Skocz do zawartości

Wytrzymałość silnika ogólnie


Festusus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku piękną 518d 2.0 z 2016. Jest jeden problem bo ma nakulane 550 tys. Przebieg autostradowy i serwis ASO. Czyli wymiana oleju pewnie co 30 tys km. Pojeździ jeszcze ten silnik? Waham się mocno. Podpowiedzcie coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sprzedający chociaż się zgodził na większe oględziny zrobić pomiar kompresji, sprawdzić ciśnienie oleju, może jakiś obraz by już był na to. Z drugiej strony jak ktoś poważny sobie spokojnie łatał baną po 30 tyś. to wbrew pozorom mogło to być lepsze niż tyranie w mieście z częstszymi serwisami.

Wiadomo każdy chciałby mieć najmniejszy przebieg, ale to nie zawsze idzie z kondycją auta.

Wszystko zależy jaka cena, bo jak 5-10 tyś. taniej to niewiem czy by mi się chciało doktoryzować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli to ten egzemplarz wystawiony na otomoto to wydaje się jak by samochód został pozbawiony DPF-a lub jest uszkodzony bo końcówki wydechu okopcone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

550 na szafie to trochę ryzyko... ale jeśli przebieg autostradowy... a do takiego przebiegu podejrzewam ze większość bolączek tego motoru zostało zrobione... z mojej strony mogę powiedzieć ze auto prześwietlił bym od A do Z. Sprawdzenie porządne auta to małe koszta w porównaniu z tym co może nawalić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nic nie da się weryfikować żeby być pewnym ze auto nie nawali w najbliższym czasie... a z takim przebiegiem to cena powinna być symboliczna, za 30 to może bym się zastanawiał czy warto i to chyba na części by się bardziej opłacało :d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe samochody się psują. Ale bez przesady jak ktoś ma trochę pojęcia to kupując dany model i wiedząc na co zwracać uwagę podchodzisz do samochodu i odrazu widać czy jest coś warty czy trup. 550tys jakby nie był używany to przebieg swoje robi. Przecież nie sugerowałem próbowania oleju jak robił to ‚wazzup’ ale jak masz program podepnij zobacz, może coś znajdziesz. A tak na marginesie to po co ryzykować, nie lepiej dołożyć znaleźć coś konkretnego, nie sciuchanego. A jak nie ten przedział cenowy to może model niżej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.