Skocz do zawartości

Wymiana radia head unit 520d 2010


sly44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich potrzebuje pomocy kogoś biegłego w temacie otóż.

Mam problem z owym head unit czasem dziala czasem nie w bmw stwierdzili ze jest uwalony i teraz moje pytanie

Unit Alpine 9 233 010 maly ekran bez navi

Czy moge go wymienic np na taki uzywany Alpine 9 342 033 a jesli tak to co musze zrobic i czego uzyc temat komputera nie jest mi obcy i chetnie podejme sie wyzwania o ile to mozliwe i ktos mi pomoże.

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich potrzebuje pomocy kogoś biegłego w temacie otóż.

Mam problem z owym head unit czasem dziala czasem nie w bmw stwierdzili ze jest uwalony i teraz moje pytanie

Unit Alpine 9 233 010 maly ekran bez navi

Czy moge go wymienic np na taki uzywany Alpine 9 342 033 a jesli tak to co musze zrobic i czego uzyc temat komputera nie jest mi obcy i chetnie podejme sie wyzwania o ile to mozliwe i ktos mi pomoże.

Dzieki i pozdrawiam

O ile dokodowanie jednostki do auta to najmniejszy kłopot, to gorzej z aktywacją nawigacji.

Znacznie prościej uruchomić dużą nawigację(CIC), przy której musisz zmienić ekran na duży, niż aktywować małą nawigację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy żeby było jasne ...nie mam nawigacji teraz i nie zależy mi na tym żeby ją mieć chce tylko wymienic head unit na inny ale większość na rynku wtórnym jest właśnie z nawigacją. Zależy mi tylko na zachowaniu starych funkcji czyli wszystko bez nawigacji i z racji tego że nie mogę znaleźć używki o takim samym numerze moje pytanie było czy da się przypisać ten drugi unit do mojego auta. A jeśli tak to jak to zrobic.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taką odpowiedź mi wlasnie chodzilo teraz jeszcze kwestia kodowania co jest mi potrzebne żeby to zakodowac jaki kabel i jaki program bo nie mieszkam w pl I ciezko znaleźć tu kogoś kto sie tym chetnie zajmnie wiec postaram sie to zrobic sam chyba że macie namiar na kogos w irlandii

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
O taką odpowiedź mi wlasnie chodzilo teraz jeszcze kwestia kodowania co jest mi potrzebne żeby to zakodowac jaki kabel i jaki program bo nie mieszkam w pl I ciezko znaleźć tu kogoś kto sie tym chetnie zajmnie wiec postaram sie to zrobic sam chyba że macie namiar na kogos w irlandii

Pozdrawiam

Wystarczy kabel ENET, a wiele osób potrafi wykonać to zdalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam w nowym roku

A wracając mam wszystko skompletowane przynajmniej tak mi się wydaje do wymiany tego head unit.

Czyli uzywany unit kabel enet ,e-sys+pszdata i teraz pytanie co musze zrobić....czy muszę skopiować jakieś pliki ze starego unita i wgrać to w ten który bede montował?. Czy mógłby ktoś mi no wyłożyć najprościej jak sie da ....podkreślam że nie zależy mi na nawigacji. Z góry dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Łączysz się z autem:

Read FA

Read ECU

Wybierasz z listy radio,jeśli jest bez pliku CAFD klikasz Detect cafd for SWE w oknie po prawej,wybierasz z listy najnowszy i klikasz CODE

Jesli radio ma plik CAFD to tylko klikasz CODE i sprawa załatwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec jestem po kodowaniu zrobiłem tak jak napisałeś wszystko przebiegło pomyślnie jakies komunikaty na zielono że jest ok. Problem zauwazylem po tym jak chcialem podpiąć wyswietlacz bo stary byl maly 7" a ten head unit uzywany jest nowszy i ma dwa wyjścia rozowe i biale (stary miał jedno rozowe) .

Teraz moje pytanie czy wymiana wyswietlacza na wiekszy to jedyne wyjscie w tej sytuacji i czy to bedzie dzialac bo teraz nie moge nic włączyć nawet radia.


Edit..Chce tylko potwierdzić jedna rzecz czy head unit w e-sys na drzewku wyswietla sie jako CIC bo teraz się zastanawiam czy to nie jest tylko wyswietlacz.

Dzięki pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A wiec jestem po kodowaniu zrobiłem tak jak napisałeś wszystko przebiegło pomyślnie jakies komunikaty na zielono że jest ok. Problem zauwazylem po tym jak chcialem podpiąć wyswietlacz bo stary byl maly 7" a ten head unit uzywany jest nowszy i ma dwa wyjścia rozowe i biale (stary miał jedno rozowe) .

Teraz moje pytanie czy wymiana wyswietlacza na wiekszy to jedyne wyjscie w tej sytuacji i czy to bedzie dzialac bo teraz nie moge nic włączyć nawet radia.


Edit..Chce tylko potwierdzić jedna rzecz czy head unit w e-sys na drzewku wyswietla sie jako CIC bo teraz się zastanawiam czy to nie jest tylko wyswietlacz.

Dzięki pozdro

Z tego co piszesz, to wcześniej miałeś najuboższą opcję, a teraz włożyć CIC, czyli dużą nawigację.

Do tego typu nawigacji, potrzebujesz duży ekran, żeby to działało.


W CIC da się aktywować nawigację. Dokładając antenę GPS oraz używając niefabrycznych kodów, da się uruchomić nawigację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A wiec jestem po kodowaniu zrobiłem tak jak napisałeś wszystko przebiegło pomyślnie jakies komunikaty na zielono że jest ok. Problem zauwazylem po tym jak chcialem podpiąć wyswietlacz bo stary byl maly 7" a ten head unit uzywany jest nowszy i ma dwa wyjścia rozowe i biale (stary miał jedno rozowe) .

Teraz moje pytanie czy wymiana wyswietlacza na wiekszy to jedyne wyjscie w tej sytuacji i czy to bedzie dzialac bo teraz nie moge nic włączyć nawet radia.


Edit..Chce tylko potwierdzić jedna rzecz czy head unit w e-sys na drzewku wyswietla sie jako CIC bo teraz się zastanawiam czy to nie jest tylko wyswietlacz.

Dzięki pozdro

Wrzuć fotki starej i mowej jednostki,to będzie wiadomo co masz i jak to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za pomoc ale udało mi się wszystko ogarnąć ...odłączyłem monitor żeby zobaczyć jakie ma złącze z tyłu włożyłem wszystko spowrotem ze starym unitem zakodowałem raz jeszcze i ......działa od tamtej pory.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.