Skocz do zawartości

Ile powinien palic 324 TD? rocznik 1990


Wookie

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czy taki uklad wydechowy ma wplyw na spalanie?

 

Wydaje mi sie, ze moze byc cos nie tak z wtryskiem. Przy odpalaniu auta zapala mi sie kontrolka (oznaczajaca wode w filtrze paliwa badz wtrysk)- taka podwojna palaca sie na zolto, obok zielonej oznaczajacej gotowosc do odpalenia.

O ile wiem powinna sie zapalac przy kazdym odpalaniu auta, ale czy ma sie swiecic az tak dlugo?

Poza tym, zapala sie i po chwili gasnie kontrolka swiec zarowych, ale nie zapala sie zielona kontrolka gotowosci do odpalenia.

Wczesniej zielona sie zapalala, ale w ogole nie palila sie ta dotyczaca wtrysku, okazalo sie, ze mialem odlaczona jedna wtyczke pod zegarami, po jej podlaczeniu, zielona przestala sie palic, a zaczela sie zapalac tra zolta.

 

Moze to cos zasugeruje komus, kto ma takie auto?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kontrolka pokazuje rowniez dzialanie pompy wstepnej (tej w zbiorniku - ale tylko na zaplonie)

Takiej pompy, przynajmniej w 324d i td nie ma, pompa wtryskowa samoczynnie zasysa sobie paliwo z baku.

...ale nie zapala sie zielona kontrolka gotowosci do odpalenia.

Jeżeli nie pali się zielona kontrolka oznacza to że -przynajmniej jedna świeca żarowa jest przepalona -żarówka nie ma gdzieś styku w oprawce bądź jest poprostu przepalona lub -jest przerwane połączenie pomiędzy kontrolką a przekaźnikiem świec żarowych.

Mój diesel bez turbo pali średnio 6-6,5l/100km czystego V-power oleju napędowego.

Bayerische Motoren Werke AG Munchen


http://img201.imageshack.us/img201/1251/333lr9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 524td i pali mi 12l w miescie na trasie udało mi się zejść do okoł 6l .

A co do spalania mają świece i woda w filtrze ?

Układ wydechowy może mieć wpływ na spalanie , jak zrobisz przelotowy w turbodieslu bez regulowania turbiny to może ci więcej palić albo zrobi sie słabszy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w filtrze - wiadomo, nie ma nic wspolnego, opisywalem tylko kotrolke, ktora miedzy innymi za to jest odpowiedzialna.

A co do kalibracji turbiny, to moze ktos wie, gdzie w Poznaniu znajde dobrego fachowca, ktory mi to zrobi?

(pomijajac serwis BMW)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.