Skocz do zawartości

E60 530d problem a ładowaniem


skols003

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie bmw 530d rok 2003.nastepujacy problem. Auto ma problem z ładowaniem ładuje a raz nie. Alternator wyjęty szotki wymienione był na stole probierczym gość mówi że ładuje. Co jakiś czas wyskakuje kontrolka na czerwono akumulatora. Na kompie nie ma błędów. I nie wiem gdzie się szukać problemu może ktoś z was miał taki przypadek. Kable sprawdzałem wszystko jest ok klemy też. Może klema minusowa robić problem? Wiem że tam jest ten inteligenty system ładowania ale wlaznei nie raz nie ładuje przez co trzeba jechac z kablami bo auto gasnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego nie mogę znaleźć pewnej informacji na temat IBS ale kojarzę taki fakt ,że jak odłączysz dwie małe kości od minusowej klemy to napięcie powinno ustabilizować na poziomie 13,4V.....???


Tematów o tym problemie jest sporo...

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=319100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zepsutej klemie miałem błąd. Nie miałem problemów tego typu, że zapala się ładowanie. Mimo wszystko wydaje mi się, że to po stronie alternatora problem, może z regulatorem coś się dzieje? Skoro nie jest to stale, to na stole może nie do wychwycenia? Można sprawdzic to co pisał kolega wyżej, odłączyć IBS, po za tym włącz sobie napięcie ładowania w ukrytym menu i popatrz co się dzieje. Gdzieś jest dokładny opis jak prawidłow działa IBS, zwiększa ładowanie przy hamowaniu silnikiem itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, więc też wymieniłem szczotki , niby przez jakiś czas było w porządku ,ale później znowu brak ładowania, ze względu na ciężkie dojście zdecydowałem się na wymianę całego alternatora na nowy i od tej pory wszystko jest ok , stary po wyciągnięciu był sprawdzony i też był niby dobry , więc prawdopodobnie był to regulator, albo jakaś dziwna usterka alternatora , u mnie akurat brak ładowania pojawiał się wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.