Skocz do zawartości

BMW E91 325i N53 - szarpie, wiatrak, limp mode


Elusiv3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moim BMW.

Niestety nie znam przeszłości auta bo taki już kupiłem. Na początku, miesiąc było wszystko OK. Po tym czasie musiałem wyjechac wiec auto stało nieuzywane.

Po powrocie zakrecił, odpalił ale słychać było ze już ledwo co kreci.

Naładowałem akumulator podlaczajac pod maska.


Auto świruje.. Tzn na biegu jałowym obroty falują, czasami wskoczy limp mode, wiatrak kreci się na full. Przerózne błedy wyskakują..


Jeden mechanik już coś próbował robić - widze ze wyskasował wszystkie adaptację, teraz nie wiem czy dobrze zaadaptował na nowo wszystko.


Jak sprawdzić poziom zasiarczenia katalizatora w INPA / ISTA?

Wczoraj po przejechaniu jakiś 20 km:

29f1

3070

2e85

2c2d

2b05

Wykasowałem


Błedy z dzisiaj

2E85

2A2B

2B05

2B07

2B06

2AFB




Mam do dyspozycji INPE i ISTA. Pomóżcie zdiagnozować aby bez sensu nie wymieniac po kolei wszystkich rzeczy... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został zdiagnozowany bład czujnika NOX.

2AF0; 2B05 nitric oxide sensor, heating

Teraz pytanie - wymieniać na NOXEM emulator czy wykasować z oprogramowania?

Wiadomo ze jedno od drugiego rózni się dość sporo kosztami, ale czy są jakies różnice w działaniu silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

różnice są potężne.. kasowanie nox to fikcja i cała operacja polega na TYLKO I WYLĄCZNIE wymazaniu z ECU błędów, które dotyczą noxa, przez co samochód wchodzi w tryb homogeniczny, który defacto w n53 jest trybem awaryjnym..


u mnie w n53 z noxem129 samochód w trasie drogi krajowe pali 6l/100, duże miasto 10/100 przy obecnej aurze do 10,5 :) także odpowiedz sobie sam. Ja w porównaniu do minionego roku i podobnego przebytego przebiegu zaoszczędziłem już około 2000 zł, więc zwrócił mi się noxem po roku w oszczędnościach na paliwo.

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Został zdiagnozowany bład czujnika NOX.

2AF0; 2B05 nitric oxide sensor, heating

Teraz pytanie - wymieniać na NOXEM emulator czy wykasować z oprogramowania?

Wiadomo ze jedno od drugiego rózni się dość sporo kosztami, ale czy są jakies różnice w działaniu silnika?

A rozwiązałeś problem z błędami powyżej? Kupiłeś NOXem czy NOX, bo to różnica. Po wymianie na NOXem trzeba zakodować 1. wymianę sondy NOX, 2. wymianę katalizatora NOX, 3. Adaptacja silnika.

Ja czekam na zamówiony NOXem 129. Zobaczę czy było warto. Mam błąd 2B05 nitric oxide sensor, heating. Spalanie w średnim mieście z małymi korkami 13-14l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć muszę się wciać bo nw jak się zakłąda nowy temat :duh: :mad2: Mam E90 z N53B30 i błedy z nox 2ACE oraz 30D6, ten drugi jest taki tajemniczy że prawie nic na jego tema w google nie znalazłem. Ktoś coś? help.

Dodam że ogólnie autko b. dobrze utyrzymane mam 3 lata, najechane 178 tyś. km. a 25 tyś temu, właściwie zapobiegawczo wymieniłem świece i cewki po wymianie wtrysków (teraz index 11), bo nie przechodziły testu ( choć odczuwalnie nic się nie działo). Oprócz tego wymieniłem jeszcze sporo, ale to nie bd miało wpływu na nox.

Zastanawiam sie nad noxem, ale z tego co tu przeczytałem to też za długo nie wytrzymuje.

Może już ktoś przerabiał ten błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.