Skocz do zawartości

N57 6HP28 SOFT XHP OPINIE


Madey1992

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, nosze sie zamiarem wgrania softu do E91 z silnikiem N57 i chipem pod 300 km. Szukam osob ktore wykonaly u siebie soft na skrzyni i ich odczucia jazdy. Czy warto wydac te 1000 zl i czuc roznice w przyspieszaniu i zmiany szybkosci biegow, nie ukrywam ze aktualna szybosc i elastycznosc mnie zadowala, ale jezeli mozna jeszcze szybciej to czemu nie. Jak bardzo zmiana softu a co za tym idzie zwiekszenie cisnienia oleju wplywa na podzespoly skrzyni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywaliśmy ostatnio do e92 335d z tym, że ze skrzynią 6hp26. Przy stage 3 na sporcie lub łopatkach jest sztos, właściwie wrażenie jakby auto dostało kolejne płuco. Skrzynia oczywiście miala świeży olej z filtrem i nic się z nią wcześniej nie działo. Przy 6hp28 będzie tylko lepiej, bo jest jeszcze szybsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Od miesiąca testuje xhp stage3 w e92 335d. Skusiłem się na zakup licencji bo myślałem, że będę żonglował między stage2 a stage3. Ale okazuje się, że mapa na trzecim poziomie bez problemu nadaje się na daily. Różnica w zmianie biegów jest odczuwalna. ale nie ma jakiejś przepaści w porównaniu do serii. Mi przede wszystkim zależało na opcji by skrzynia przestała sama przerzucać bieg w trybie M gdy silnik dojdzie do odcinki. I to jak najbardziej działa. Teraz, bogatszy w doświadczenie. Skłaniał bym się raczej do zakupu znacznie tańszej usługi przeprogramowania sterownika, niż wydawania nie małej kwoty na Aplikację XHP Flashtool.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad tygodnia testuje xhp stage3 N57 ale bez modów jeszcze.


Mocno skraca czas uślizgu nie ma takiego efektu gumowych gaci jak by szybciej jest zapięty bieg


Plusy :

- Dużo szybsza zmiana na manualnej do takiego stopnia, że trzeba zaopatrzyć się kiedyś w łopatki

- Szybsze zmiany biegów

- Dla mnie na plus, że pokazuje który bieg jest zapięty

- Płynniej przepina biegi

- Sama nie przebija na wyższy bieg

- Tryb sport też lepszy jako całokształt


Minusy :

- cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mi przy 300 km skrzynia przeciaga do 4,5k obrotow, zbyt dlugo to trwa, wolałbym zebym zmieniala przy 3.5-3.8k. Mam lopatki ale nie zawsze sie z nich korzysta.

Masz możliwość przyspieszyć / opóźnić zmianę biegu o 75% w trybie D/S więc pewnie spokojnie sobie tak ustawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Nie łatwiej będzie samemu ogarnąć? Kabel za 120zł z allegro i kupujesz licencję na stronie RBT. Całość trwa 15 minut a później możesz samemu zmieniać mapy, funkcję itd. A tak za każdym razem jedź do gościa bo chcesz Stage2 zamiast Stage3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy XHP to flashowanie softu, czy tylko wrzucenie adaptacji?


Zastanawia mnie to, bo w swoim 335i skrzynia(6hp21) tak gwałtownie wbijała mi biegi że niekiedy przy gwałtownym gazie - np wyprzedzanie przy wjeździe na autostradę z prawej strony, zdarzało się że miałem dwa razy mielenie opon.


Nie mówię, najpierw podobało mi się w porównaniu z 330xd(6hp26), ale jak zacząłem jeździć autem na co dzień to krótki czas zmiany cieszył mnie tylko przy spokojnej jeździe - wyglądało to jak w nowoczesnych 8-9cio biegowych automatach. Ale przy agresywnej jeździe nie byłem zadowolony bo często zrywało trakcję i generalnie szkoda już było mi auta.


Zacząłem od sprawdzenie poziomu oleju - moje zaniedbanie, przy odpięciu chłodnic(auto po dzwonie) sporo wyleciało dolałem 1litr!


Skasowałem adaptacje(początkowo jazda to masakra) i po tygodniu skrzynia pracuje zupełnie wolno jak w 330xd, co wiadomo ma tyle minusów ile plusów, ale napęd zdecydowanie odetchnął.


Dlatego zastanawiam się czy możliwe że ktoś wcześniej robił celowo zabieg zmiany tych adaptacji - mam zdjęcie wartości, czy to od niskiego stanu oleju pochrzaniło się w tą stronę, czy może właśnie XHP traci się po wykasowaniu adaptacji?


Ja osobiście uważam że szybkie przepinanie koszy przy spokojnej jeździe jest ok, ale przy mocniejszym wciskaniu strasznie katuje auto. Nigdy nie używałem łopatek przy ostrym wciskaniu gazu - może wtedy jest jakiś super efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że xHP wgrywa najnowszy soft do skrzyni i to chyba najważniejsze. Mam jeszcze wersję z 09-2008 czyli prawie pierwszy wypust. Zastanawia mnie czy właśnie po wgraniu nowszego oprogramowania do całego auta zniknie to zbyt szybkie wbijanie biegów.

Po serwisie skrzyni pozbyłem się szarpnięć ale jest podobnie jak u ciebie. Zrobiłem prawie 2000km więc adaptacje powinny być już ok.


A wracając do xHP w licencji masz aktualizacje softu, odblokowanie sterownika i ciekawe funkcje jak wyświetlanie aktualnego biegu, ręczna zmiana shift pointów, pressure bump czy throttle blips itd. Dopiero wgranie którejś mapy (oddzielny zakup) zmienia zachowanie całej skrzyni a adaptacje tak czy tak muszą się na nowo ustawić więc kilkadziesiąt kilometrów trzeba zrobić spokojnie bez gazu w podłodze. Przynajmniej tyle zrozumiałem z blogu RBT Tuning.


Dlatego chyba najpierw podjadę do kogoś żeby całe auto ogarnął programowo a dopiero potem będę się martwił o xHP. Problem jeszcze z ECU bo ktoś zrobił chip tuning na sofcie 09-2008. Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.