Skocz do zawartości

Dziwne piszczenie


Pieter954

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum i tak nie bardzo wiem w którym dziale wpisać problem więc wpisuje tutaj. A więc problem polega na piszczeniu auta, gdy auto jest zimne nic się nie dzieje jednak gdy się nagrzeje auto na postoju zaczyna piszczeć, czasem to trwa parę sekund a czasem minute, piszczenie ustaje przy dodaniu gazu bądź ruszeniu. Wszystkie rolki oraz pasek sprawdzony, mechanicy nie potrafią znaleźć problemu dlatego proszę was o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro nagram wrzucę, ogólnie byłem pewny że to pasek ale już został kompletnie sprawdzony a nawet wymieniony, najdziwniejsze jest to że pisk jest jeszcze przez sekundę bądź dwie po wyłączeniu auta.., a nic zlego się z autem nie dzieje, żadnych błędów tylko ten pisk jest strasznie denerwujący
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszczy to wyjmij bagnet od oleju i zobacz czy nie przestaje.

W tym silniku nie ma bagnetu od oleju

 

najdziwniejsze jest to że pisk jest jeszcze przez sekundę bądź dwie po wyłączeniu auta.., a nic zlego się z autem nie dzieje, żadnych błędów tylko ten pisk jest strasznie denerwujący

Jeżeli o ten pisk chodzi, to nic strasznego. Nie wiem od czego dokładnie to jest, ale nie ma się czym przejmować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak nie ma bagnetu to poluzuj korek wlewu oleju.

Chodzi o to, że czasem odmy potrafią piszczeć. Mała zmiana ciśnienia wewnątrz silnika i już przestaje piszczeć. Jak dodasz gazu, też ciśnienie się zmienia i może przestać piszczeć.

Próbuj ten korek delikatnie uchylić bo wiadomo, jak odkręcisz całkiem to silnik zmieni swoją pracę… Uważnie wtedy obserwuj czy zmiana podciśnienia w silniku ma wpływ na to piszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się dzis nagrać dźwięku gdyż jak na złość piszczał tak krótko że gdy tylko wysiadłem i próbowałem otworzyć maske to pisk cichł jednak mogę powiedzieć że jest on identyczny jak u kolegi powyżej który wrzucił filmik tyle że u niego on się pojawia na zawołanie a u mnie jest tylko jak się zatrzymam i cichnie po parunastu sekundach zwykle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się też dołącze do tematu, ja np. mam taki pisk przy wolnych obrotach a jak dodam gazu to jest ok.

Chwile to piszczy a potem po dwóch minutach jest to samo.


https://www.youtube.com/watch?v=rBA_GDXxB2Q

Aż takiego piszczenia nie uświadczyłem u siebie. Widzę, że u kolegi skrzynia automatyczna, więc może tu jest problem. Mam manual, więc nie podpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
Dziś auto trochę popiszczalo więc wrzucam filmik może ktoś coś wymyśli

 

Rozwiązałeś problem? Co było przyczyną piszczenia? :)

PZDR :)


GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :dance:


http://img171.imageshack.us/img171/9086/2fn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak problem w końcu rozwiązany, winna okazała się odma była zapchana, mimo iż po odkreceniu korka od oleju nie było słychać że jest coś z nią nie tak mechanik ogarnięty mimo wszystko obstawił ją i po przeczyszczeniu nie piszczy już wcale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.