Skocz do zawartości

SKRZYNIA AUTOMAT WGRANIE SOFTA


Sven1995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wgraniem nowego softa dla skrzyni automatycznej. Skrzynia jest świeżo po wymianie oleju i uszczelki. Poprawiło się w niej to że nie szarpie podczas zmiany biegów oraz na postoju z N na D lub N na R. Problem w tym że skrzynia czasami trzyma auto na obrotach gdzie powinna już wrzucić na nizszy bieg oraz przy gwałtownym dodawaniu gazu na 4 lub 5 biegu robi redukcje z opóznieniem. Ktoś z was wgrywał już tego nowego softa ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Te objawy to niekoniecznie wina skrzyni. Możesz mieć usterkę, która zamula silnik i też będą takie objawy, np. EGR, czujnik ciśnienia doładowania, czujnik ciśnienia CR, przetwornik turbo, wężyki podciśnienia, itp.


Jedyne co w zmianie softu powinno pomóc to zniwelowanie opóźnienia w ruszaniu po przełączeniu z N na D, ale to trzeba wgrać konkretny soft, a nie najnowszy. Nie robiłem tego, bo nie wiem jak, a boję się uwalić sterownik. Pytałem tu na forum o instrukcję, ale bez odpowiedzi. Jak jesteś odważny to próbuj, chętnie skorzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma strachu, wystarczy dobry akumulator po dłuższej jeździe, najlepiej wiadomo prostownik. Aktualizację przebiegają dość szybko, ważne by siedzieć nieruchomo żeby kablem nie poruszyć :evil: Do aktualizacji i skrzyni i motoru wystarczy WinKFP masz go razem z Inpą. Można też oczywiście DISem (chyba tylko wersja V44 to do weryfikacji)


Jeśli chodzi o opóźniony start:


Od 09/02

Basic control unit / Programmed EGS

7 518 709 / 7 552 736


Wibracje/dziwne dźwięki (efekt tarki) w przedziale od 1300 do 2100 obrotów


Od 09/01 do 08/02

Basic control unit / Programmed EGS

7 518 709 / 7 542 324


od 09/02 do 08/03

Basic control unit / Programmed EGS

7 518 709 / 7 528 840


Tu jest dobry filmik, który pokazuje jak szybko i sprawnie można zaktualizować DDE https://www.youtube.com/watch?v=y6h0KsZQaVI. Analogicznie jest dla skrzyni, ale to już musisz zdecydować który soft chcesz wgrać . Najnowszy do A5S390R to 7532300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Faktycznie mam taki efekt jakbym jechał po tarce, a ja się zastanawiałem czy to coś z zawieszeniem :mrgreen: Jak się zagrzeje to jest trochę lepiej. OK, dzięki, jak znajdę trochę czasu to się nad tym pochylę, tyle, że u mnie WinKFP jest po niemiecki i nic nie kumam :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.