Skocz do zawartości

Bmw X5 e53 Webasto i czujnik zmierzchu, automatyczne światła


perry_84_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, przejrzałem tematy odnośnie ww zagadnień jak w temacie jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

1. Mam czujnik zmierzchu, przełącznik w pozycji auto i przed wymiana akumulatora, światła w dzień mi się nie świeciły ta zielona dioda zgaszona, kiedy wymieniłem akumulator to teraz światła świecą się w pozycji auto i w dzień no i jak najbardziej w nocy, dioda zielona się świeci, jakby czujnik nie działa czy jak???


2. Webasto w moim aucie kiedy jest mróz i uruchamiam silnik słychać jak pracuje dymek leci z pod drzwi kierowcy, ale kiedy np włączę je ręcznie na postoju lub zaprogramuje żeby rano było ciepło w aucie to włącza się tylko nadmuch i nawet po 15 minutach nie robię się cieplej i leci chłodne powietrze.


Dodam że podłączałem pod kompa nie było żadnych błędów. Ma ktoś jakiś pomysł???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

co do pierwszego pytania to moze tylko w dzien bylo pochmurno i dlatego auto chodzilo

nie ma opcji zeby w sloneczny dzien tryb auto wlaczal swiatla

odnosnie drugiej kwestii pytanie czy masz ogrzewanie postojowe czy tylko dogrzewacz silnika obydwa sie nazywaja webasto

po opisie wyglada na to ze uruchomilo Ci sie wentylowanie kabiny a nie dogrzewanie

najlepiej podpiac kompa pod webasto robia to wyspecjalizowane serwisy od webasta bo program typu impa moze nie wykrywac bledow tego niezaleznego urzadzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u elektronika specjalizującego się tylko w BMW. Posprawdzam różnymi programami wszystkie sterowniki, ustawienia co jest zakodowane a co wyłączone. Żadnych najmniejszych błędów sterownik LCM ani sterownik RLS nie ma. Czujnik światła reaguje i zmienia swoje wartości od 0 kiedy jest zakryty do 50 i więcej kiedy świeci się mu światłem. Systemowo jest włączony i ustawiona czułość, A światła dalej się świecą na przełączniki Auto i kiedy jest widno czy jak się świeci w czujnik świateł. Nie mam pomysłu co może być nie tak że to nie działa. Rozumiem żeby jakieś błędy były a to nic kompletnie nie ma.

Robił nawet testy światem adaptacyjnych i ładnie się skręcają w każdą stronę bez najmniejszego problemu.

Może ktoś z Was miał podobny problem i podpowie o co chodzi. Bo ani ja ani elektronik, a naprawdę jest tęga głowa, nie mamy pojęcia o co chodzi z tym czujnikiem, że nie ma żadnych błędów a w pozycji auto w dzień palą się xenony- światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw e53 , e65 itp. Nigdy nie miały fabrycznie świateł dziennych w ringach. Więc to że cały czas świecą ci sie zarówno ringi jak i xenon jest całkowicie normalne.

Włączenie świateł sygnalizowane jest za pomocą zielonej diody świecącej, dzięki czemu będziesz miał pewność że automat faktycznie włączył światła. Jak dioda nie świeci to funkcja "auto" nie działa a jak miga to możliwe że w momęcie przełączania na światła drogowe lub pozycyjne. U ciebie dioda wcześniej nie świeciła i automat szwankował zapewne z powodu padniętego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech szpecu przekoduje jeszcze raz moduł LCM na czysto a następnie ustawi co trzeba.

Niestety ale z biegiem czasu w tych modułach chyba potrafią generować się wewnętrzne błędy/zmiany, które nie są traktowane jako błąd. Dla przykładu dam mój moduł AHL (dynamic xenon) - w pewnym momencie (nawet nie wiem kiedy) przestał pracować lewy ksenon. Normalnie się poziomował, testował, w INPA i ISTA dało się realizować wszystkie testy - niestety w realu nie chodził. Już miałem kupować na podmianę inny moduł ale znalazłem w necie procedurę resetowania - odżył, działa jak trzeba.


W LCM można zakodować zachowanie świateł w pozycji AUTO. Jak kupiłem samochód to było tak, że w pozycji AUTO światłą mijania włączały się razem z włączeniem zapłonu (ustawienie dobre na nasz region gdzie trzeba światła świecić całą dobę). Jak zamontowałem sobie DRLki to musiałem przekodować LCM tak aby tryb AUTO korzystał z czujnika oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona dioda właśnie świeci mi się cały czas. Z tego co kojarzę to w kodowaniu czujnik RLS był wszędzie active i jego czułość też była włączona. Ale podjadę którego dnia i zobaczę jeszcze raz.

A możesz ta procedurę tu wrzucić co tam trzeba przekodiwac powlaczać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie pamiętam jakie to dokładnie kodowanie było.

Znalazłem w necie co trzeba zmienić aby zaczął działać automat.


Ale tak jak pisałem. Skoro wcześniej działało dobrze, to zgraj ncsexpertem plik .MAN, zapisz go sobie na dysku, następnie przekoduj moduł LCM pustym plikiem .MAN. Zobacz co ci działa lub nie - w zależności od Twoich preferencji. Jak będzie wszystko działać tak jak chcesz to zostaw. Jak Ci się jakieś funkcje włączą/wyłączą a nie będziesz wiedzieć jak to przestawić to wgraj ten wcześniej zapisany plik .MAN.


Ja mam zapisaną na dysku historię plików .MAN modułów w których coś grzebałem aby w razie W wrócić do poprzednich ustawień.

Mogę Ci ewentualnie podesłać plik .MAN z światłami działającymi w trybie auto oraz świecącymi na stałe, to sobie wyszukasz różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.