Skocz do zawartości

Elektryka szaleje. Prośba o pomoc.


kamcio0504

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co ma wspolnego Nivo z wycieraczkami przedniej szyby, podgrzewaniem foteli i wspomaganiem kierownicy?

Od paru dni mam problem, po uruchomieniu samochodu po pracy wyskakuje komunikat od nivo i bardzo ciezko chodzi kierownica, jakby wspomaganie prawie nie działalo. Zauważyłem ze towarzyszy temu brak reakcji wycieraczek przedniej szyby, nie działa grzanie foteli. Po przejechaniu kilkuset metrów kierownica chodzi już normalnie, błąd nivo świeci do kolejnego uruchomienia silnika. Czasem jak odpale samochod to nie ma zadnych objawow. Od czasu pojawienia sie tych nieprawidłowości, mam co chwile problem z rozruchem silnika. Rozrusznik kreci jak szalony w tym momencie znow wywala błąd nivo i dopiero po 3krotnym wyjeciu kluczyka ze stacyjki odpala normalnie. Centrlany z pilota tez szwankuje od tego czasu. Ktoś sie spotkał z czymś podobnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zacznij od wymiany kostki stacyjki. Może być używana, byle nie miała popalonych styków. Ewentualnie możesz swoją rozebrać o ile potem poskładasz jak się rozsypie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystkie :norty: choć nivo to może niekoniecznie, ale jeśli wszystko pojawiło się w tym samym czasie to wygląda na stacyjkę. Ja bym tak zrobił. Kostka 10-20 zł plus przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie :norty: choć nivo to może niekoniecznie, ale jeśli wszystko pojawiło się w tym samym czasie to wygląda na stacyjkę. Ja bym tak zrobił. Kostka 10-20 zł plus przesyłka.

No to sie czegoś takiego nie spodziewalem, dzieki wielkie za podpowiedź, zaraz szukam kostki. Ale ciezko chodzaca kierownica? Przeciez wspomaganie jest mechaniczne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rozkoduj vin to się dowiesz. Nie musi to być związane ze stacyjką. Sam się męczę z servotronikiem, który działa raz lepiej raz gorzej i nie opanowałem jeszcze tego. Dodatkowo do sprawdzenia poziom płynu i jego klarowność oraz sama pompa może już niedomagać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.