Skocz do zawartości

Nie da się wsadzić półosi w nową oe piastę bmw


DwaLitry

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o pomoc.. zmieniłem łożysko i piastę na nowe.Łożysko fag piasta oe bmw.Bicie jeszcze bez zamontowanej półosi to niecałe 0.01 problem taki... że moja półoś spidan regenerowana fabrycznie nie chce wejsć w piastę bmw.. ani w jedną ani w drugą natomiast w piastę meyle bez problemu.. tzn wejdzie kawałek mały w piastę bmw a dalej to można prać,ze prędzej wybije się piastę niż wbije półoś.No kur.... szału można dostac


szukałem po necie przyrządu do 200zl :/ który wciśnie półoś w piastę tak by chwycić nakrętką


znalazłem takie coś


https://narzedzia-esklep.pl/przyrzad-do-montazu-piasty-tylnego-kola-bmw-subaru-porsche-vw-p7807 tylko czy to będzie dobre? bo piasta ma mały otwór to jak niby w piastę wejdzie adapter który nakręci się na gwint półosi ? jak wzrokowo popatrzę to gwint jest prawie przy frezach to nie wiem jak wąski by adapter musiał być żadne oleje/smary nic to nie daje.A nie chce bić na na chama bo wyjebe albo półoś albo łożysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego najpierw nie sprawdziłeś czy półoś wejdzie w piastę , tylko poskładałeś i teraz masz problem. Według mnie to półosi się nie wciska , tylko wkładasz skręcasz i gotowe.Masz tyle półosi to sprawdź czy inna wchodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo w starą piastę bmw 18letnią tez nie włozę półosi spidana a znów starą półoś moją włożę.Hmm może trzeba użyć przyrządu jakiegoś do wciągnięcia piasty? półoś wygląda ok co do frezów półosi to wszystko szło pod jedną piastę :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Piasta meyle ma za wielki luz. Moim zdaniem uszkodziła póloś. Zdemontuj póloś z drogiej strony i sprawdź czy na nią wejdzie nową piasta ome

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzylem druga co tez w meyle byla moja stara oe bmw poloś to samo.Po drugie ja na tych piastach meyle nie jezdziłem w ogole bo auto bylo na kobyłkach od czasu montazu jedynie nakretki dokręciłem +- 250nm ale jak wkladam polos (starą) w starą piaste bmw wchodzi z lekkim oporem.Jak wkladam spidana w piaste starą bmw to juz ciezko a znow spidan w piaste oe bmw nową tez ciezko taki sam efekt na dwoch piastach oe nowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.