Skocz do zawartości

F23 Nowe koła a xdrive


maroo230

Rekomendowane odpowiedzi

Zgłupiałem, przewertowałem net, ale nie mam jednoznacznej/pewnej odpowiedzi.

Posiadam F23 228XI z 2016 roku. Producent zaleca jeden rozmiar opon/kół (z wlepki w drzwiach) 205 50 17

Chcę wstawić na lato koła 18". Z netu znalazłem opcję : https://www.wheel-size.com/size/bmw/2-series/2015/#trim-m235i-xdrive-usdm-320

wynika, że podejdzie taki komplet : 225/40ZR18 88Y-245/35ZR18 88Y 7.5Jx18 ET45-8Jx18 ET52

Martwi mnie różnica ponad 1% w średnicy koła. Jakie koła 18" cali macie w swoich autach z x drive ? Nie chcę rozwalić skrzynki VTG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orietuje to xdrive musi miec wszystkie kola z oponami tego samego rozmiaru. Ja nie mam 4x4 a gumy mam na felgach 18 -235/45/18 Jest to max. jaki miesci sie w aucie i nic nie ociera. Jesli nie chcesz miec maxa. to 225/45/18 bedzie idealne. (oryginał miałem 225/40/18)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

do 1% średnica jest spoko powyżej lepiej nie ryzykować. Na szczęście xDrive nie jest stały wiec tak szybko nie zmieli skrzyni :)


A ktoś się orientuje czy na tył do F22/23 wejdzie felga 19" 9,5 ET40 - bo z ET45wchodzą ale nie wiem czy to 5mm robi jakaś wielki problem ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Skąd bierzecie te procenty i średnicę.

Tam jest mowa o 1% cirumference, czyli obwód. Przeczytaj temat o xDrive a nie jakieś nowe teorie spiskowe, moderator i tak usunie bo codziennie ten sam wątek.

Z tego co sie orietuje to xdrive musi miec wszystkie kola z oponami tego samego rozmiaru

Bzdura, xDrive ma ogumienie mieszane również. Dodatkowo masz złe gumy w swojej furze.

wynika, że podejdzie taki komplet : 225/40ZR18 88Y-245/35ZR18 88Y 7.5Jx18 ET45-8Jx18 ET52

Felgi są OE dla twojego modelu, opony na to 225/40 + 245/35, z homologacją BMW koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys w szkole na geometrii nauczono mie ,że zmiana srednicy kola, zmienia rowniez jego obwod. Minimalna wys. bieznika to 2 mm a nowe 8 mm. Jesli na przodzie sa nowe a na tyle stare roznica wyniesie 12mm na srednicy a wiec tez na obwodzie. Zgadzam się, że zestawy moga byc mieszane ale trzeba zauwazyc, ze srednica 225/40/18 jest identyczna jak 245/35/18.

Odnosnie moich niestandardowych rozmiarow opon to robie to tylko na wlasny uzytek, ze wzgledow tylko estetycznych. Bardzo nie podobaja mi się schowane w nadkolach malutkie kółeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Kiedys w szkole na geometrii nauczono mie ,że zmiana srednicy kola, zmienia rowniez jego obwod. Minimalna wys. bieznika to 2 mm a nowe 8 mm. Jesli na przodzie sa nowe a na tyle stare roznica wyniesie 12mm na srednicy a wiec tez na obwodzie. Zgadzam się, że zestawy moga byc mieszane ale trzeba zauwazyc, ze srednica 225/40/18 jest identyczna jak 245/35/18.

Odnosnie moich niestandardowych rozmiarow opon to robie to tylko na wlasny uzytek, ze wzgledow tylko estetycznych. Bardzo nie podobaja mi się schowane w nadkolach malutkie kółeczka.

 

Witam

Różnica w średnicy pomiędzy 225/40/18 a 245/35/18 wynosi 8.5mm. Bynajmniej według kalkulatora w internecie. Moja 220xD również fabrycznie wyjechała z salonu BMW na takich kołach M-pakietowych. Dzwoniłem do kilku serwisów BMW i każdy twierdzi, że X-drive radzi sobie z tym ogumieniem i jest to ok. Nie rozumiem czym różnią się opony z homologacją BMW od tych bez homologacji? Przecież średnica koła się nie zmieni przez to, że nie będzie homologacji. No chyba, że się mylę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie dzwoniles do wielu ASO. Sprawa jest banalnie prosta :D :D :D . Trzeba policzyc obwod koła przedniego 225/40/18 i tylnego 245/35/18 dzielac ich srednice z kalkulatora przez 2 otrzymujac promien.Następnie posługując się wzorem 2 x Pi x r wyliczyc osobno obwod koła przedniego oraz tylnego. Nalezy tez przeprowadzic dodatkowy rachunek dla całkowicie zuzytych koł tylnych i nowych przednich. Jak pisali koledzy tolerancja wynosi 1% roznicy na obwodach. Wiec jesli tak jest to ASO i koledzy mają rację. Napęd daje radę. Uff. ale sie wytęzyłem w niedzielne południe :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.