Skocz do zawartości

Problemy przy kodowaniu


Hedline

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj spróbowałem sobie zakodować sygnał dźwiękowy zamka centralnego tak jak tutaj: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=163042&sid=2488b5af9fe9423884bde1cde4eb0a57

tylko że było kilka niezgodności, otóż:

"Z listwy wybieramy model pojazdu.

Na kolejnej liście wybieramy sposób do połączenia się. Ja wybierałem AKMB."

Ja na kolejnej liście nie miałem tego więc wybrałem "CAS" bo jak kodowałem dodatkowe opcje na liczniku to też to wybierałem

oraz

"Teraz wybieramy F4 czyli Program ECU i wybieramy moduł komfortu, u mnie to GM5."

u mnie też tego nie było, i na szybko nie mogłem znaleźć w internecie jaki skrót ma moduł komfortu w mojej e91 i pomyślałem, że jak kodowałem

tamte opcje w KOMBI to że to też jest ten moduł komfortu to wybrałem to.


Potem wszystko szło okej,

"QUIT_AKUST_ENTSCH - zmieniamy wartość na aktiv / 2x pikniecie przy otwieraniu

QUIT_AKUST_SCHAERF - zmieniamy wartość na aktiv / 1x pikniecie przy zamykaniu

"


to pozmieniałem i już skonczyłem robotę, kontrolki się zapaliły na chwilę tak jak zawsze, ale zmienił się też język nawigacji na niemiecki. Wyszedłem z samochodu i przy otwieraniu i zamykaniu nie było nadal sygnału.


A więc jak nie działał ten sygnał to chciałem zmienić te linijki z "QUIT_AKUST_ENTSCH" itd. na nicht_aktiv tak jak to było na początku, i nie wiem dlaczego ale nie mogłem tych linijek wyszukać nie wiem czemu?


Potem przywróciłem stary plik MAN i TRC.

Sprawdziłem dla pewności czy tamte opcje które kodowałem na liczniku są i były, a dalej tych opcji QUIT_AKUST_ENTSCH itd. nie było.

Język nawigacji przywróciłem normalnie.


Czy mogłem coś zepsuć? Jestem jeszcze nowy w kodowaniu i boję się, że coś zrobiłem nie tak i coś popsułem. Dodam że alarm mam bo przy otwieraniu samochodu kluczem to włączał się alarm i po włożeniu pilota do stacyjki się wyłączał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz AKMB bo masz CAS, nie masz GM5 bo masz JBBF. Radze zaznajomic sie ze struktura e90, inaczej zle sie to wszystko skonczy.

Dobra dzięki, czyli teraz jak wybiorę JBBF to będzie działać ten sygnał? I dlaczego potem już nie miałem tych linijek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie masz AKMB bo masz CAS, nie masz GM5 bo masz JBBF. Radze zaznajomic sie ze struktura e90, inaczej zle sie to wszystko skonczy.

Dobra dzięki, czyli teraz jak wybiorę JBBF to będzie działać ten sygnał? I dlaczego potem już nie miałem tych linijek?

Przy tak znikomej wiedzy, lepszym rozwiazaniem jest zakup jakiegos Carly itp. Latwiej to wszystko ustawic bo soft robi to za Ciebie. Uruchomienie tej funkcji to kodowanie nie tylko jbbf. Nie pytaj o instrukcje jak to zrobic z poziomu ncs, najpierw poznaj strukture auta. To dobra rada. Apki na tel sa znacznie bezpieczniejsze i maja wiecej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem to forum nie jest do pomagania? Czy tylko do zarabiania hajsu?

Do zakodowania sygnału dźwiękowego przy otwieraniu i zamykaniu musi być alarm. Linijki trzeba zmienić w module DWAI.

i na taką odpowiedź czekałem, dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.