Skocz do zawartości

528i 98" czujnik zużycia klocków


eclipse10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chodzi o czujnik zużycia klocków tylny. Prawy tył jest puszka o tego czujnika i tam dostaje mi się woda nie ma tej pokrywki jak na puszce w lewym przodzie. Czy przez to ze woda się dostaje załącza się lampka od klocków hamulcowych?

Ten czujnik z tego co wiem działa na zasadzie że gdy obwód jest zamknięty lampka jest zgaszona a gdy obwód się przerywa w skutek przetarcia czujnika obwód się otwiera i lampka się zapala. Co może być przyczyną że nie ma przejścia na wtyczce ? Czy piny we wtyczce od czujnika są zaśniedziałe ? Jak tak to czy da radę to jakoś wyczyścić czy zostaje wymiana czujnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na pewno to lampka od klocków ? Jak rozłączysz wtyczkę to właśnie ta się świeci ? Jeśli tak to może gdzieś przerywa na kablu, bo woda to raczej nie ten powód, bo jak pisałeś sygnalizacja ma być po przetarciu czujnika, a nie zwarciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to lampka od klocków ? Jak rozłączysz wtyczkę to właśnie ta się świeci ? Jeśli tak to może gdzieś przerywa na kablu, bo woda to raczej nie ten powód, bo jak pisałeś sygnalizacja ma być po przetarciu czujnika, a nie zwarciu.

Taka lampka zdjęcie nie moje ale taka lampka

Przerywa jak tył wjedzie na jakieś dziury nierówności na drodze, trzeba będzie tam przejrzeć czy nie jest gdzieś przetarte albo coś.

https://drive.google.com/file/d/1oyPLqscizXK5fUfsyrzVi9G1spn6oeWY/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, z przerywanymi kreskami to od zużycia klocków tylko mnie zastanawia, że przerywa. Jak wymieniałem czujnik to, żeby lampkę skasować to na zapłonie trzeba było trzymać hamulec chyba 15s. Inaczej nie znika jak już się zapali więc mnie dziwi, że piszesz, że przerywa :think:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z przerywanymi kreskami to od zużycia klocków tylko mnie zastanawia, że przerywa. Jak wymieniałem czujnik to, żeby lampkę skasować to na zapłonie trzeba było trzymać hamulec chyba 15s. Inaczej nie znika jak już się zapali więc mnie dziwi, że piszesz, że przerywa :think:

Czasami sama zgaśnie po jakimś tam czasie a tak samo jak przytrzymam hamulec to zniknie ale tak jak mówie gdy jadę po jakichś nierównościach to potrafi się zapalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja bym wypiął wtyczkę i wstawił zworkę dla przetestowania. Jeśli się uspokoi to czujnik do wymiany, albo zostawić zworkę do czasu wymiany tarcz i klocków. Tylne klocki na długo starczają, spokojnie 40k-50k km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wypiął wtyczkę i wstawił zworkę dla przetestowania. Jeśli się uspokoi to czujnik do wymiany, albo zostawić zworkę do czasu wymiany tarcz i klocków. Tylne klocki na długo starczają, spokojnie 40k-50k km.

Już znalazłem przyczynę czujników zużycia klocków przerwany przewód przy samej wtyczce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.