Skocz do zawartości

X5 e70 40d regenerować skrzynie czy kupić używkę ?


Jumpman23

Rekomendowane odpowiedzi

Moja skrzynia w bmw x5 e70 40d jest najprawdopodobniej do wymiany bądź regeneracji. Auto jeździ ale na pierwszych 2/3 biegach przy zmianie delikatnie szarpie. Wyskakiwał mi komunikat niesprawna skrzynia biegow, błąd dsc, 4x4 i brak stabilizacji jazdy. Wymieniłem olej dynamicznie z nadzieja, ze coś pomoże, auto było tez na kalibracji skrzyni w serwisie bmw. Nic nie pomogło. Dziś byłem w serwisie na odczyt błędów, pobrano olej, w którym widać dość dużo opiłków. A olej wymieniany był 3 tygodnie temu. W serwisie bmw zalecają wymianę u nich na używana. Koszt takiej wymiany z robota, wymiana oleju i miska to 6 tysięcy z groszami. Dostaje gwarancje tylko miesiąc. Podpytałem o przebieg skrzyni to jest to Ok 160 tys. Gościu mówi ze nie ma zestawu naprawczego do tych skrzyń i jak ktoś mi mówi ze ja zregeneruje to będzie ona składana z 2/3 skrzyń. W warsztatach specjalizującymi się naprawami skrzyń mowia znowu odwrotnie, ze lepiej to zregenerować. Koszt takiej regeneracji to tez +/- 6 tysięcy. Może się okazać więcej jak jakiś tam sterownik będzie popsuty. Wtedy koszta w sumie 8-9tys. Jestem w kropce i niewiem na co się zdecydować. Ktoś może coś polecić czy lepiej pchać się w ta regenerację czy brać ta używkę z serwisu bmw?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przerąbane :( współczuję.

Miałem podobny dylemat w Volvo, przy około 210kkm skrzynia zaczęła szarpać. Dałem do regeneracji, gdyż planowałem używać wózek jeszcze długo. Po około 3 miesiącach od regeneracji awaria - tylko tryb awaryjny na jednym z wysokich biegów, ale dojechać do warsztatu się dało. Reklamacja rozpatrzona pozytywnie. Minęło już 12 lat od niej, samochód ma 500kkm przebiegu i nic złego się nie dzieje. Skrzynia daje radę jak zaraz po naprawie, czy reklamacji.

Tak więc ja bym naprawiał, jeżeli masz zamiar długo X-m jeździć.


W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.