Skocz do zawartości

F30 Kodowanie nowego akumulatora


reptajl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Muszę kupić nowy aku do f30 328i. Oryginalnie miałem 90Ah, 900A który jest ciężko dostępny. Chce kupić 95Ah, 850A. Używam ISTA+, ale tam mogę tylko zarejestrować nowy akumulator o takich samych parametrach.

Jakiego programu użyć żeby zmienić na 95Ah? Taki program co obsłuży serie f z kablem ENET. Czy to będzie E-SYS?

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wymienilem 90/900 na 95/800. Nie robilem kodowania. Wszystko dziala poprawnie.

Tylko nie zapomnij o rejestracji wymiany :)

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć


Jestem tu nowa i jeżeli ten wątek był już poruszany to góry przepraszam :)


Mam problem z akumulatorem. Wymiana z 90Ah na 95Ah Etron

Po wymianie akumulatora przestała działać kamera cofania. Bezpieczniki całe, żaden błąd na komputerze się nie wyświetla :mad2:


Jeśli ktoś coś, to będę wdzięczna za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)


Możesz uściślić:

1. Czy wymiana była przeprowadzana na podtrzymaniu zasilania?

2. Czy była robiona rejestracja nowego akumulatora np. ISTĄ-D

3. Jakim programem/aplikacją były sprawdzane błędy np. ISTA-D czy może Bimmer-tool?

4. Czy przed wymianą akumulatora zdarzało się, że komputer odłączał jakieś moduły-funkcje w samochodzie?

5. Kto sprawdzał bezpieczniki i czy wszystkie odpowiedzialne za dany moduł/funkcję?


Jeśli wymiana była robiona bez podtrzymania napięcia, to moim zdaniem jest większe prawdopodobieństwo, że w elektronice-module odpowiedzialnym za kamerę coś złego się zadziało. Chyba, że podczas wymiany ktoś ingerował w inne połączenia niż tylko odłączenie i podłączenie klem?


Nie sądzę też, żeby nowy akumulator był wadliwy (pewnie sprawdzone parametry?) i przyczyniał się do tego, że np. główny komputer wyłączył od razu moduł od kamery cofania-powinny być chociaż komunikaty lub błąd.


Jeżeli specjalista, który sprawdził wszystko nie znajduje przyczyny, to ja w ostateczności jeszcze raz odłączyłbym akumulator na dłuższą chwilę. Może coś się zresetuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.