Skocz do zawartości

Trzask z okolicy tylnego siedzenia/ tylnej polki sedan


kriss555

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Kriss spróbuj rozłożyć jedno z oparć tylnej kanapy i zrób jazdę testową , jeśli hałas zniknie to znaczy że masz ten sam przypadek co u mnie , wystarczy rozłożyć i ponownie złożysz oparcia tylnej kanapy i problem zniknie , a jeśli nie, to proponuję posadzić kogoś obok i kogoś z tyłu i niech się zamieniają w słuch :wink: , bo często odgłosy są całkiem z innego źródła niż nam się wydaje siedząc na miejscu kierowcy , powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzypi jak jest nagrzany samochód, wydaje mi sie to ten plastikowy element który jest na koncu tylnej półi w sedanie, dochodzi do szyby. Jak jest zimno albo sie wychłodzi jest cisza, nagrzany samochód trzeszc zy masakrycznie nawet pod reka. Musze się umówic w serwisie ale najpierw im to nagrac, bo samochód sie schłodzi przy jezdzie i bedzie cisza.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Malo powiedziane. Ale majac wieloletnie doswiadczenie z derwisami roznych marek zawsze wole sam znalesc problem i im pokaxac co maja naprawic bo jak sami szukaja od zera to zazwyczaj na kilku wizytach zamiast jednej sie konczy. Natomiast ciekawe ze nie maja tej usterki w opisie naprawy fabrycznej bmw bo w ameryce i kanadzie to podobno nagminny problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam dokładnie ten sam problem i już myślałem, że to moja fantazja... Trochę grzebałem przy składaniu siedzeń ale niewiele to dało - powiem im o tym w serwisie. To już kolejna taka usterka w BMW bo w poprzednim F30 walczyłem ze skrzypiącymi uszczelkami w drzwiach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak jak obstawialem, tylny plastikowy element polki tak trzeszczal. Wczoraj serwis cos poprawil i jest ok

 

Mam to samo, g20 wyprodukowane w czerwcu 2021. Chyba coś im nie idzie poprawianie tego na etapie produkcji.


@Kriss555 Czy jesteś w stanie stwierdzić co dokładnie poprawili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update z mojej strony, moze komus sie przyda:

Posadzilem zone z tylu i jezdzilismy po najgorszej drodze jaka mam kolo siebie, predkosci w zakresie 30-60 km/h. Okazalo sie, ze tylna polka wcale nie halasuje (auto produkcja 06.2021) - to ogarneli. Generalnie wszystko ogarneli poza .... odpowiednim nasmarowaniem prowadnic rolety przeciwslonecznej pod szyberdachem. Znalazlem biuletyn BMW, gdzie bylo napisane jaki smar kupic, jak zaaplikowac etc. Nie oddalem samochodu na serwis, sam to dzisiaj zalatwilem i jest w koncu przyjemnie tak jak powinno byc. Zero trzaskow / klikania z podsufitki.

Co ciekawe, bylem pewien, ze dzwiek pochodzi gdzies z daleka z tylu, a jak napisalem wyzej - okazalo sie, ze to tuz za przednim fotelem, na suficie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update z mojej strony, moze komus sie przyda:

Posadzilem zone z tylu i jezdzilismy po najgorszej drodze jaka mam kolo siebie, predkosci w zakresie 30-60 km/h. Okazalo sie, ze tylna polka wcale nie halasuje (auto produkcja 06.2021) - to ogarneli. Generalnie wszystko ogarneli poza .... odpowiednim nasmarowaniem prowadnic rolety przeciwslonecznej pod szyberdachem. Znalazlem biuletyn BMW, gdzie bylo napisane jaki smar kupic, jak zaaplikowac etc. Nie oddalem samochodu na serwis, sam to dzisiaj zalatwilem i jest w koncu przyjemnie tak jak powinno byc. Zero trzaskow / klikania z podsufitki.

Co ciekawe, bylem pewien, ze dzwiek pochodzi gdzies z daleka z tylu, a jak napisalem wyzej - okazalo sie, ze to tuz za przednim fotelem, na suficie.

 

Podeślesz ten biuletyn? Zaczął mi hałasować szyberdach właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obstawialem, tylny plastikowy element polki tak trzeszczal. Wczoraj serwis cos poprawil i jest ok

U mnie też coś trzeszczy. Który to plastik?

 

Jak się kończy tylna półka, to od góry jest taki czarny niskiej jakości plastik, który trzeszczy nawet pod palcem. Jest na 2/3 szerokości tylnej pólki i styka się z szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Malo powiedziane. Ale majac wieloletnie doswiadczenie z derwisami roznych marek zawsze wole sam znalesc problem i im pokaxac co maja naprawic bo jak sami szukaja od zera to zazwyczaj na kilku wizytach zamiast jednej sie konczy. Natomiast ciekawe ze nie maja tej usterki w opisie naprawy fabrycznej bmw bo w ameryce i kanadzie to podobno nagminny problem

 

Zrobili Ci to? Wiesz może w jaki sposób to ogarnęli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.