Skocz do zawartości

BMW E39 535i "Smoczyca"


Dudecki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)


Wiem, że teraz królują fejsbuki, ale jednak jakoś mentalnie dalej tkwie trochę w swiecie forum internetowego, gdzie nie trzeba 15 razy pytać o to samo, jak są całe wątki z dokładnymi opisami jak co zrobić :)


Także tydzień temu po dłuuuugim procesie zakupu stałem się właścicielem takiej oto piąteczki - o roboczym kryptonimie 'Smoczyca' :)


Silnik: 535iA (ten najgorszy :P)

Rocznik: 99'

Przebieg: dobija 300 000km

Kolor: Cosmos-schwarz - 303

Tapicerka: Leather Montana/steingrün


Wyposażeniowo jest bardzo sympatycznie

202 Steptronic Steptronic

210 Dynamic Stability Control (dsc)

320 Model Designation, Deletion

326 Rear Spoiler, Deletion

337 M Sport Package

339 Shadow Line

352 Double Glazing

354 Green Stripe Windscreen

403 Glas Roof, Electric

423 Floor Mats, Velour

428 Warning Triangle

430 Interior And Exterior Mirror Pack

431 Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d

438 Wood Trim

459 Seat Adjustm., Electr. W. Memory

464 Skibag

473 Armrest, Front

481 Sport Seats F Driver/front Passenger

494 Seat Heating F Driver/front Passenger

500 Headlight Washer Sys/intensive Cleaning

508 Park Distance Control (pdc)

520 Foglights

522 Xenon Light

534 Automatic Air Conditioning

536 Auxiliary Heating

540 Cruise Control

548 Speedometer With Kilometer Reading

555 On-board Computer

602 On-board Monitor With Tv

609 Navigation System Professional

620 Voice Input System

625 Cellular Phone(motorola) Cpl Preparation

670 Radio Bmw Professional

672 Cd Changer Bmw For 6 Cds

676 Hifi Loudspeaker System

694 Preparation For Cd Changer

705 M Sport Suspension Ii

710 M Leather Steering Wheel

715 M Aerodynamics Package

775 Individual Roof-lining Anthracite

785 White Direction Indicator Lights

788 M Lt/aly Wheels

801 Germany Version

863 Europe/dealer Directory

879 German / On-board Documentation

970 Buisness Package

980 Exclusive Package


Auto kupione od pasjonata - kupe serca włożone w mechanikę - zawieszenie jest dopiero co wymienione, hebel bardzo dobry, silnik po wymianie rozrządu, regenracji vanosów i tysiącu innych drobnych wymian, na które dostałem stos faktur i dokumentacji zdjęciowej. Układ wydechowy seria, ze wszystkimi katami. I do tego pół bagażnika części do auta :ok:


Ze zmian w stosunku do VIN:

- przednie lampy polift (oryginalne dostalem do auta)

- dekory piano black (oryginalne też do auta są)

- przednie sprężyny vogland -35mm (ori również są :))


Czego brakuje:

- telefonu w podłokietniku

- progów i miejsc do podłożenia lewarka z tyłu ;)


Co z planów:

- końcowy - mniejszy z kwasa, z ładną dwururką żeby trochę wyciągnąć te v8 :)

- ekran 16:9 z polifta

- tylne lampy z polifta

- pełen podlokietnik z polifta z przesuwaniem

- odnowić felgi (na razie te ori mpakietowe duzo bardziej mi sie podobaja na zywo niż na zdjęciach, przydałoby się je tylko przeleakierować - shadow chrome?)

- regeneracja foteli przednich (mam zestaw colorlock)

- no i po sezonie progi idą do wycięcia, oczyszczenia, wspawania na nowo, polakierowania i zakonserwowania :)


Ogolnie auto ma pozostać bardzo zbliżone do serii :)



I pare fotek po liźnięciu lakieru:


IMG-20210418-155158.jpg IMG-20210418-152509.jpg

IMG-20210418-152355.jpg IMG-20210418-141322.jpg


I całościowo wygląda to tak:


DSC-4488.jpg DSC-4487.jpg

DSC-4485.jpg DSC-4483.jpg

DSC-4482.jpg DSC-4481.jpg

DSC-4478.jpg DSC-4444.jpg

DSC-4442.jpg DSC-4437.jpg

2.jpg 1.jpg

DSC-4489.jpg


Na razie po przyjeździe lekko lakier odświeżony, zawoskowany - na polerkę pełną też przyjdzie czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cześć Dudecki . Gratuluję zakupu , mechanicznie masz auto osiągnięte więc teraz zostaje tylko głaskać i dopieszczać. Adam wyłożył sporo serca więc musisz dbać dalej , nie ma innego wyjścia. Gratuluję zakupu. Pozdrawiam.
iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mechanicznie nie można narzekać. Najgrubszy temat to zrobienie progów, bo z tyłu standardowo 'wpadły', przód się jeszcze trzyma, ale swojego zdrowia przy leżeniu pod autem bym mu nie powierzył ;)

Dbane będzie na pewno - a ja raczej stały w uczuciach jestem.


Taki jeden pomnik mam od 12 lat ponad

DA9E91F5-917D-4CB0-B362-E32ED9485D4F.jpeg


A takiego "dziadka" 8, pojechał dalej jak zapadła decyzja o szukaniu V8 :)

IMG-20170722-143944.jpg


Na szczęscie na tą chwilę mam do jazdy na codzień auto najlepszej marki na świecie, wiec Smoczyca też będzie autem typowo na weekend z dachem nad głową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne zmiany :)


Podlokietnik z telefonem poszedl na polke i w jego miejsce pojawił się pełny podlokietnik z regulacją i schowkiem


IMG-20210429-121743.jpg


Oryginalne baniaki wydechu koncowego ustąpiły miejsca mniejszemu bratu z kwasówki od WO Seba Motorsport - z zasady miało to troche "odkorkować" gardło smoczycy, ale bez urywania głowy - tak, żeby jednak był zachowany charakter limuzyny z pazurem. Efekt jest w 100% zadowalający, wprawne ucho wychwyci, że to V8, sąsiedzi nie będą budzeni, w środku wydech nie zagłusza brzmienia V8 i jadac 120 jest dalej cicho wewnątrz :)

Reszta wydechu seria z kompletem katalizatorów :)




Sama precyzja wykonawcy przy montowaniu wydechu godna podziwu, wlascznie z finalnym porzespawaniem koncowki - jedna z nich miala


IMG-1942.jpg IMG-1944.jpg



I jedno foto dla kronikarskiego obowiązku :)


IMG-1913.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

GSi to chyba zostanie ze mną aż się rozsypie, albo zabraknie części, bo jednak kupa wspomnień i zainswestowanych dukatów żeby to sprzedawać :)

Dziś to w sumie nie robi wrażenia, ale jak kupiłem samochód to będąc na studiach i pracując troche dorywczo to wyrzeczeń troche kosztowało kupowanie każdej pierdoły :)


Kolejna drobnica tymczasem w BMW :)


Doprogramowane dzienne + przeprogramowane follow me home na same halogeny

1.jpg


No i wymienione żarówki na Osramy chromowane + "niewidzialna" ramka z tyłu :)

2.jpg 3.jpg


Dalej - za 3 tyg pare dni urlopu, pewnie powalcze coś maszynką z korektą lakieru i mam nadzieje, że uda się troche odświeżyć siedzenia. Zestaw colorlock już jest, cel to nie tyle same "załamania" skóry co jej porządne wyczyszczenie oraz nałożenie farby w przetartych miejscach. Mam nadzieje, że będzie lepiej niż teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna smoczyca trzyma fason wydech napewno zrobil robote i oko przy okazji :wink: wyposazenie fajne mpak robi robote zadbanych e39 na drogach coraz mniej tym bardziej z v8 :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie dlatego mimo, że celowałem bardziej w 4,4 to zdecydowałem się na tą sztukę. Szczególnie, że auto nie służy do wyścigów spod świateł, driftów w stylu "pa tera", palenia gumy czy przelotów 200kmh autostradą :)


Tymaczasem :)


Eksploatacyjnie, czyli hop na podnośnik na wymianę oleju i filtra w skrzyni

IMG-20210604-195717.jpg


Jak się okazało, olej zaczął się wymieniać samoistnie i to nie ten co potrzeba :)

IMG-20210604-193429.jpg


I niestety czujnik poziomu oleju powiedział adijos i postanowił zacząć przeciekać. Szkoda, ze dosłownie 3-4 miesiące po wymianie oleju

IMG-20210604-193737.jpg IMG-20210604-193806.jpg

Z tego co patrzyłem to dość częsta przypadłość używanych oryginałów i ogólnie zamienników, wiec nie wiem, czy nie trzeba będzie dać tu ori helli. Na "teraz" nie było, zostanie temat do ogarnięcia. Zobacze ile będzie leciało, jak do jesieni auto przejedzie te 3-4 tysiące to cały interes, potem progi i zimowanie, wiec liczę po cichu na to, że do wiosny wytrzyma :)


Niemniej nie to było clue, olej w skrzyni (sam olej) był zmieniany przez poprzedniego właściciela i kolor nawet zachował. Niemniej sam filtr rocznikowo 99, wiec najwyższa pora na wymianę. Na magnesach 'w normie', jak na te 300 000 przebiegu, dosłownie 2-3 dłuższe opiłki, reszta to taka "maź".


Docelowo na wiosnę przydałoby się jeszcze raz wymienić filtr jeżeli przez tyle czasu samochód jeździł na fabrycznym. Oczywiście zakładając tu wymienione wcześniej przebiegi :) Do tego przyda się wymienić dekiel od skrzyni - ten jest już troche skorodowany, żeby nie zaczął z czasem puszczać. Oliwa Revanol + filtr Mann



IMG-20210604-194429.jpg IMG-20210604-195939.jpg IMG-20210604-201224.jpg

IMG-20210604-203857.jpg IMG-20210604-210458.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Chwila czasu minęła i wypada coś zaktualizować :)


Temat oleju w skrzyni zamienił się w dłuższą historę - finalnie był 3 razy zmieniony, dwa razy filtr w skrzyni, nowe korki ASO, nowa pokrywa miski ASO, uszczeki ASO etc.

Najważniejsze, że po zabiegach skrzynia chodzi mega płynnie i do tego nic nie cieknie - co było przez trochę pewnym utrapieniem.


IMG-20210730-215222.jpg


Oprócz tego wymieniony został czujnik poziomu oleju - oryginał Hella


IMG-20210615-205149.jpg

IMG-20210629-210521.jpg


A tak poza tym to jak się dało - robiłem kilometry i cieszyłem się autem :) Teraz na jesieni miały być progi, ale skończyło się na samym zakupie reparaturek Klokkerholma - termin przesunął się. Problem to żaden, bo auto zimą wyjeździe tylko jak będzie sucho żeby je przepalić, a w marcu wycinamy rudzielca :)


A oprócz tego albo kupie taki sam kompelt felg jak mam, albo do renowacji - z tyłu opony i tak są do zmiany już, a felgom przyda się odnowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.