Skocz do zawartości

F34 klocki tył


poeta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie,


Szukałem podobnego tematu, ale niestety nie znalazłem, więc pozwoliłem sobie założyć nowy.


Byłem ostatnio na dużym serwisie w ASO i panowie powiedzieli mi, że klocki z tyłu mają 2mm grubości i wypadałoby je wymienić. (według komputera, na bank jest 5000+km)

Zaproponowali mi wymianę za 1434,10.

Uważam, że jest to trochę dużo. Chwilę poszukałem w necie i znalazłem promo na OEM. Czy takie wejdą? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że muszę domówić jeszcze po czujniku na stronę.


https://oryginalne-czesci.pl/klocki-hamulcowe-tyl-bmw-f20-f21-f22-f30-f31-f32-f33-3gt-f34-f36,id10551.html


W ASO dostałem zlecenie naprawy na klocki z innym numerem części (34116850568). Te podlinkowane, ze sklepu mają numer (34216873093) i jak doczytałem zostały wycofane z produkcji (Mogę się domyślać, że zalegają na magazynie stąd promocja?)


Według VIN oba numery pasują do mojego samochodu, no ale chciałbym mieć sto procent pewności, gdyż jutro wyjeżdżam na statek a nie chciałbym zostawiać tego wszystkiego narzeczonej. Czy mógłby ktoś rozwiać moje wątpliwości?


Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczna sytuację z tym samym autem. Pokazuje 5k km na komputerze, w ASO mówili ze jest ze 3mm.

Co do klocków w motostacji OEM są za 400zł, do tego czujniki wychodzi 650zl. ASO tak samo mi zaproponowalo 1400zł.

Zamiennik ATE wychodzi z czujnikami za 260zl.


Tylko zastanawiam się, czy zmieniać już, czy czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najpierw zapala się żółte ostrzeżenie o potrzebie wymiany, a następnie czerwone.

Można spokojnie dojechać do czerwonego i wtedy wymienić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wymiana klockow mamy dwie mozliwosci:

- mozemy poczekac, az zaswieci sie czujnik. wtedy wymieniamy klocki oraz czujnik

- mozemy wymienic klocki zanim zaswieci sie czujnik, wtedy do wymiany ida tylko klocki


Sprawdz wielkosc tarcz z tylu i zamow odpowidnie klocki. W czasie gwarancji mojego auta robilem dokladnie tak samo, kupowalem oemy na allegro, wymiane zlecalem w aso. To dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wymiana klockow mamy dwie mozliwosci:

- ...

- mozemy wymienic klocki zanim zaswieci sie czujnik, wtedy do wymiany ida tylko klocki

 

Wymieniałem, bez zaświecenia, czujnik miałem nowy (całe szczęście), bo stary był nie do wyrwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.