszystko było sprawne. Po podłączeniu innego panela sterowania nawiewem diagnoza padła na jego usterkę. OK myślę, podłączyłem swój panel i stał się cud! Klima się uruchamia na moim panelu, więc może problem był w podłączeniu wtyczek, bo kiedyś go wyciągałem do czyszczenia po poprzednim właścicielu, bo zalał go jakimś sokiem i guziczki były kleiste i nie działały. Dzięki za porady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.