Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Moje 320i zamówione 17/01 dostało wczoraj VIN i przechodzi na produkcję .... nie żebym Cię denerwował.....

Wersja w mpakiecie + 4 pakiety dodatkowe (brak tylko zimowego) + harman i jakieś tam pierdoły.

Jakieś restrykcje miałeś ?

 

W momencie zamawiania we wrzesniu auto nie mialo zadnych restrykcji, potem byc moze cos sie pojawilo, ale sprzedawca nie informowal mnie o mozliwosci, albo koniecznosci wyrzucenia czegos.

Auto to 320i mpakiet prywatnie bez leasingu , mialo chyba dwa pakiety jeden z navi, ekranem, wirtualnymi zegarami, drugi elektryczne fotele, podgrzewanie, dostep komfortowy, głosniki srednie, elektryczna klapa itp, do tego lusterka, ledy rozszerzone i pare innych drobnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 320i zamówione 17/01 dostało wczoraj VIN i przechodzi na produkcję .... nie żebym Cię denerwował.....

Wersja w mpakiecie + 4 pakiety dodatkowe (brak tylko zimowego) + harman i jakieś tam pierdoły.

Jakieś restrykcje miałeś ?

 

W momencie zamawiania we wrzesniu auto nie mialo zadnych restrykcji, potem byc moze cos sie pojawilo, ale sprzedawca nie informowal mnie o mozliwosci, albo koniecznosci wyrzucenia czegos.

Auto to 320i mpakiet prywatnie bez leasingu , mialo chyba dwa pakiety jeden z navi, ekranem, wirtualnymi zegarami, drugi elektryczne fotele, podgrzewanie, dostep komfortowy, głosniki srednie, elektryczna klapa itp, do tego lusterka, ledy rozszerzone i pare innych drobnych rzeczy.

Elektryczna klapa była na restrykcjach kilka miesięcy. Jak zacząłem szukać na początku grudnia to już była na restrykcjach. Składając zamówienie zrezygnowałem z niej po informacji od dilera, że nadal jest niedostępna. Dziwne, że sprzedawca nie informował Cię o tym, bo u mnie każdy komunikat z fabryki był przekazywany na bieżąco. Czy to usuniecie sterowania gestami (nie bezie go juz w 3er) czy to odgórne usunięcie dotykowego idrive... :roll:

Chyba musisz się pofatygować do salonu i to wyjaśnić :/

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś woogole z naszego forum odebrał m3?

Tak, po prawie 8-cach...

 

To pochwal się jak się sprawuję, czy warto czekać? :wink:

Wszystko jeszcze działa, nic się nie zepsuło :mrgreen:

A tak na poważnie to jestem jeszcze przed tym podotarciowym przeglądem po 2 tys. km, więc pomykam raczej spokojnie, ale pierwsze wrażeniem jest to, że auto jest bardzo responsywne, bezpośrednie. Masa ustawień i informacji (w tym o temperaturze opon). Bałem się tej sporej masy, ale nie odczuwam jej jakoś specjalnie. Generalnie poznajemy się :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pochwal się jak się sprawuję, czy warto czekać? :wink:


Wszystko jeszcze działa, nic się nie zepsuło :mrgreen:

A tak na poważnie to jestem jeszcze przed tym podotarciowym przeglądem po 2 tys. km, więc pomykam raczej spokojnie, ale pierwsze wrażeniem jest to, że auto jest bardzo responsywne, bezpośrednie. Masa ustawień i informacji (w tym o temperaturze opon). Bałem się tej sporej masy, ale nie odczuwam jej jakoś specjalnie. Generalnie poznajemy się :wink:


Zazdroszczę, jaki masz kolor?wrzuć jakieś zdjecie. Jadę jutro na targi to sobie pooglądam na żywo,bo juz zapomniałem jak ten model wygląda. A dźwięk na ulicy jaki jest?bo moim zdaniem trochę za bardzo go wyciszyli. Wcześniej jeździłem C63 AMG , dźwięk mercedesa jest niesamowity tylko tam miałem V8.

Pogoda się pomału robi auto by się przydało, a tu zero informacji kiedy będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dzis bylem u dealera. Aktualnie w restrykcjach polka do ladowania bezprzewodowego. Od kwietnia aktualizacje OTA aktywujace CarPlay i AA. Nowe auta juz sie produkuja z CP i AA. Trzymajcie sie tam cierpliwie. Ja odbieram dopiero w 2023 :lol:
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec...


Ostatnie info - molestujcie swoich dealerow bo podobno teraz za przydzialy zamowien do kwot odpowiada dealer. To znaczy BMW przydziela kwote ale w ramach przydzielonej kwoty to juz dealer decyduje co sie wyprodukuje. Chociaz kwoty sa homeopatyczne - Bavaria na 5 salonow dostala podobno 1 slot na poczatku kwietnia.


Wniosek - molestujcie dealerow - w ramach przydzielonych slotow oni majdruja zamowieniami...


Podobno... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kwietnia aktualizacje OTA aktywujace CarPlay i AA. Nowe auta juz sie produkuja z CP i AA.

i taka wiadomość mnie cieszy :D

 

To kiedy ta fabrykę zamykają i na ile ,może Pan Marcin z BMW się odezwie hi

Hi

Fabryka ma postój tylko wielkanocny od piątku do poniedziałku włącznie. Pozdrawiam

A nie poszedłbyś tam do mojej zobaczyć czy wszystko ok, bo podobno na taśmie hihihi ;)

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie w końcu się ruszyło.

Zamówienie 8 grudnia

318i bez restrykcji

Dzisiaj podobno dostało status 112 (wczesniej mialem czly czas 047)przewidziana data produkcji 21 tydzień

Czyli między 23 a 29 mają..


Po jakim czasie od statusu 112 dostawaliście numer vin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie w końcu się ruszyło.

Zamówienie 8 grudnia

318i bez restrykcji

Dzisiaj podobno dostało status 112 (wczesniej mialem czly czas 047)przewidziana data produkcji 21 tydzień

Czyli między 23 a 29 mają..


Po jakim czasie od statusu 112 dostawaliście numer vin ?

 

U mnie było jakoś dziwnie, bo na chwilę weszło na 112, a za dwa dni vin i 150 :)

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem u dealera. Aktualnie w restrykcjach polka do ladowania bezprzewodowego. Od kwietnia aktualizacje OTA aktywujace CarPlay i AA. Nowe auta juz sie produkuja z CP i AA. Trzymajcie sie tam cierpliwie. Ja odbieram dopiero w 2023 :lol:

 


Juz jest kwiecień a OTA chyba działa dopiero po update (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie w końcu się ruszyło.

Zamówienie 8 grudnia

318i bez restrykcji

Dzisiaj podobno dostało status 112 (wczesniej mialem czly czas 047)przewidziana data produkcji 21 tydzień

Czyli między 23 a 29 mają..


Po jakim czasie od statusu 112 dostawaliście numer vin ?

 

U mnie było jakoś dziwnie, bo na chwilę weszło na 112, a za dwa dni vin i 150 :)

 

i to jest magia BMW, nic nikt nie wie i żadnego schematu nie idzie się dopatrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie u mnie w końcu się ruszyło.

Zamówienie 8 grudnia

318i bez restrykcji

Dzisiaj podobno dostało status 112 (wczesniej mialem czly czas 047)przewidziana data produkcji 21 tydzień

Czyli między 23 a 29 mają..


Po jakim czasie od statusu 112 dostawaliście numer vin ?

 

U mnie było jakoś dziwnie, bo na chwilę weszło na 112, a za dwa dni vin i 150 :)

 

i to jest magia BMW, nic nikt nie wie i żadnego schematu nie idzie się dopatrzeć

 

Schemat Niemcy na pewno mają, tylko nikt nie ma pełnych danych.

Poruszamy się w kategoriach restrykcji, domniemań, domysłów i tego, że ktoś zamówił w sierpniu, ktoś inny w grudniu, a samochód produkowany jest tego z grudnia. Prawdopodobnie moment w którym zamówienie zostaje złożone u dealera nie ma przeniesienia na miejsce w kolejce. Istotne są prawdopodobnie sloty i rezerwacje tegoż dealera w fabryce. Chyba ;)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem u dealera. Aktualnie w restrykcjach polka do ladowania bezprzewodowego. Od kwietnia aktualizacje OTA aktywujace CarPlay i AA. Nowe auta juz sie produkuja z CP i AA. Trzymajcie sie tam cierpliwie. Ja odbieram dopiero w 2023 :lol:

 


Juz jest kwiecień a OTA chyba działa dopiero po update (?)

 

Rozumiem że aktualizacja oprogramowania nie jest w żaden sposób powiązana z aktualizacja softu silnika którą Ty otrzymałeś.

Bo jak uruchomią możliwość aktualizacji mediów (co wg sprzedawcy maiło być tylko do zrobienia u dealera, bo nasze auta nie mają chwilowej funkcji aktualizacji przez wifi, co również ma być przywrócone w tej aktualizacji), nachciałbym żeby mi aktualizowali coś więcej bo narzekałeś na zmulenie auta przy nowym sopfcie sterownika silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem u dealera. Aktualnie w restrykcjach polka do ladowania bezprzewodowego. Od kwietnia aktualizacje OTA aktywujace CarPlay i AA. Nowe auta juz sie produkuja z CP i AA. Trzymajcie sie tam cierpliwie. Ja odbieram dopiero w 2023 :lol:

 


Juz jest kwiecień a OTA chyba działa dopiero po update (?)

 

Rozumiem że aktualizacja oprogramowania nie jest w żaden sposób powiązana z aktualizacja softu silnika którą Ty otrzymałeś.

Bo jak uruchomią możliwość aktualizacji mediów (co wg sprzedawcy maiło być tylko do zrobienia u dealera, bo nasze auta nie mają chwilowej funkcji aktualizacji przez wifi, co również ma być przywrócone w tej aktualizacji), nachciałbym żeby mi aktualizowali coś więcej bo narzekałeś na zmulenie auta przy nowym sopfcie sterownika silnika

 

To pytanie do dealera - u mnie przy aktualizacji iDrive do 3/2022.20 zrobili również update skrzyni i silnika.

Natomiast w/w wersja to nie jest ta „naprawiająca” bo funkcje które powinny działać dalej nie działają ( łączenie 2 tel, muzyka z 2 tel etc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od października czytam wątek i logiki w kolejności opóźnień nie widzę. Jestem nowym klientem BMW i może trafiłem na zły moment, ale obrzydła mi już ta marka. Zamówienie z sierpnia 2021 - 318i Sport Line, pakiety: Business Class, First Class, ConnectedDrive Plus, antracytowa podsufitka i HiFi. W październiku zmieniałem konfigurację i w listopadzie przez przypadek okazoło się, że pomimo podpisanego aneksu, zmiany nie zostały uwzględnione w zamówieniu. W grudniu dostałem screen'a z ekranu o statusie 112 i produkcji na pierwszy tydzień stycznia - była to pierwsza i ostatnia informacja od handlowca na temat statusu. W marcu dostałem informacje, że auto wchodzi na produkcję koło 15 kwietnia i że jest to informacja z centrali i moje zamówienie jest na pierwszym miejscu ich listy. Od kilku dni próbowałem się czegoś dowiedzieć na temat statusu i dopiero dzisiaj otrzymałem odpowiedź, że nie wiadomo kiedy auto wejdzie na produkcję i nie wiadomo gdzie będzie produkowane (i powodem tego stanu jest sytuacja w Ukrainie).


Nie rozumiem tego - skoro dostaje informacje o produkcji na ok 4 tygodnie wcześniej, to chyba powinno być wszystko zarezerwowane (na tak krótki okres). Jestem sfrustrowany tym bardziej, że brak tego auta niestety komplikuje codzienność. Jakby BMW nie wprowadzało w błąd, to na ten czas coś innego bym zorgarnizował, a nie łudził się, że trzeba jeszcze miesiąc wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od października czytam wątek i logiki w kolejności opóźnień nie widzę. Jestem nowym klientem BMW i może trafiłem na zły moment, ale obrzydła mi już ta marka. Zamówienie z sierpnia 2021 - 318i Sport Line, pakiety: Business Class, First Class, ConnectedDrive Plus, antracytowa podsufitka i HiFi. W październiku zmieniałem konfigurację i w listopadzie przez przypadek okazoło się, że pomimo podpisanego aneksu, zmiany nie zostały uwzględnione w zamówieniu. W grudniu dostałem screen'a z ekranu o statusie 112 i produkcji na pierwszy tydzień stycznia - była to pierwsza i ostatnia informacja od handlowca na temat statusu. W marcu dostałem informacje, że auto wchodzi na produkcję koło 15 kwietnia i że jest to informacja z centrali i moje zamówienie jest na pierwszym miejscu ich listy. Od kilku dni próbowałem się czegoś dowiedzieć na temat statusu i dopiero dzisiaj otrzymałem odpowiedź, że nie wiadomo kiedy auto wejdzie na produkcję i nie wiadomo gdzie będzie produkowane (i powodem tego stanu jest sytuacja w Ukrainie).


Nie rozumiem tego - skoro dostaje informacje o produkcji na ok 4 tygodnie wcześniej, to chyba powinno być wszystko zarezerwowane (na tak krótki okres). Jestem sfrustrowany tym bardziej, że brak tego auta niestety komplikuje codzienność. Jakby BMW nie wprowadzało w błąd, to na ten czas coś innego bym zorgarnizował, a nie łudził się, że trzeba jeszcze miesiąc wytrzymać.

 

Ja nie chcę Ciebie martwić ale to dopiero może być początek.... Ja mam takie przeboje od kwietnia 21 i dzis wiem tyle co rok temu,czyli nic.Ciagłe zmiany statusów,to covid,to problem z chipami,to wchodza nowe restrykcje, to wojna i tak wkółko.A zamówienia z grudnia a nawet ze stycznia juz niektorzy odbierają.Zero logiki w ich postepowaniu,brak jakiegokolwiek wytłumaczenia a co najgorsze że handlowiec zupełnie nic nie wie albo udaje greka.Nie wiem, być może trafiłem na wyjatkowo nie ogarnięty salon i handlowca,już nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy bmw ma jakieś priorytety dla poszczególnych rynków (państw) czy wszędzie tak długo czekają ? I czy tańsze wersje mają dłuższy czy krótszy czas oczekiwania od tych droższych ? Podejrzewam, że jak jakiś element ma słabą dostępność, tj. jest jego niedobór, to pewnie wolą go dać do droższego zamówienia, bo więcej na tym zarabiają a i klient teoretycznie bardziej potencjałowy z ich punktu widzenia... Ale może się mylę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.