Skocz do zawartości

[E60] 530i N52 most z automatu do manuala


Razek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Miałem problem z głośnym mostem - po odjęciu gazu przy predkosciach 60-120kmh było słychać most. Dzisiaj przy gwaltownym ruszeniu do tylu a nastepnie przodu zaczęło coś huczeć przy małej predkości coś jak "łu łu łu łu" - początkowo obstawiałem łożysko bo slychac to rowineż po wbiciu luzu lub wcisnieciu sprzegla, jednak wycie przy wiekszej predkosci jest duzo glosniejsze niz przed tem.

Mam manualną skrzynię i wg bmwstore idzie do mnie most 3.23 o nr 7560592 jednak takiego mostu nie da się dostać. Wszystkie są o nr 7560591 (przelozenie 3.23).

Pytanie brzmi czy mogę wstawić most od automatu z tym samym przelozeniem?

Uprzedzajac sugestie - olej w dyfrze mam :)

Moglo mi pojsc cos poza mostem lub półosiami?

Wycie jest na kazdym biegu i dobiega raczej z tylu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz ale nie zrozumieliśmy się.

Wg bmwstore mosty pasują również od innych silników między innymi 520d, 523i 525i i jeszcze chyba jakiś. W niektórych z nich występują w automacie przelozenia 3.23 i o te mosty mi chodzi - czy da się po prostu je założyć bez przerobek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem rozwiazany.

Przyczyna bylo to ze jedna ze srub od strony walu w moscie odkrecila sie i spowodowalo to luz ktory uszkodzil lozysko mostu.

Co do mostu to u mnie rowniez siedzial ten z koncowka 591 wiec na stronie bmwstore jest jakis babol.

Most podszedl od 520d N47 automatu.

Wczesniej przed usterka mialem wycie miedzy 60 a 100kmh po odpuszczeniu gazu - to wycie rowniez ustalo z wymiana mostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.