Skocz do zawartości

mikrofon - słaba jakość rozmów


arolst

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak u was ale u mnie fabryczny zestaw głośnomówiący łapie dużo szumów, przez to kierowcę podczas rozmowy średnio słychać, wiem ze są dwa mikrofony. Wszystko słychać ale jest też dużo szumu, ostatnio rozmawiałem z kolegą który ma toyote i było go bardzo dobrze słychać, prawie tak jakby rozmawiał w domu. W F10 nie jestem zadowolony z jakości rozmowy. Mówię tutaj tylko o mikrofonie bo odbiór czyli głośniki są ok. Mam też szyberdach który zapewne też ma wpływ na szumy.


Ktoś może coś z tym robił ? zastanawiam sie czy kupienie nówek mikrofonów w ASO coś zmieni czy po prostu ten typ tak ma :roll:

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnych problemów. Często nawet znajomi mi mówią gdzie jestem bo mnie świetnie słychać. Tak samo mam szyberdach. Poza tym w żadnym bmw nie miałem z tym problemów mowa e46, e61.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu kiedy dzwoniłem do brata F10 zawsze bardzo dobrze go słyszałem, ale jak zadzwonię do kogoś w mojej F11 to rozmowa wydaje się dużo gorszej jakości...

Tyle że on ma HK a ja HiFi, w sumie wątpię aby mikrofony były inne, ale generalnie to nie sprawdzałem tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mikrofon jest jeden, to drugie to tylko zaślepka. Raz w E90 miałem problem z rozmowami to winny był mikrofon.

 

Zależy to od wyposażenia.

Auta z navi professional ($609) i enhanced bluetooth ($6ns) mają dwa mikrofony.

Nie wiem jak jest przy navi business i enhanced BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam podobny problem tylko z tym że mnie w ogóle nie słychać ja słyszę rozmówce. Sprawdzalem połączenie z mikrofonem niby ok podmieniłem i dalej nic. Co może być powodem?

Tak samo trzaski podczas połączenia. Przeczytałem na forum że antena bluetooth jest pod kierownica, sprawdziłem i nie widziałem jej.

Dodam że próbowałem z innymi telefonami odpinałem przewody od Comboxa. Moje auto to BMW E91 2012r. Nawigacja CIC mały wyświetlacz.


Panowie nikt nic nie wie na ten temat?

Dzisiaj zmierzyłem miernikiem czy gdzieś kable nie są uszkodzone od mikrofonu do radia i są ok.

Już naprawdę nie wiem co można zrobić, żeby mikrofon zaczął działać.

Proszę o podpowiedź co jeszcze mogę zrobić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukałem i znalazłem, że mikrofon ma być podpięty pod combox. Tylko zastanawia mnie dlaczego nie był podpięty od razu pod combox tylko pod radio i wygląda to na orginalne podlaczenie.

Mam radio business czy wymiana na radio Professional wystarczy? Albo w które gniazdo w combox wpiąć mikrofon? Bo mam dwa wolne gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Szukałem i znalazłem, że mikrofon ma być podpięty pod combox. Tylko zastanawia mnie dlaczego nie był podpięty od razu pod combox tylko pod radio i wygląda to na orginalne podlaczenie.

Mam radio business czy wymiana na radio Professional wystarczy? Albo w które gniazdo w combox wpiąć mikrofon? Bo mam dwa wolne gniazda.

Może ktoś dołożył comboxa, a wcześniej bluetooth było poprzez samą jednostkę w radiu.


Mikrofon w combox jest podłączony na konkretnych pinach w głównej wtyczce do niego.


 

Chyba, że dodali drugi mikrofon od nowego iDrive w serii G jak obsługuje „cześć BMW”, w serii F nigdy się nie spotkałem z dwoma mikrofonami przy CIC NBT. Zawsze było pusto

Drugi mikrofon występował też w serii Exx i Fxx.

Ostatnio takiego anglika F10 pre-LCI robiłem.

Klienta zgłaszał problem z mikrofonem. Podmiany mikrofonów niewiele dawały. Aktualizacja Combox dużo pomogła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki cursor za info

Auto było ściągane z Niemiec i jeździło w policji ,więc wątpię żeby się ktoś bawił w dokładnie w comboxa. Mam jeszcze komunikat o uszkodzonym uchwycie na broń za każdym razem jak odpalam i gasze auto.

Można jakoś usunąć ten komunikat?

A orientujesz się dokładnie gdzie wpiąć się tym mikrofonem.

I mam pytanie czy ktoś jest z okolic Zabrza kto pomógłby mi to ogarnąć reset comboxa i cały ten temat?

Bo nie daje mi to spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wielkie dzięki cursor za info

Auto było ściągane z Niemiec i jeździło w policji ,więc wątpię żeby się ktoś bawił w dokładnie w comboxa. Mam jeszcze komunikat o uszkodzonym uchwycie na broń za każdym razem jak odpalam i gasze auto.

Można jakoś usunąć ten komunikat?

A orientujesz się dokładnie gdzie wpiąć się tym mikrofonem.

I mam pytanie czy ktoś jest z okolic Zabrza kto pomógłby mi to ogarnąć reset comboxa i cały ten temat?

Bo nie daje mi to spokoju.

Z Zabrza do Raciborza nie jest daleko ;)

Komunikat o uchwycie na broń po prostu trzeba wykodować(przekodować auto na normalne, a nie specjalne

Podeślij VIN z auta, to dowiemy się co tam było fabrycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrze Racibórz to godzina drogi czyli całe nic. Tylko szkoda że nie zagraliśmy się wcześniej bo dzisiaj wyjeżdżam do Niemiec. No chyba że dzisiaj z rana mam czas to jeszcze zdążę przed wyjazdem.

Nr VIN WBAUY11030F052330

Teraz próbuje podpiąć mikrofon do comboxa i wydawało mi się że muszę się wpiąć w kostkę w pola 1 i 25 ,tylko że jedynka jest już zajęta. No chyba że źle mi się wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrze Racibórz to godzina drogi czyli całe nic. Tylko szkoda że nie zgadaliśmy się wcześniej bo dzisiaj wyjeżdżam do Niemiec. No chyba że dzisiaj z rana masz czas to jeszcze zdążę przed wyjazdem.

Nr VIN WBAUY11030F052330

Teraz próbuje podpiąć mikrofon do comboxa i wydawało mi się że muszę się wpiąć w kostkę w pola 1 i 25 ,tylko że jedynka jest już zajęta. No chyba że źle mi się wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zabrze Racibórz to godzina drogi czyli całe nic. Tylko szkoda że nie zagraliśmy się wcześniej bo dzisiaj wyjeżdżam do Niemiec. No chyba że dzisiaj z rana mam czas to jeszcze zdążę przed wyjazdem.

Nr VIN WBAUY11030F052330

Teraz próbuje podpiąć mikrofon do comboxa i wydawało mi się że muszę się wpiąć w kostkę w pola 1 i 25 ,tylko że jedynka jest już zajęta. No chyba że źle mi się wydawało.

W wyposażeniu jest opcja "Sterowanie Combox", więc był on fabrycznie.



Wg schematu mikrofon podłączony jest do pinów:

25. plus

12. minus

11. ekran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cursor jesteś wielki sprawdziłem na szybko i mikrofon działa :mrgreen: W końcu będę mógł spać spokojnie haha. I masz u mnie dobre whisky za to.

Tylko o co chodzi z tym kablem 11 ekran. Bo od kostki od mikrofonu wychodzą tylko dwa. Poprowadzić ten trzeci czy tak zostawić na dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cursor jesteś wielki sprawdziłem na szybko i mikrofon działa :mrgreen: W końcu będę mógł spać spokojnie haha. I masz u mnie dobre whisky za to.

Tylko o co chodzi z tym kablem 11 ekran. Bo od kostki od mikrofonu wychodzą tylko dwa. Poprowadzić ten trzeci czy tak zostawić na dwóch.

Jak go nie ma, to zostaw jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.