Skocz do zawartości

BMW f11 nivo opada po odpaleniu auta


Bart530df11

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam,

mam następujący problem z opadającym tyłem .Rano po zapaleniu silnika auto się podnosi w połowie tego ruchu słychać jak by uchodzenie powietrza przy tylnym kole ale auto dalej się podnosi i zaraz to ucicha, tak więc podejrzewam jakaś nieszczelność, podczas jazdy po najechaniu nawet na mała dziurę w nawierzchni słychać łomot jak by zawieszenie miało odpaść i zaraz potem tył powoli się opuszcza aż do wleczenia tylu po asfalcie, po zatrzymaniu,wylaczeniu silnika i czekaniu kilka minut gdy uruchomię silnik podniesie się ale historia się powtarza co jakiś czas. Od czego zacząć wymiana poduszek czy może czujnik zawieszenia ? Czy ktoś się spotkał z takim problemem . Wcześniej zanim zaczęło się regularne opadanie pojawił się komunikat o problemie z zawieszeniem ale możliwej kontynuacji jazdy i wtedy auto było maksymalnie w górze i nie opadało nawet po kilku nocach . Z góry dziękuję za jakieś wskazówki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka do wymiany. Im szybciej tym lepiej, żeby nie zajechać kompresora.
Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Miałem problem z opadaniem tyłu (obu stron) w trakcie jazdy. Nie zawsze, od przypadku do przypadku siadał tył w trakcie jazdy. Pomagało zgaszenie i odpalenie auta, ale nie zawsze. Czasem pojawiał się błąd - zbyt długi czas pracy kompresora.

Zacinał się zawór spustowy - sprawdziłem to organoleptycznie. Na czas zakupu nowego, wypiąłem wtyczkę i problem zniknął (poza brzdękającym I-drive). Zamontowany nowy i po kłopocie. W starym ewidentnie coś spuchło w środku, trzpień wyglądał bdb ale w środku blokował się w pewnym położeniu.

Pytanie do Kolegów - gdzie jest przekaźnik od kompresora w F11 LCI? W bagażniku nie ma... trochę się go naszukałem i lipa...


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Wczoraj pierwszy raz auto opadło po ruszeniu z miejsca, 2 razy odpalałem jeszcze raz po przejechaniu kilku km. Jeździłem cały dzień bez problemów Napompowało, nic nie opadło do dzisiaj, jak ruszyłem znowu opadło i już nie chce się podnieść. Kompresor przy 2 odpalaniu się nie włączył.

Mam do wymiany zaworu spustowego? Jak napompować zawieszenie? Wyjąć przekaźnik, bezpiecznik, wtyczkę do zaworu spustowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.