Skocz do zawartości

Bmw F30 - Przesłony lamp xenon


siwysdz20021981

Rekomendowane odpowiedzi

Może być ciężko, ale polecam poszukać na allegro, pojawiają się w sprzedaży uszkodzone lampy po jakichś stłuczkach z pękniętymi szkłami itp, w dobrej cenie. Lampy rozbierzesz i wykorzystasz przesłony. Nie wiem jak to jest w F30, ale zapewne tak samo jak w F36. Ja potrzebowałem jedną( prawą) lampę po sprowadzeniu auta z USA. W samochodach z USA lampy są symetryczne i w obu lampach jest taka sama przysłona. Ja rozbierałem obydwie lampy, bo malowałem wnętrza na czarno, więc wiem na 100% że przysłona pasuje do lewej i prawej lampy, w tych amerykańskich lampach obie przysłony są proste.

Prawdopodobnie u Ciebie będzie tak samo że przysłony pasują do obu lamp. Będziesz musiał zakupić uszkodzoną prawą lampę europejską żeby z niej wziąć przysłonę i zamontować w lampie prawej, a do swojej lewej lampy, weźmiesz przysłonę z angielskiej lampy prawej.

Natomiast jest jeszcze sprawa oznaczeń na reflektorach, są na nich strzałki oznaczające czy reflektor jest do ruchu prawostronnego czy lewostronnego i są też oznaczenia homologacji które też są inne w EU a inne GB. Nie wiem czy diagnosta na stacji się do tego nie przyczepi, że nie wspomnę o bagietach.

Czy zamierzasz auto przerobić w całości na ruch prawostronny, czy myślisz tylko o lampach?

przykładowa aukcja: https://allegro.pl/oferta/bmw-3-f30-f31-xenon-prawy-lampa-zerwana-w-srodku-10679913163

są też same soczewki ( przysłona jest między soczewką a żarówką) : https://allegro.pl/oferta/bmw-3-f30-f31-soczewka-lampy-lewa-prawa-xenon-10207297742

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te soczewki są kompletne, to przesłony są w środku. Cały ten moduł z soczewką jest na środku połączony, skręcony na śruby. Z jednej strony jest soczewka oprawiona w metalową ramkę, z drugiej strony jest moduł z oprawką na żarówkę a pomiędzy nimi jest przesłona. Mogę Ci zrobić fotki jak to wygląda u mnie, bo zostało mi trochę części z tej lampy którą kupowałem dla siebie. Jednakże lampy do F30 są nieco inne, natomiast konstrukcja samej soczewki powinna być taka sama. Generalnie to nie ma innego miejsca, gdzie ta przesłona mogła by być, musi się znajdować pomiędzy żarówką a soczewką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, soczewki w lewej i prawej lampie są takie same ( przynajmniej w F36), różnią się przysłoną i tym plastikowym czarnym elementem, który jest na zdjęciu pierwszym na kompletnej soczewce. Dlatego można przełożyć bez problemu przysłonę z lampy lewej do prawej. Te na zdjęciach to soczewki od lamp nie skrętnych. W lampach skrętnych, ten czarny plastik jest inny, bardziej skomplikowany, połączony z silniczkiem krokowym, który umożliwia skręcanie soczewki w lewo bądź w prawo. Cała soczewka w lampie skrętnej i nie skrętnej, również jest taka sama, inny jest tylko ten czarny plastik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lewa i prawa, bo różnią się chociażby przysłoną i tym plastikowym elementem który służy do zamontowania w lampie lewej bądź prawej.

To co opisałem powyżej, dotyczy lamp z F36, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że w F30 będzie dokładnie tak samo.

Jak nie sprawdzisz, to się nie dowiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej

Zabawy z rozebraniem lampy jest sporo, na rozebranie jednej potrzeba minimum godzinę czasu, bo nie można się spieszyć żeby nie pękł klosz.

Poniżej link do płynu, który pomaga w rozklejeniu lampy, jest też filmik instruktażowy. Na filmie radzą żeby lampę nagrzać w piecu, ja nie mam takiego pieca i grzałem opalarką.

https://www.xenon24.eu/pl/home/1116-plyn-preparat-do-rozklejenia-lampy-twardy-klej.html


Potem trzeba wyczyścić klosz i puszkę lampy z pozostałości twardego kleju i złożyć lampę na sznur butylowy do kupienia np. na allegro. Ja kupiłem taki sznur grubości 6 mm i ułożyłem 3 warstwy tego sznura, następnie podgrzałem opalarką żeby zrobił się bardziej plastyczny i wcisnąłem w niego klosz. U mnie nic nie paruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w f30 grzanie opalarka mi za bardzo nie pomoglo aby usunac permaseal:




Wiec ucialem klosz pila elektryczna, uprzednio kupujac nowy.




W f30 wystepuje soczewka zkw w lampach xenon przed liftem i rozni sie od tych co na zdjeciach powyzej,

przeslona jest jak najbardziej a jej demontaz odbywa sie za pomoca srubek.

Przeslony sa rhd lub lhd.

N57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.