Skocz do zawartości

Parowanie szyb po wlaczeniu klimy


Cinecki 1984

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bmw 316 + climatronic Zobaczylem, ze po wlaczeniu zaplonu jak odpali sie klima to szybki paruja czego to moze byc wina ? Dowiedzialem sie, ze czesto pojawia sie grzyb a powodem jest to, ze wylaczamy silnik razem z klima a powinno byc pierwsza klima silniczek troszke pochodzi bo wszystko musis wywiac i sie skroplic Prawda w tym jest ? Jesli jest grzyb jakie koszta usuniecia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

podepne sie pod temat.

 

problem z zaparowanymi szybami w e30 touring z klima (niesprawna - brak gazu z powodu nieszczelnosci ukladu) - czytajac kilka tematow, takze ten widze jedno rozwiazanie czyli wymiane fitra kabinowego/ przeciwpylkowego w aucie.

 

moglby ktos wytlumaczyc gdzie on jest, jak sie do niego dostac?

 

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

podłącze sie do tematu bo mam ten sam problem wymieniłem filtr i kupa dalej paruje...

koles z roboty powiedział mi żebym wywalił filtr bo on jest papierowy i łapie wilgoć a zamiast niego wsadził filtr węglowy od okapów bo jest z sztucznego tworzywa czyli plastiko pochodny i niełapie wilgoci jak papier może ktos testował taki patent?

jesli tak to prosiłbym o wypowiedz czy warto....

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nic nie da. Niestety fizyki nie przeskoczymy. Oczywiście po włączeniu klimy para znika momentalnie i tak ma być. Niestety po wyłaczeniu sprężarki (przez klimatronik lub ręcznie) para wraca i to o wiele intensywniej.

Rada jest taka, żeby przedmuchać układ ciepłym powietrzem w celu osuszenia. Włączasz grzanie na szybę, a na siebie zimne, jak chcesz i już. Podpowiem, że w manualnej klimie można chłodzić i ogrzewać na raz (brzmi nie za mądrze, ale można nastawić grzanie nawet na maxa, a klimatyzację właczyć).

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest normalne zjawisko które występuje tylko wtedy gdy używamy opcji chłodzenia i dotyczy każdego auta z klimą. Po prostu klima osusza powietrze w kabinie i po wyłączeniu chłodzenia (albo zanim zacznie ono działać) skroplona para wodna z układu klimatyzacji jest kierowana z powrotem do kabiny i szyby parują. Jeśli przez dłuższy czas nie używamy klimatyzacji to zjawisko nie występuje. Dlatego niema tego problemu w zimie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja zapytam raz jeszcze - czy ktos moglby wytlumaczyc jak wymienic ten filtr w e30 touring z 92 roku z klima, silnik m20b25.

 

bede bardzo wdzieczny.

 

Nie masz czego wymieniać, bo oryginalne e30 z klimą nie ma filtra przeciwpyłkowego - mowa oczywiście o sytuacji gdy auto z klimą wyszło z fabryki, bo jeżeli była dokładana to może być różnie..

Instrukcja wymiany filtra jest np. tutaj:

 

http://wp1016621.wp027.webpack.hosteurope.de/fotost/f00443/f00443.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.