Skocz do zawartości

Wymiana kierownicy z innymi przyciskami


Hedline

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam zwykła kierownice multifunkcyjna w swoim e91, po prawej stronie na przyciskach są strzałki od zmiany stacji radiowej i dwie figury którym można przypisywać funkcje w idrive. Chciałbym wymienić tą zwykłą kierownice na m pakietową tylko że większość jest z innymi znaczkami na tych przyciskach co u mnie są figury. Czy trzeba będzie coś jeszcze wymieniać czy mogę wymienić tylko kierownice i wszystko będzie ok czy co się stanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zwykłą kierownicę (wersja podstawowa) to trzeba jeszcze poduszkę powietrzna wymienić - dokupić.

Jak masz kierownicę w wersji sport to poduszka powietrzna będzie pasowała do M-Pakiet.

Przyciski - multifunkcja będzie działała tak samo w każdej kierownicy.

Chcę całkiem wymienić kierownicę z poduszką, tylko czy te przyciski dalej będą służyć tak samo jak te w zwykłej czyli że mogę sobie ustawic funkcję tych "figur" (teraz mam od wyciszania radia) czy jeżeli będą nowe przyciski to będą nowe funkcje? coś czytałem że służą one do operowania tempomatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może dacie radę coś pomóc w podobnym temacie? Moja kierownica nie miała żadnych przycisków więc kupiłem przyciski używane, wszystkie przyciski łączą się 3-pinowym connectorem (zasilanie, masa + lineBus)

W kierownicy pod poduszką miałem jedynie wpięty klakson do 6 pinowego łącza, zakupiłem więc odpowiednią przejściówkę z BMW która z 6 pinów, w kierownicy daje wyjście do klaksonu oraz dodatkowo do 3-pinowego łącza przycisków multifunkcji.


Wszystko ładnie podłączyłem i powinno być ok... ale przyciski multifunkcji nie działają :(


Sprawdzałem łącze w BDC i pin do LineBus jest zajęty - również sprawdzałem miernikiem na złączu 6 pin i na zasilaniu jest +14,4V na pinie LineBus też jest jakieś napięcie więc łącze z multifunkcji do komputera jest ok.


Apką BimmerCode odczytałem ustawienia i zapisałem MFL_VERBAUT na activ(1) - chociaż może to było activ (już nie pamiętam)

jest jeszcze ustawienie LIN_VARIANTE_MFL - miałem tam DCC_Sports - próbowałem inne, ale chyba nic to nie daje


nie wiem niestety czy przyciski które kupiłem (używane) są sprawne - czy jest jakaś metoda aby je sprawdzić? zakładam, że zapewne nie jest to prosta sprawa bo mają tylko 3 piny?

czy wiecie może czy są jeszcze jakieś ustawienia w BDC, które ewentualnie spróbować zmienić czy raczej jest to wada przycisków i muszę... znowu jakieś przyciski MFL dokupić aby sprawdzić czy będą działać?


a może auto które fabrycznie nie miało multifunkcji po prostu nie zadziała dodanymi przyciskami do kierownicy i koniec?


przyciski które zakupiłem:

https://allegro.pl/oferta/bmw-i3-multifunkcja-kierownicy-9313891-9760493189?snapshot=MjAyMC0xMS0wM1QxMjowODozOS4zNzdaO2J1eWVyO2IyYjc3ZmQyNDY1NjU5MTA3MWI2ODgwYTJjZjljYjU3ODg2N2RiMzhjMDgxMmI0NDg3MmUzNzc3Y2UwNTFmZDU%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli fabrycznie nie miałeś multifunkcji to twoje przełączniki zespolone nie obsługują tej opcji. Musisz wymienić przełączniki zespolone na te które obsługują multifunkcję oraz zwijak airbag który także ma obsługę multifunkcji. Kodowanie + zerowanie czujnika skrętu i będzie bez błędów. Sama multifonkcja bez kodowania zawsze powinna ruszyć jeśli wszystkie części są kompatybilne z multifunkcją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fabrycznie nie miałem multifunkcji ale dokupiłem przyciski multifunkcji dokładnie takie jakie powinny być do mojego auta.

Jednak po podłączeniu nie działają, piny którymi są podłączone mają napięcie więc są podłączone do komputera samochodu.

Pytanie czy muszę coś zmienić w ustawieniu komputera, aby te przyciski zadziałały? Mam BimmerCode i widzę ustawienia kompa, czy może muszę namierzyć tunerów którzy się na tym znają? Są jacyś fachowcy w trójmieście może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.