Skocz do zawartości

X5 vs XC90


tomcy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat czy wybrać x5 f15 czy też xc90 - oba 2.0 diesle z 235KM

budżet ograniczony do 180k


obie bryły bardzo przyjemne dla oka - światła w xc90 wyglądają ekstra


tak się zastanawiam jeszcze z opcją wyboru x5 jaka jest różnica na nowych LED światłach (2016) vs biksenon (2018) - brać starszą lepiej doposażoną bo ma jeszcze head up..czy lepiej nowszy rocznik przebiegi podobne 40-60k ?


czy ktoś ma większe doświadczenie z volvo vs bmw - głównie mi chodzi o kwestę awarii....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę F15 25d parę miesięcy, miałem też okazję jeździć XC60 i XC90 tylko w benzynie (bodajże T6). Wszystko przebiegi ok 50-70k. Robiłeś jazdy próbne? Wybierz co Ci się bardziej podoba :)

- F15 wydaje się subiektywnie przestronniejsze z przodu od XC90, z tyłu raczej podobnie

- na leśnej piaszczystej drodze Xdrive ciągnął w miarę bezstresowo, XC90 (chyba haldex) chwilami się stopowało

- XC90 subiektywnie trochę gorzej wyciszone (szum opon/wiatru)

- XC90 ma (ale nie wiem od którego rocznika i wyposażenia) możliwość zdalnego (apka w tel) odpalenia silnika bez otwierania drzwi/zapalania świateł, F15 nie ma takiej opcji w remote services, chyba że ma webasto)

- w XC90 tapicerka skórzana jest wg mnie bardzo delikatna i szybko robią się zagięcia/wytarcia/pęknięcia - potwierdziło mi to też kilku tapicerów kiedy poprawiałem skóry w F10. F15 ma moim zdaniem solidniejsze skóry, na pewno o niebo lepsze niż moje poprzednie F10

- XC90 dwa razy (XC60 raz) padło na środku skrzyżowania - laweta, serwis na gwarancji - nie pamiętam, chyba usterka akumulatora/zapłonu. F15 odpukać trzyma się.


Co do świateł nie pomogę. U mnie działają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście w volvo - skóra na siedzeniach wyglądała na delikatną - była to jazda testowa - fotele komfortowe dobrze trzymające

zobaczę w sobotę jadę na jazdy testowe x3 i x5 chce porównać gabaryty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i jestem po jazdach x3 vs x5 - przyznam się że większa nam się bardziej spodobała - nie czuć wielkości podczas prowadzenia - naprawdę fajnie się prowadzi

no i silnik 3.0 daje dużo więcej frajdy z jazdy - TYLKO czy w codziennej jeździe też tak będzie...kilka osób mówi że 2.0 jest to za mały silnik na tak duże auto


czy w f15 było adaptacyjne zawieszenie ? czy to jest opcja czy standard w M pakiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy limit volvo wprowadziło - to dla mnie nie ma znaczenia - bmw pewnie też limit wprowadziło jak każdy producent

nie oszukujmy się 200 na autostradzie jest OK, większe prędkości na dłuższą metę są bardzo nieekonomiczne :roll:


reasumując szukam 3.0 silnika...


czytając na forum za jakie ceny w 2018 roku wyjeżdżali z salonu (220k) to trudno w takich pieniądzach teraz z tego roku kupić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.