Skocz do zawartości

Instalacja Bluetooth


cario14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, z góry sorry jeśli temat już był, generalnie szukałem ale nie znalazłem. Jestem świeżym posiadaczem E82 123D , z zakupu jestem mega zadowolony ale wczesniej miałem same Audi więc trochę się męczę z tak niby prostym tematem jakim powinno być połączenie telefonu z radiem poprzez Bluetooth. Na tą chwilę dochodzę do wniosku, że nie mam bluetootha - chociaż pewny nie jestem :( Widziałem na allegro już różnego typu adaptery za 250 zeta itd... ale nie potrafię zweryfikować co powinienem zrobić żeby mieć bluetootha ...


Mam w podłokietniku wyjście AUX oraz USB - mam w nawi również przełączenie na AUX ale nawet jackiem podpinając telefon system go nie widzi. Więc domyślam się że mam tego auxa nie aktywnego ?

Koleś z jednej z firm które się reklamują na forum zapytał czy mam Comboxa - otóż nie mam. I tu jakby oni rozkładają ręce bo chyba robią tylko update zdalnie ? nie wiem...


Ktoś podpowie ? Mam zakupić comboxa ? Adapter z allegro ? Powinienem dać sobie spokój i pojechać do fachowców ?

VIN mojej furki: WBAUR51020VJ69505


Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio professional (może już masz) + zmieniarka cyfrowa załatwi temat. Nawet streaming muzyki po BT będziesz miał czego będą Ci zazdrościć niektórzy właściciele młodszych modeli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak chcesz słuchać tylko muzyki przez bluetooth to montaż odbiornika pod aux, jak najbardziej się sprawdzi.

Jeśli chcesz mieć pełnowartościowy zestaw głośnomówiący, to no najlepiej zamontować fabryczne urządzenie. Z tym, że bluetooth audio było możliwe dopiero w parze z nawigacją CIC i modułem Combox.

Starsze rozwiązania(do 2009r) służyły tylko jako zestaw głośnomówiący.

Kilku klientom posiadającym fabryczny bluetooth jako zestaw głośnomówiący, dołożyłem odbiornik do aux.

Telefon połączony jest z obydwoma urządzeniami i ręcznie wybrane jest, który służy do rozmów, a który do muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jestem kroczek dalej - zakupilem Modul Bluetooth do wpięcia do radia. Jak rozumiem powinno to działać pod AUX - natomiast generalnie chyba mam problem z samym AUX. W menu mam AUX do wyboru - ale nawet jak próbuję jakieś urządzenie - telefon czy też mp3 podpiąć pod to gniazdo, nic nie działa. Klikam AUX in i wyskakuje napis Externe Audioquelle, u góry SET, klikam SET i wyskakuje do wyboru TP i Klang - Klang to wiadomo ustawienia dźwięku, TP nic nie powoduje.


Podejrzewam że mam problem z gniazdem AUX. Ktoś pomoże ? Jak zweryfikować to gniazdo AUX ? Czy moze jest jakiś bezpiecznik , cokolwiek ?


Z tego co czytałem ci co mają nie aktywny AUX wogóle go nie mają w MENU - ja mam, ale nie działa. Moduł Bluetooth po podpięciu do radia działa, tzn mozna go wyszukać w telefonie itd.... ale co z tego jak nie da się go uruchomić w radiu :(


24d5e291ad6f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli kupiłeś moduł bluetooth wpinany z tyłu radia, to nie będzie on w tej chwili działać u Ciebie.


Wg VIN masz złącze USB, a to oznacza, że masz moduł MULF 2 High. W takim przypadku USB i Aux podłączone są do niego, a Aux w jednostce jest nieaktywny. Z tego co kojarzę, to w tej navi nie da się aktywować aux w jednostce, jeśli pozostawisz usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To co najlepiej zeobic zeby polaczyc telefon z radiem ?

Potrzebujesz podać sygnał na złącze aux w tunelu, albo do odpowiednich pinów w module MULF2.

W samej nawigacji nie masz wejścia aux, w Twoim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Zasłużeni forumowicze

Witam.

Mam do Was pytanie odnośnie odtwarzania muzyki przez bluetooth. Znajomy zakupił e87 z 2010 roku, jest tam nawigacja na płytę DVD wersja business m-ask 1, pokrętło idrive i wyświetlacz 6,5 cala. Telefon działa przez bluetooth ale, nie da się odtworzyć muzyki z telefonu. Czy w ogóle da się w ten sposób odtwarzać muzykę? Druga sprawa, to jak wygląda aktualizacja map, wystarczy ściągnąć i nagrać płytę tak jak dla MK4 bo akurat mam taką w e39. Da radę to tak samo spolszczyć?

Z góry dzięki za pomoc.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po numerze vin wychodzi że 09.2010r. Czyli co tam siedzi, bo ja w tych modelach i nawigacjach słabo się orientuje.


Podesłał mi fotkę, mały ekran, ale czytnik z klawiszami numerycznymi, czyli wychodzi że to mask 2. Czy to coś zmienia?

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dużo zmienia, bo to zupełnie inne mapy MOTION. BMW je jeszcze aktualizuje. Wsadzają ją od 09/2009. Po dekodowaniu jest to opcja 606. Do tej navi możesz też COMBOXA dołożyć, żeby muzy słuchać po BT.

Jak ci ekran wyjezdza z dechy to masz MASK, a jak masz karmnik na desce to masz MOTION

Tu MOTION na fotce

ed0c10472985a05cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki za informacje, bo tak to znowu trzeba siedzieć i szukać po google.

Ekran navi jest na stałe, czyli to MOTION, rozumiem że szukam mapy pod te navi. Jak wygląda sprawa z polskim menu?

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki za informacje, bo tak to znowu trzeba siedzieć i szukać po google.

Ekran navi jest na stałe, czyli to MOTION, rozumiem że szukam mapy pod te navi. Jak wygląda sprawa z polskim menu?

Jest fabryczne, najczęściej to kwestia aktualizacji oprogramowania w jednostce. Żeby zaktualizować mapę potrzebujesz kod FSC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu masz mapy

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=364232

Reszta jak cursor napisał. Kod możesz samemu wygenerować. Musisz tylko wyciągnąć kod z auto. Oprogramowanie plus kabel niezbędne lub trzeba kupić kod FSC. Do języka też kabel potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wrócę do mojego problemu :) jestem o kroczek dalej, zawiozlem furke do fachowców od bmw i elektroniki, okazało sie że mój mulf2 jest zepsuty .Wymienili na inny, ale mówi gościu ze chyba gniazdo aux jest zepsute .... wiec juz chcialem zamówić gniazdo nowe ale zacząłem rozbierać no i mam.. Gniazdo usb i aux w ręce a w tunelu brak kabla do aux. Jest tylko kabel usb... O co chodzi ? no już wiem teraz że nie mam tutaj wogóle sygnału ale czyli że co, ktoś dołozył gniazdo aux i usb i poprowadził kabel do samego usb ? Nie kumam tego... W każdym razie wychodzi na to że albo wyczaruje skąś sygnał aux do tego gniazda - albo grubsze koszty i zmiana całej nawi. Czy ten sygnał da się poprowadzić w moim przypadku ? i to powinienem znaleźć w radiu czy w bagażniku w mulfie ? Troche mnie to przeraża szczerze mówiąc... chyba będę szukał fachowca - ale juz raz sie spaliłem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co najlepiej zeobic zeby polaczyc telefon z radiem ?

Potrzebujesz podać sygnał na złącze aux w tunelu, albo do odpowiednich pinów w module MULF2.

W samej nawigacji nie masz wejścia aux, w Twoim przypadku

 


cursor - wiesz może kto takie coś może fachowo ogarnąć na śląsku ? Chyba się tego nie podejme :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To co najlepiej zeobic zeby polaczyc telefon z radiem ?

Potrzebujesz podać sygnał na złącze aux w tunelu, albo do odpowiednich pinów w module MULF2.

W samej nawigacji nie masz wejścia aux, w Twoim przypadku

 


cursor - wiesz może kto takie coś może fachowo ogarnąć na śląsku ? Chyba się tego nie podejme :(

Jak nie masz daleko do Raciborza, to zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.