Skocz do zawartości

e46 320i 2.2 170KM Odpala i gaśnie.


kuki_122

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W ciągu ostatniego miesiąca miałem problem ze swoim bmw e46 320i 2.2 170KM. Po próbie odpalenia (za pierwszym razem) auto pochodziło przez kilka może kilkanaście sekund obroty zaczeły spadać, czasami się odbiły przy 500 obrotach i auto gasło, każda kolejna próba skracała czas chodzenia silnika, aż do momentu gdy odpalał i po sekundzie gasł, np. za 4 razem reagował na dodanie gazu dopiero gdy obroty spadały do minimum (500-600). Całe zajście miało miejsce 3 razy w miesiącu, więc nie jest to tak jakby stały problem. Zazwyczaj po jakimś czasie samo jej przechodzi niespełna godzinie czasu. Dodatkowo czasami w trakcie jazdy czasami szarpnie gdy dodam gazu (nie duzo) ale to naprawdę rzadko. Jak już odpali na dobre i nie gaśnie po kilkunastu sekundach, to nie zdarzyło mi się, żeby zgasł gdzieś na światłach. Jestem zielony w temacie mechaniki i nie mam pojęcia co zrobić. U wujka mechanika wymieniam teraz filtr paliwa i kupiłem dodatek do benzyny który ma wyczyścić układ paliwowy, ale szczerze mówiąc nie jestem pewny czy to pomoże. Może problemem jest jakies zwarcie, może przepływomierz...... i można tak wymieniać.

Proszę o pomoc bo juz coś mnie strzela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niech wujek podepnie komputer, bez tego możesz sporo dobrych części wymienić.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podaj kody błędów, odpinanie przepływomierza może nakierować Cię na zbędne wydatki, trzeba to oceniać z rozwagą. Przepływomierz sprawdza się przez odczyt parametrów, wszystko widać na komputerze jak wie się na to patrzeć.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek, możesz coś więcej napisać o tych odczytach parametrów z przepływomierza ? Można to w jakiś sposób podejrzeć w inpie ?

U mnie sytuacja może nie identyczna jak u kolegi, bo ja raczej borykam się z wypadaniem zapłonu na wszystkich cylindrach bez względu na to czy silnik ciepły czy zimny (m54b22), a chętnie potwierdzę/wyeliminuje wpływ przepływomierza.


Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rozgrzej silnik (96-97 stopni) i pokaż masę powietrza na wolnych obrotach bez odbiorników prądu (światła, nawiew, grzanie szyby itp.), następnie jak masz gdzieś w okolicy warunki to nagraj (programem do tego) masę na 3 biegu z gazem w podłodze pod koniec skali obrotomierza.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.