Skocz do zawartości

N62B44 jakie paliwo?


Michał257

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakie paliwo lejecie do swoich V8? Jakieś wnioski i spostrzeżenia? Czy liczba oktanowa ma tu jakieś kluczowe znaczenie odnośnie kultury pracy, osiągów, spalania? Aktualnie mam w baku resztkę 95 i powiem szczerze, że przy tych ostrych mrozach chyba nie smakuje jej to zbyt dobrze. Odpala z telepaniem, czasami zgaśnie i dopiero za drugim razem załapie tak jak trzeba, ale kultura pracy na jałowym jest słaba. Chętnie posłucham Waszych opinii odnośnie paliwa do serii N62.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Powinien iść dobrze na każdym paliwie - od 95 do vpowerów. Więcej oktanów ma znaczenie przy silnikach doładowanych, przy wolnossaka to różnica żadna lub znikoma, chyba, że płujesz non stop na odcięciu, wtedy faktycznie może mieć różnicę.


Jak masz problemy przy odpalaniu i pracy silnika, to raczej skup się na diagnozie - czy świece i pozostałe podzespoły działają jak powinny, czy mieszanka prawidłowa i czy nie ma błędów - czy podstawowa diagnoza komputerowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien iść dobrze na każdym paliwie - od 95 do vpowerów. Więcej oktanów ma znaczenie przy silnikach doładowanych, przy wolnossaka to różnica żadna lub znikoma, chyba, że płujesz non stop na odcięciu, wtedy faktycznie może mieć różnicę.


Jak masz problemy przy odpalaniu i pracy silnika, to raczej skup się na diagnozie - czy świece i pozostałe podzespoły działają jak powinny, czy mieszanka prawidłowa i czy nie ma błędów - czy podstawowa diagnoza komputerowa.

Wiem dokładnie o tym wszystkim co napisałeś tylko mam rozbieżne informacje odnośnie zaleceń stosowania paliwa w N62 i niektórzy na zagranicznych forach piszą, że zalanie 98 oktanów i wyżej mocno poprawia kulturę pracy i reakcję na gaz. U mnie podejrzewam, że trafiłem kiepskie paliwo i na mrozie wyszło. Układ zapłonowy mam ogarnięty na tip top, błędów brak i wszystko jest OK poza odpalaniem poniżej -15 stopni i kulturą pracy podczas rozgrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli opinie z zagranicy o gładszej pracy, lepszej reakcji i ogólnie wszystko na + można wsadzić między bajki :D

Fajnie, że podzieliłeś się wiedzą na ten temat. Wobec tego nie ma co kombinować i trzymać się zasady, że do każdych wolnossaków o przeciętnym stopniu sprężania wlewać 95.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na trasie z PL do CH pali mi o prawie litr więcej nież w drugą stronę. Może pod góre się jedzie poprostu i to dlatego :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.